D. Гіперфункції аденогіпофізу 12 страница



C. Хронічний бронхіт.

D. Бронхопневмонія.

E. Емфізема легень.

14. 42-річний чоловік захворів гостро після охолодження. Захворювання супроводжувалось серцево-дихальною недостатністю, від якої він помер. Під час розтину виявлено, що уся прав легеня збільшена, печінкової щільності, важка; на плеврі – значні фібрінозні накладення. На розрізі легеня сірого кольору, зерниста, з поверхні стікає каламутна рідина. При гістологічному дослідженні – гостре запалення з наявністю у просвітах альвеол гнійно- фібринозного ексудату. Який з переличених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Крупозна пневмонія

B. Осередкова пневмонія

C. Інтерстиційна міжальвеолярна пневмонія

D. Стафілококова пневмонія

E. Ідиопатичний фіброзуючий альвеоліт

15. У 45-річного хворого, який гостро захворів на пневмонію, на 6-й день хвороби розвинувся набряк легень, який став причиною смерті. На розтині знайдено, що уражена вся верхня частка правої легені : збільшена, щільна, на плеврі з фібринозними нашаруваннями, на розрізі сірого кольору, з поверхні розрізу стікає каламутна рідина. Мікроскопічно : в просвіті альвеол - фібрин, нейтрофіли, макрофаги, гемолізовані еритроцити. Вкажіть, яка пневмонія була у хворого ?

A. * Крупозна пневмонія

B. Стафілококова бронхопневмонія.

C. Вірусна пневмонія

D. Гіпостатична пневмонія

E. Респіраторний дистрес-синдром дорослих

16. На розтині виявлено, що ліва легеня збільшена в розмірах, щільна, на вісцеральній плеврі є накладення фібрину, на розрізі - сірого кольору, з її поверхні зтікає мутна сіро – жовта рідина. Про яке захворювання іде мова?

A. *Крупозна пневмонія

B. Вогнищева пневмонія

C. Інтерстиційна пневмонія

D. Рак легені

E. Бронхоектатична хвороба

17. На розтині виявлено, що вся права легеня збільшена, щільна, на плеврі нашарування фібрину, на розрізі тканина сірого кольору, з якої стікає каламутна рідина. Для якого захворювання легенів характерна така картина?

A. *Крупозна пневмонія

B. Вогнищева пневмонія

C. Інрерстиціальна пневмонія

D. Гангрена легені

E. Фіброзуючий альвеоліт

18. У чоловіка, що за життя страждав на митральний стеноз, під час розтину виявлені ущільненіі легені, бурого кольору. Про який патологічний процес в легенях йде мова?

A. *Гемосидероз

B. Гемохроматоз

C. Жовтяниця

D. Гемомеланоз

E. Ліпофусциноз

19.При розтині трупа чоловіка зі злоякісною пухлиною шлунку, померлого від ракової інтоксикації, в задньонижніх відділах легень виявлені щільні сіро-червоного кольору неправильної форми осередки, які виступають над поверхнею розрізу. Мікроскопічно при цьому у просвіті, стінках дрібних бронхів та альвеолах виявляється ексудат, в якому багато нейтрофілів. Яке захворювання виявлене в легенях у померлого?

A. *Гостра гнійна бронхопневмонія

B. Гострий бронхіт

C. Крупозна пневмонія

D. Проміжна пневмонія

E. Гостра серозна бронхопневмонія

20. На розтині тіла чоловіка віком 58 років, який тривалий час вживав значну кількість алкоголю і помер вдома, було знайдено: макроскопово - права легеня щільна і збільшена в розмірах, тканина на розрізі сіруватого кольору однорідна, плевра вкрита сіруватими плівчастими нашаруваннями; мікроскопово - порожнини альвеол містять нітки фібрину, гемолізовані еритроцити. Діагностуйте захворювання.

A. *Крупозна пневмонія

B. Вогнищева пневмонія

C. Інтерстиційна пневмонія

D. Первинний туберкульоз легень

E. Казеозна пневмонія

21. На розтині трупа чоловіка 50 років виявлено наступні зміни: права легеня помірно у всіх відділах щільна, на розрізі тканина безповітряна, мілко зерниста, сухувата. Вісцеральна плевра з нашаруванням фібрину сіро-коричневого кольору. Визначте діагноз?

