Фізичні основи процесу сортування



Схема проходження випромінювання через гірську породу

Процес сортування включає наступні операції:підготовку до збагачення;віднесення частинок до певного сорту; виділення їх з потоку матеріалу.

Найбільш відповідальним етапом у процесі сортування є визначення сорту порції корисної копалини. Сорт корисної копалини частіше за все визначається за непрямою ознакою. Наприклад, алмаз відрізняють від супутніх мінералів за люмінесцентним свіченням під дією рентгенівських променів, а не за вмістом у ньому вуглецю. Вугілля від породи відрізняють за різною інтенсивністю ослаблення радіоактивного випромінювання при просвічуванні шматка, а не за його зольністю і т. д.

 

Показник, за яким оцінюють якість корисної копалини, називають розділовою ознакою.

У радіометричних методах якість порції корисної копалини оцінюють за зміною інтенсивності або складу випромінювання, направленого на цю порцію.

Схема сортування корисних копалин: 1 - джерело впливу; 2 - фільтруючий елемент; 3 - об'єкт (порція, частинка, шматок); 4 - приймач сигналу; 5 - вузол обробки інформації; 6 - вузол виведення об'єкта з потоку; 7 - траєкторія руху об'єктів.

У схемах радіометричного сортування, реєструючи параметри випромінювання (видозміненого) за допомогою приймача випромінювання, отримують інформацію про властивості речовини. Між приймачем випромінювання і блоком виведення порції включають вузол переробки інформації. Для зменшення похибки вимірювання властивостей порції встановлюють фільтруючі елементи

 

Зневоднення фільтруванням:

Ф-ня – це проц-с розділення рідкої та твердої фаз за допомогою пористої перегородки під дією різниці тисків, створюваною розрідженням повітря або надмірним тиском. Рідка фаза проходить крізь пори перегородки та збирається у вигляді фільтрату, а тверда затримується на поверхні у вигл.осаду. розрізняють 2типи осадів – стискуваних та нестискуваних. Стискувані представляють собою матеріали колоїдної структури, які змінюють свою пористість під дією тиску та погано фільтруються (глина, торф та інш.). Нестискувані мають зазвичай зернисту або кристалічну структуру та при фільтруванні зберігають її жорсткість та пористість незалежно від зміни тиску фільтрування. Нестискуваних осад добре фільтрується та має невелику конечну вологість. Ефективність ф-ня значно залежить від застосованої фільтруючої поверхні (фільтруючої тканини). Фільтротканини повинні відрізнятися: високою фільтруючою здатністю та повітропроникністю, min гідравлічним опором, високою затримуючою здатністю для твердих частинок суспензії, високою міцністю на згин та розтягнення, потрібною хімічною стійкістю, значним строком служби. На практиці застосовують: бавовняні; металічні; синтетичні. На проц.-с ф-ня впливають різні фактори: фізико-хімічні властивості рідкої та твердої фаз пульпи, властивості фільтруючих перегородок, різниця тисків по обидві сторони фільтруючої перегородки, обробка поверхнево-активними речовинами фільтруємих матеріалів, частота обертання дисків (барабанів), відношення зан набору та сушки, структура осаду, його товщина, досконалість технічних засобів філь-ції.

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 154; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!