D. Гіперфункції аденогіпофізу 7 страница



D. Тромбоз базилярної артерії

E. Тромбоз судини м’якої мозкової оболонки

21. У хворого з цирозом печінки, після видалення з черевної порожнини 10 літрів асцитичної рідини розвинувся колапс і гіперемія очеревини. Визначте вид артеріальної гіперемії очеревини.

A. * Гіперемія після анемії

B. Запальна

C. Вакатна

D. Колатеральна

E. Внаслідок шунтування крові

22. На секції тіла жінки 76 років були знайдені ознаки хронічного бронхіту та легеневого серця, печінка збільшена в розмірах, щільна, тканина на розрізі строката. Мікроскопово – просвіти центральних вен печінкових часточок дилятовані, синусоїди центрів часточок повнокрівні, центри часточок склерозовані, а гепатоцити мають ознаки дистрофії, некрозу та атрофії; на периферії часточок гепатоцити збережені. Який вид розладу кровообігу викликав зміни печінки?

A * Загальна венозна гіперемія.

B Місцева венозна гіперемія.

C Загальна артеріальна гіперемія.

D Місцева артеріальні гіперемія.

E Загальне малокрів’я.

23. У хворого на тромбофлебіт нижніх кінцівок раптово виникла задишка, різкий біль у грудях, ціаноз, набухання шийних вен. Яке найбільш імовірне порушення кровообігу виникло у хворого?

A * Тромбоемболія легеневої артерії

B Тромбоемболія судин головного мозку

C Тромбоемболія вінцевих судин

D Тромбоемболія мезентеріальних судин

E Тромбоемболія ворітної вени

24. Після перенесенного ДТП у потерпілого: ниткоподібний пульс, стійка гіпотонія, часте та поверхневе дихання, блідість шкіри, холодний піт, свідомість - сопор. Яка стадія шоку наймовірніше розвинулась у хворого?

A * Торпідна.

B Термінальна

C Еректильна

D Предшок

E Агонія

25. Хворий скаржиться на задишку в спокої, запаморочення в голові. Акроціаноз, частота дихання 24 в хв. Кров: еритропенія, гіпогемоглобіноз, гіпохромія, мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз. Про який вид гіпоксії можна думати?

A * Гемічна гіпоксія

B Гіпоксична гіпоксія

C Циркуляторна гіпоксія

D Гістотоксична гіпоксія

E Тканинна гіпоксія

26. У хворого із емболією легеневої артерії розвинувся респіраторний алкалоз. Що є безпосередньою причиною цього?

A * Гіпервентиляція

B Гіповентиляція

C Гіперкапнія

D Артеріальна гіпоксемія

E Брадипное

27. Що є проявом ДВС – синдрому?

A *Утворення кров’яних згустків внутрішньосудинно

B Анемія

C Лейкоцитоз

D Еритроцитоз

E Дефіцит протромбіну

 

Запалення.

1.Слизова оболонка товстої кишки у померлого при дизентерії на розтині повнокровна, покрита плівкою сірого кольору, що відривається із зусиллям. Який вид запалення розвинувся в кишці у хворого?

A. *Дифтеритичне запалення

B. Крупозне запалення

C. Геморагічне запалення

D. Серозне запалення

E. Катаральне запалення

2. При розтині померлого хворого від хронічної ниркової недостатності в слизуватій оболонці товстої кишки виявлені сіро-жовті, щільно з'єднані плівки, які відокремлюються з утворенням виразок. Уточніть вид запалення.

A. *Дифтеритичне

B. Серозне

C. Катаральне

D. Крупозне

E. Гнійне

3.Чоловік віком 55 років тривалий час хворів на хронічний гломерулонефрит. Помер при явищах хронічної ниркової недостатності.. На поверхні епікарда і перикарда виявляються сірувато-білуваті ворсинчасті нашарування. Який процес патологічний процес мав місце в перикарді?

A. *фібринозне запалення

B. організація

C. проліферативне запалення

D. геморагічне запалення

E. артеріальне повнокрів’я

4. Дівчинка віком 6 років захворіла на дифтерію і померла на третю добу від асфіксії На аутопсії слизова оболонка трахеї і бронхів стовщена, набрякла, тьмяна, покрита сіруватими плівками, які легко відокремлюються. Про який вид запалення свідчать морфологічні зміни.

A. *крупозне запалення

B. Серозне запалення

C. Геморагічне запалення

D. Дифтеритичне запалення

E. Катаральне запалення

5. Хворий 67 років мав важку форму грипу з летальним наслідком. На секції зміни в легенях були подібні змінам “великих строкатих легень”. При мікроскопічному дослідженні виявлено: різке повнокрів’я судин, крововиливи, набряк легеневої тканини, в просвіті бронхів і альвеол ексудат, який містить переважно еритроцити. Про який характер запалення легень свідчать ці морфологічні ознаки?

A. * Геморагічна бронхопневмонія.

B. Катаральна бронхопневмонія.

C. Гнійна бронхопневмонія.

D. Десквамативна бронхопневмонія.

E. Фібрінозна пневмонія.

6.У хворго після операційного втручання (опікова хвороба) в умовах різкого зниження реактивності організму став прогресувати сепсис, що привело до смертельного наслідку. В області передньої стінки черевно порожнини на розтині мікроскопічно спостерігається дифузна інфільтрація сегментоядерними лейкоцитами міжм'язових проміжків, набряк тканини, лізис м'язових волокон. Визначити характер патологічного процесу.