A. *Крупозна пневмонія

B. Туберкульоз

C. Бронхопневмонія

D. Інтерстиціальна пневмонія

E. Пневмофіброз

22. При розтині померлого 49 років, який хворів на крупозну пневмонію і помер від пневмококового сепсису, в лівій плевральній порожнині містилось до 700 мл каламутної зеленувато-жовтого кольору з неприємним запахом. Листки плеври тьмяні, повнокровні. Назвати клініко-морфологічну форму запалення в плевральній порожнині.

A * Емпієма

B Хронічний абсцес

C Гострий абсцес

D Флегмона

E Фібринозне запалення

23. Чоловік 68 років, що в останні 15 років страждав на емфізему легень, помер раптово від гострої серцевої недостатності. На розтині тіла померлого легені збільшені в розмірах, прикривають своїми краями переднє середостіння, здуті, бліді, м’які, не спадаються, ріжуться з хрустом; з просвіту бронхів, стінки яких стовщені сірого кольору, видавлюється слизисто-гнійний ексудат. Який найбільш вірогідно вид емфіземи був у хворого?

A *Хронічна обструктивна

B Перифокальна

C Вікарна

D Стареча

E Ідіопатична

24. Хворий помер від наростаючої легенево-серцевої недостатності. При гістологічному дослідженні виявлено дифузна поразка легенів з

інтерстиціальним набряком, інфільтрацією інтерстиціальної тканини лімфоцитами, макрофагами, плазмоцидами; пневмофіброз, панацинарна емфізема. Ваш діагноз.

A *Фіброзуючий альвеоліт

B Хронічний бронхіт

C Бронхопневмонія

D Ателектаз легенів

E Бронхіальная астма

25. Хворий 70 років, який довнго хворів на хронічний бронхіт, помер від наростаючої легенево-серцевої недостатності. При патогістологічному дослідженні виявлено: легені збільшені в розмірах, роздуті, бліді. В слизовій оболонці бронхів запальний інфільтрат, велика кількість келихоподібних клітин, проксимальні відділи ацинусів різко розширені. Ваш діагноз.

A *Емфізема легенів

B Бронхіальная астма

C Бронхопневмонія

D Межуточна пневмонія

E Хронічний бронхіт

26. У хворого з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності (сечовина крові – 70 ммоль/л, креатинин – 1,07 ммоль/л) в кліниці з’явились симптоми утрудненого дихання, кашель. При бронхоскопії слизова оболонка бронхів повнокровна, набрякла, з дрібними крововиливами та виразками. В просвіті бронхів багато слизу. Ваш діагноз:

A * Гострий бронхіт

B Часткова пневмонія

C Хронічний бронхіт

D Бронхопневмонія

E Проміжна пневмонія

27. Хворий 68 років важкою формою грипу (штам вірусу грипу А2) з летальним завершенням. На секції зміни в легенях були подібні до змін „великих строкатих легенів”. При мікроскопічному дослідженні виявлено: різке повнокров’я судин, крововиливи, набрак легеневої тканини, в просвіті бронхів та альвеол ексудат, що містить переважно еритроцити. Ваш діагноз:

A *Геморагічна бронхопневмнія

B Катаральна бронхопневмнія

C Гнійна бронхопневмнія

D Десквамативна бронхопневмонія

E Фібринозна пневмонія

28. На автопсії тіла чоловіка 49 років, який помер від серцево-легеневої недостатності, знайдено дифузне ущільнення нижньої частки правої легеня. Вказана частка сіро-жовта, плевра над нею вкрита фібринозними нашаруваннями. При гістологічному дослідженні тканини ураженої частки в усіх альвеолах виявлено нейтрофіли, фібрин, поодинокі сидерофаги, фібринозний плеврит. Діагностуйте захворювання.

A * Крупозна пневмонія.

B Вогнищева гнійна пневмонія.

C Вогнищева фібринозно-гнійна пневмонія.

D Бура індурація легень.

E Пневмоконіоз.

29. У чоловіка 42 р. внаслідок ДТП пошкоджена грудна клітина. Він відчуває інтенсивну біль при диханні. Яке порушення дихання буде у хворого?

A *Тахіпное.

B Брадіпное.

C Гіпериное.

D Інспіраторна задишка.

E Експіраторна задишка.

