Пилевловлення. Класифікація методів. Апарати.



 Пилевловлення - виділення пилу із пиле-газової суміші й осадження її в камерах акумуляції або видалення у вигляді шламу. Методи пиловловлення: осадження під дією сили ваги й сил інерції, фільтрація газу через пористу перегородку, що затримує пил, осадження на електродах під дією електричних сил, змочування часток пилу водою й видалення її у вигляді шламу, коагуляція дрібних часток у більші й осадження піл дією сил ваги й інерції. Як апарати для пиловловлення використовуються: 1) Пиловловлюючі камери (заст-ся для вловл. пилу більше 100 мкм). Принц. дії засн. на тому, що запилений газ надходить у камеру, поперечний переріз якої дозвол. потоку рухатися при ламінарному режимі. Під дією сили ваги великий пил осідає в бункер, а звільнений від її повітря разом з тонким пилом несеться за межі камери. 2) Інерційні жалюзні пиловловлювачі - у них потік запиленого газу надходить у пиловловлювач, де зустрічає на шляху руху похило поставлені пластини. Потік газу повертається в простір між пластинами й іде, а частки пилу вдаряються об пластини й падають у зону видалення пилу. 3) Циклони (батарейні)- принцип дії як у гідроциклона. 4)Прямоточні пиловловлювачі - дія заснована на принципі дії інерційних пиловловлювачів з використанням центробіжних сил інерції.5) Мокрі пиловловлювачі - принц. дії заснований на взаємодії часток пилу з водою: а) плівковий пиловловлювач - циклон, по внутрішній поверхні якого стікає вода у вигляді плівки; б) мокрий фільтр – пило-газова суміш пропускається через шар води або піни при чому часточки пилу вдаряються об поверхню води. Пил залишається в піні або воді, а очищ. газ віддаляється за межі пиловловлювача.

 

 

Фактори, що впливають на ефективність електричної сепарації.

1. Контактний опір між часткою й заземленим електродом. 2. Опір частки. 3. Температура. 4. Вологість. 5. Гігроскопічність. 6. Кондиціонування повітря. 7. Опромінення. 8. Форма часток. 9. Розміри часток. 10. Напруженість електричного поля й ступінь її нерівномірності. 11. Величина механічних сил. 12. Склад сепаруемого матеріалу. 13. Діаметр барабана сепаратора. 14. Очищення поверхні часток.

 

67. Промивка руд. Сутність пр-су та обл.його застос-ня:

Промивка-це процес розмокання (дезінтеграція) глинистого матеріалу, який входить до складу руди з одночасним відокремленням його від рудних част-ок у вигляді глинистої суспензії під дією води. Крім того промивка забезпечує видалення розчинних мін.компонентів з КК. Промивка вик-ся при збаг-ні розсипних родовищ рідкісних та благородних металів. Промивка заст-ся в якості попередньої оп-ції збаг-ня або остаточної оп-ції (доводка чорнових конц-тів). Дезінтеграція глинистих порід відбув-ся за рах.впливу роб.органів апарату і води. При цьому тонкі част-ки переходять у воду, тим самим відкривають нові поверхні, які у свою чергу продовжують взаємодіяти з водою. Вода руйнує клейкі плівки гелів, що цементують част-ки мін-лів. Таким чином основн властивість, що визначає проц.-с дезінтеграції – це міцність компонентів при руйнуванні у водному середовищі. В залежності від крупності міцного компоненту для видалення його від глини використ-ютьгрохочення чи класифікацію. Проц-с, що об'єднує оп-ції дезінтеграції, грохочення або клас-ції наз-ють промивкою.

 

Контроль рН пульпи:

Хар-р флотосередовища визнач-ся складом водорозчинних солей, що утрим-ся у вихідному мат-лі, і хім.. складом води, що вик-ся при флотації. Колориметричний метод контролю рН: цей м-д вимагає складної апаратури і тому він вик-ся на рудозбагачувальних фабриках для виміру рН від 2,8 до 8,4. Точність визн-ся цим методом – 0,1-0,2рН. Цей м-д заснований на зміні окраски індикатора, доданого у відомій кількості до визначеного обсягу пульпи. При цьому інтенсивність окрасу залежить від концентрації водневих іонів у пульпі. Для дослідження пульпи необхідно мати набір стандартних індикаторів у межах зміни рН на даній фабриці. Також відомі розчини (еталони) зі зміною окрасу у межах 0,1-0,2рН. Визначення рН зводиться до порівняння інтенсивності забарвлення пульпи зі стандартними еталонами. Потенціометричний м-дконтролю рН: заснований на вимірі різниці потенціалів між двома електродами, що занурюють у контрольовану пульпу, в залежності від конц-ції водневих іонів.

 

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 144; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!