Змістовий модуль 1Теоретичні основи соціальної роботи



Тема 1. Предмет і завдання курсу «Технології соціальної роботи» (5 годин)

Технологічний підхід - невід'ємна риса сучасної соціальної діяльності. Зміст і завдання курсу «Технології соціальної роботи»

Об'єктивні передумови технологізації соціального простору. Соціальні технології як спосіб рішення життєвих проблем людини. Співвідношення соціальних технологій і технологій соціальної роботи. Поняття технології соціальної роботи : суть, зміст, принципи. Функції технологій в соціальній роботі. Закономірності технології в соціальній роботі. Технологія соціальної роботи як навчальна дисципліна.

Тема 2. Технологізація соціальної роботи (5годин)

Суть соціальних технологій. Класифікація соціальних технологій. Специфіка і класифікація технологій в соціальній роботі

Суть і основні характеристики технологічного процесу. Соціальні технології як процес. Зовнішні і внутрішні чинники, що впливають на соціальні процеси. Спрямована дія на соціальні процеси в практиці соціальної роботи. Визначення технологічного процесу і його специфіка в соціальній сфері. Істотні ознаки технологічності соціальної роботи. Структура і зміст технологічного процесу в соціальній роботі. Етапи технологічного процесу.

Тема 3. Ефективність соціальної роботи (5 годин)

Методики оцінки ефективності. Методи «Завдання — Результати» і «Завдання — Результати — Витрати». Інші оцінні методи.

Тема 4. Соціально-технологічна специфіка соціальної роботи   (5 годин)

Суть соціальної роботи в Україні. Технологізація соціальної роботи. Поняття соціальної проблеми. Соціальні і особисті проблеми: суть, специфіка, джерела виникнення. Відношення людини до проблеми і облік в практиці соціальної роботи. Взаємозв'язок і динаміка громадських і особистих проблем. Технологія рішення проблем. Методи рішення діагностики, і постановки проблем в суспільстві і формулювання їх рішення. Критерії вирішуваної громадських і особистих проблем. Підбір методів і засобів рішення соціальних проблем фахівцями.

Тема 5. Типологія технологій соціальної роботи. (5 годин)

Об'єктивні передумови різноманіття соціальних технологій і технологій соціальної роботи. Рівні і типи технологій соціальної роботи.

Принципи і підстави класифікації технологій соціальної роботи. Характеристика основних типів соціальних технологій. Структурна модель типів технологій і технологій соціальної роботи.

Тема 6. Цілеполягання, його місце і роль в технологічному процесі (5 годин).

Цілеполягання як найважливіший етап і процедура технології соціальної роботи. Алгоритм цілеполягання. Мета і її значення в соціальній діяльності. Методи формування цілей соціальної роботи. «Дерево цілей» і принципи його побудови. Аналіз проблем, постановка цілей і завдань в соціальній роботі. Цілеполягання в різних підсистемах соціальної практики.

Тема 7. Моделі практики соціальної роботи: технологічна специфіка (5 годин)

Технологічний потенціал соціолого-орієнтовані моделей практики соціальної роботи. Технологічна специфіка психолого-орієнтованих і комплексних моделей соціальної роботи

Тема 8. Соціальна діагностика в технологіях соціальної роботи (5 годин)

Загальні проблеми і принципи соціальної діагностики. Технології соціальної діагностики в роботі з клієнтом. Соціальна діагностика її суть і зміст.

Діагностика як процес : цілі, етапи, результати. Принципи і методи соціального діагностування. Єдність кількісних, якісних і факторних параметрів в соціальному діагнозі. Проблеми об'єктивності соціального діагнозу. Діагностика як найважливіший чинник ефективності соціальної роботи.

Тема 9. Соціальне консультування і посередництво. (5 годин)

Консультування і посередництво як функції соціальної роботи. Завдання посередництва і консультування в системі соціального захисту населення. Зміст і принципи консультування. Консультування і його види. Основні принципи соціального консультування. Професійні і особові вимоги до фахівців, соціальних консультантів. Процедура соціального консультування. Особливості соціального консультування. Особливості соціального консультування залежно від об'єкту і предмета консультації. Форми і методи консультаційної діяльності. Цільові установки, «прогностичного», «проектного» консультування «рефлексії».

Посередництво: види і форми. Процедура посередництва, культура посередницької діяльності. Етика взаємин клієнта і посередника. Особливості посередницької діяльності з різними категоріями громадян.

 


Дата добавления: 2019-03-09; просмотров: 177; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!