30. У хворого інсулінзалежним цукровим діабетом прояви кетоацидозу. Які зміни зовнішнього дихання будуть у хворого?

A *Гіперпное.

B Тахіпное.

C Брадіпное.

D Дихання Чейна-Стокса.

E Дихання Біота.

 

Хвороби органів травлення.

1. У хворого з кривавою блювотою на операції в шлунку знайдена виразка, проникаюча в м’язовий шар шлунка. Краї виразки щільні, в дні – кровоточива судина. При цитобіопсії в краях і дні виразки виявлена рубцева тканина. Яка це виразка?

A. * Хронічна кровоточива виразка

B. Пенетруюча виразка

C. Гостра кровоточива виразка

D. Перфоративна виразка шлунка

E. Малігнізована виразка

2.Апендикс, надісланий до патоморфологічного відділення після апендиктомії, потовщений і збільшений у розмірах, серозна оболонка тмяна, судини повнокрівні, з просвіту відростка на розрізі виділяється рідина жовто-зеленого кольору. При якій формі апендициту розвиваються такі зміни?

A. * Флегмонозний апендицит.

B. Простий катаральний апендицит.

C. Поверхневий катаральний апендицит.

D. Гангренозний апендицит.

E. Апостематозний апендицит.

3. При мікроскопічному дослідженні печінки виявлено: венозне повнокрів’я центру часточок, дистрофія та атрофія гепатоцитів у вогнищах венозного застою, жирова дистофія гепатоцитів по периферії дольки з наявністю розростання сполучної тканини в місцях атрофії гепатоцитів. Про який патологічний процес іде мова?

A. *Мускатна печінка з предциротичними явищами.

B. Біліарний цироз печінки.

C. Гепатит.

D. Жировий гепатоз.

E. Токсична дистрофія печінки.

4. У хворого знайдено асцит, в два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптата печінки виявлений мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?

A. * Синдром портальної гіпертензії

B. Серцева недостатність

C. Гепато-лієнальний синдром

D. Печінково-клітинна недостатність

5. У тканині печінки виявлено округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно воно має наступну будову: у центрі – некротичні маси, їх оточує грануляційна тканина з наявністю у її складі плазматичних, лімфоїдних клітин і кровоносних судин з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?

A. *Солітарна гума печінки.

B. Солітарна аденома печінки.

C. Солітарна лепрома печінки.

D. Хронічний абсцес печінки.

E. Рак печінки.

6.Вилучений при апендектомії хробакоподібний відросток потовщений, покритий фібринозно-гнійним нальотом. Всі шари відростка інфільтровані гнійним ексудатом, слизова оболонка зруйнована. Ваш діагноз?

A. *Флегмонозно-виразковий апендицит з вогнищевою деструкцією слизового та підслизового шару

B. Простий апендицит

C. Флегмонозний апендицит

D. Гангренозний апендицит

E. Поверхневий апендицит

7. Хворий, що страждав на хронічний вірусний гепатит, помер від гострої постгеморагічної анемії, яка виникла на фоні кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу. На розтині печінка різко зменшена в розмірах, щільно консистенції, поверхня дрібногорбиста. Мікроскопічна картина однорідна – тонкопетлиста сполучнотканинна сітка і дрібні несправжні часточки. Який морфогенетичний тип цироза має місце у

A. *Портальний цироз.

B. Постнекротичний цироз.

C. Змішаний цироз.

D. Вірусний цироз.

E. Біліарний цироз.

8.При гістологічному дослідженні гастробіоптатів виявлено потоншення слизової оболонки шлунку із зменшенням кількості залоз та значним розростанням сполучної тканини, проток залоз розширені; слизова оболонка інфільтрована лімфоцитами та плазматичеими клітинами. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний значний атрофічний гастрит

B. Хронічний поверхневий гастрит

C. Хронічний значний атрофічний гастрит з кишковою метаплазією

D. Хронічний помірний атрофічний гастрит

E. Флегмона шлунку

9.При дослідженні апендиксу спостерігається дифузна лейкоцитарна інфільтрація всіх шарів стінки. Назвіть різновид апендициту.

