І. УПРАВЛІННЯ ОБСЯГОМ І АСОРТИМЕНТНОЮ СТРУКТУРОЮ товароОБОРОТУ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА



Задача 1. Аналіз балансу роздрібного товарообороту

 

На основі даних, наведених у табл. 1, визначити вплив зміни обсягів товарних запасів, надходження, документованого вибуття на обсяг роздрібного товарообігу торговельного підприємства.

За матеріалами аналізу скласти пояснювальну записку. Зазначити, яку додаткову інформацію необхідно використати для проведення більш глибокого аналізу.

Таблиця 1

Інформація про товарні запаси, надходження та документоване
вибуття товарів торговельного підприємства за І та ІІ квартали, грн

 

Показники

І
квартал

ІІ
квартал

1. Товарні запаси на початок періоду 20460 21400  
2. Надходження товарів 409000 411500  
3. Документоване вибуття 420 700  
4. Товарні запаси на кінець періоду 21400 20900  

Розв’язок

Розрахунок впливу зміни обсягів товарних запасів, надходження, документованого вибуття на обсяг роздрібного товарообігу передбачає застосування балансового методу, що ґрунтується на формулі балансового зв’язку показників товарообороту:

Зп + Н = Р + В + Зк ,

де Зп – запаси на початок періоду;

Н – надходження товарів;

Р – обсяг реалізації;

В – документоване вибуття;

Зк – запаси на кінець періоду.

Виходячи з наведених даних, розрахуємо обсяг реалізації в
І кварталі:

Р1= Зп1 + Н1– В1 – Зк1 = 20460 + 409000 – 420 – 21400 = 407640 грн.

Обсяг реалізації в ІІ кварталі розраховується аналогічно:

РІІ = 21400+411500 – 700 – 20900 = 411300 грн.

Отже, розраховані значення обсягу реалізації в І та ІІ кварталах дають змогу визначити загальну зміну обсягу реалізації:

.

Для розрахунку впливу зміни обсягів товарних запасів, надходження, іншого вибуття на обсяг роздрібного товарообігу скористаємося методом ланцюгових підстановок:

· зміна за рахунок запасів на початок періоду:

· зміна за рахунок надходження:

· зміна за рахунок документованого вибуття:

· зміна за рахунок запасів на кінець періоду:

· загальна зміна становить:

Отже, проведений аналіз виявив зростання обсягу товарообороту на даному торговельному підприємстві в ІІ кварталі порівняно з
І кварталом на 3660 грн. Серед факторів, які обумовили дане зростання, можливо відзначити вплив надходження товарів та зміни обсягу товарних запасів. Зокрема, найбільш суттєво на обсяг товарообороту вплинуло зростання надходження товарів – на 2500 грн. Вплив запасів на початок і на кінець періоду відповідно становив 940 і 500 грн. Часткове зниження товарообороту на 280 грн спостерігається лише за рахунок збільшення документованого вибуття товарів.

Можливо припустити, що на даному торговельному підприємстві необхідно розробити план заходів щодо зниження втрат товарів у торговому залі (оскільки ці втрати на багатьох підприємствах мають найбільшу питому вагу в складі позареалізаційного документованого вибуття товарів), а також розробити заходи щодо покращення умов зберігання товарних запасів з метою зменшення їх убутку.

Щоб сформулювати остаточні висновки щодо характеру впливу вищерозглянутих факторів на обсяг товарообороту, доцільності подальшого нарощення обсягів надходження товарів, необхідно отримати додаткову інформацію, зокрема, про ступінь задоволення попиту покупців.


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!