A. *Гострий флегмонозний

B. Гострий простий

C. Некротичний

D. Гострий поверхневий

E. Гангренозний

10.При гістологічному дослідженні вилученої виразки шлунка в її дні знайдено фібринозно-лейкоцитарний ексудат, поширена зона фібриноїдного некрозу, нижче розташовані шари грануляційної та фиброзної тканини. Ваш діагноз:

A. *Хронічна виразка

B. Гостра виразка

C. Гостра ерозія

D. Малігнізована виразка

E. Флегмона шлунка

11.Апендикс довжиною 9 см, товщиною 0.9 см. Сероза тьмяна, повнокровна. Мікроскопічно - стінка набрякла, стази у капілярах і венулах та дрібни крововиливи; у слизовій і підслизовій оболонках – осередки некрозу с лейкоцитарною інфільтрацією навкруги їх.Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. * Гострий поверхневий апендицит.

B. Гострий простий апендицит.

C. Гострий флегмонозний апендицит.

D. Гострий флегмонозно-виразковий апендицит.

E. Гострий гангренозний апендицит.

12.При фiброгастроскопiї хворого 48 рокiв, водiя, зі скаргами на бiль в епiгастрiї пiсля їжи, слизова оболонка шлунку гiперемована, зморшки її зменшенi. Мiкроскопiчно в гастробiоптатi: слизова оболонка витончена, кiлькiсть залоз зменшена, розростання сполучної тканини, iнфiльтрованої лiмфоцитами, плазмоцитами. Вкажіть, який з перелічених діагнозів найбільш ймовірний.

A. *Хронiчний атрофiчний гастрит.

B. Гострий катаральний гастрит.

C. Гострий гнiйний гастрит.

D. Хронiчний поверхневий гастрит.

E. Гiгантський гiпертрофічний гастрит.

13. У хворої 46 років з ревматичною вадою серця – стенозом лівого атріовентрикулярного отвору - визначаються задуха при невеликому фізичному навантаженні, серцебиття, ціаноз губ, вологі хрипи в нижніх відділах легень, набряки на нижніх кінцівках. Які гістологічні зміни будуть характерні для печінки?

A. *Некроз гепатоцитів в центрі часточки, жирова дистрофія на периферії

B. Некроз гепатоцитів в центрі часточки, гіаліново-крапельна дистрофія на периферії

C. Некроз гепатоцитів в центрі часточки, гідропічна дистрофія на периферії

D. Жирова дистрофія гепатоцитів в центрі часточки, некроз на периферії

E. Гідропічна дистрофія гепатоцитів в центрі часточки, некроз на периферії

14. Чоловік 59 років мав ознаки паренхіматозної жовтяниці та портальної гіпертензії. Під час гістологічного дослідження пункційного біоптату печінки було знайдено: балково-часточкова будова порушена, частина гепатоцитів має ознаки жирової дистрофії, утворюються порто-портальні сполучнотканинні септи з формуванням псевдочасточок, з наявністю періпортальних лімфо-макрофагальних інфільтратів. Діагностуйте захворювання

A. * Цироз печінки

B. Алкогольний гепатит

C. Хронічний гепатоз

D. Вірусний гепатит

E. Токсичная дисрофія

15. Під час розтину тіла чоловіка 29 років, який тривалий час хворів на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки були знайдені ознаки перитоніту, множинні стеатонекрози позаочеревинної жирової тканини та підшлункової залози, а в діляці тіла ії знайдений виразкоподібний дефект діаметром 5 мм і глибиною до 10 мм, краї якого містили некротичні маси. Діагностуйте ускладнення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки.

A. *Пенетрація

B. Кровотеча

C. Стеноз

D. Перфорація

E. Малігнізація

16.У чоловіка віком 50 років, який гостро захворів, діагностовано дизентерію. Смерть наступила на 8-й день захворювання. Під час розтину виявлено потовщену стінку сигмовидної та початкових відділів прямої кишки, фібринозну плівку на поверхні слизової. Гістологічно: глибокий некроз слизової оболонки з просяканням некротичних мас фібрином. Який вид коліту мав місце?

A. *Дифтеритичний коліт

B. Катаральний коліт

C. Виразковий коліт

D. Гангренозний коліт

E. Фолікулярний коліт

17. При розтині чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем, печінка малих розмірів, щільна, дрібнобугриста. Мікроскопічно: псевдочасточки дрібні, розподілені вузькими прошарками сполучної тканини з лімфомакрофагальними інфільтратами; гепатоцити у стані великокрапельної жирової дистрофії. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 342; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!