A. *Флегмона.

B. Дифтеритичне запалення.

C. Абсцес.

D. Некроз.

E. Катаральне запалення.

7. На розтині померлого 34 років від ревматизму т - поверхня епікарду ворсиста, покрита плівками сірого кольору, що легко відділяються. Після їх відділення визначається набрякла повнокровна поверхня епікарду. Найвірогідніший діагноз:

A. *фібринозий перикардит

B. гнійний перикардит

C. геморагічний перикардит

D. проліферативний перікардит

E. катаральний перикардит

8. На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2.0 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишки сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:

A. * фібринозно-гнійний перитоніт

B. геморагічний перитоніт

C. серозний перитоніт

D. туберкульозний перитоніт

9. При мікроскопічному дослідженні міокарду чоловіка, померлого від серцевої декомпенсації, виявлено склероз перісудинної сполучної тканини та дифузну інфільтрацію її лімфоцитами, макрофагами, плазмоцитами та поодинокими нейтрофілами. Вкажіть, який з перелічених видів запалення найбільш ймовірний.

A. * Інтерстиційне продуктивне.

B. Гранульоматозне.

C. Альтеративне.

D. Ексудртивне дифузне.

E. Ексудативне осередкове.

10.При мікроскопічному дослідженні біопсії нирки виявлено вогнища, в центрі яких знаходяться зернисті еозинофільні маси, оточені інфільтратом з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин та поодиноких клітин Пирогова-Лангханса. Виберіть патологічний процес, що найбільш повно відповідає описаним змінам.

A. * Гранулематозне запалення

B. Коагуляційний некроз

C. Казеозний некроз

D. Альтеративне запалення

E. Проліферація та диференціювання макрофагів

11.У хворого 28 років мигдалики значно збільшені, повнокровні, болючі, на їх поверхні – щільні брудно-сірі плівки, які поширюються на тверде піднебіння, щільно зв’язані з підлеглими тканинами, при спробі відокремити їх – розвивається кровотеча. Який патологічний процес обумовлює дані морфологічні зміни?

A. *Дифтеритичне ексудативне запалення.

B. Крупозне ексудативне запалення.

C. Катаральне ексудативне запалення.

D. Гнійне ексудативне запалення.

E. Геморрагічне ексудативне запалення.

12. У хворого, померлого від серцевої недостатності, при патоморфологічному дослідженні виявлено: стулки мітрального клапана деформовані, потовщені, зрослися по краях; у сполучній тканині міокарда - дифузно розкидані вузлики, які складаються з ділянок фібриноїдного некрозу, навколо яких скупчуються макрофагоцити, що нагадують гігантські багатоядерні клітини. Подібні вогнища оточені лімфоцитами та поодинокими плазматичними клітинами.. Яка з перерахованих гранульом має місце у даного хворого?

A. * Ревматична.

B. Туберкульозна.

C. Актиномікотична.

D. Сифілітична.

E. Лепрозна

13. Хворий хронічним пієлонефритом помер від хронічної ниркової недостатності. При житті аускультативно відмічено феномен “шум тертя перикарду”. На розтині виявлено, що епікард тьм’яний, шорсткий, ніби покритий волосяним покривом. Який перикардит за характером запалення має місце?

A. *Крупозний

B. Дифтеритичний

C. Гнійний

D. Гнильний

E. Серозний

14.При розтині тіла дівчинки, яка померла від асфіксії, виявлено, що слизова трахеї і бронхів покрита біло-сірою плівкою, яка рихло з’єднана з підлеглими тканинами і легко знімається пінцетом. Просвіт сегментарних бронхів виповнений рихлими масами сіро-білого кольору. Який трахеобронхіт за характером ексудату відмічений при розтині?

A. *Крупозний

B. Катаральний

C. Дифтеритичний

D. Гнійний

E.Гнильний

15.Слизова оболонка трахеї тьмяна, повнокровна, з нашаруванням сіро-білих плівок. Найвірогідніша форма запалення:

A. *фібринозне

B. гнійне

C. серозне

D. проліферативне

E. змішане

16. Губчастий та кортикальний шари гомілкової кістки на окремих ділянках у стані розпаду, порожниниі, що створилися, заповнені вершкоподібними масами зеленувато-жовтого кольору. Найвірогідніша форма запалення:

A. *гнійне

B. катаральне

C. серозне

D. проліферативне

E. змішане

1 7.У розтині у печінці померлого 62 років виявлено вогнище розпаду тканини діаметром 4 см, заповнене рідиною жовтувато-зеленого кольору. Найвірогідніший діагноз:

A. *абсцес

B. флегмона

C. карбункул

D. емпієма

E. гранульома

1 8.В біоптаті слизової носа знайдені епітеліоїдні клітини, плазмоцити, клітини Мікуліча, еозинофільні тільця Русселя. Ваш діагноз:

A. *Ріносклерома

B. Сифіліс

C. Туберкульоз

D. Респіраторносинцитіальна інфекція

E. Алергічний риніт

19 . Гістологічно в апендиксі в усіх шарах знайдені в значній кількості поліморфноядерні лейкоцити, повнокрів’я, стази. Така картина є характерною для:

A. *Флегмонозного апендициту

B. Гангренозного апендициту

C. Поверхневого апендициту

D. Простого апендициту

E. Хронічного апендициту

2 0.При розтині хворого, який помер від крупозної пневмонії, в плевральній порожнині непрозора рідина, на вісцеральній плеврі сіруватого кольору плівка. Визначити вид запалення на вісцеральнiй плеврi.

A. *Фiбринозне

B. Катаральне

C. Гнiйне

D. Гранульоматозне

E. Геморагiчне

2 1.У дитини підвищилась температура тіла, з’явились болі при ковтанні. При огляді піднебінні мигдалики збільшені, темно-червоні, вкриті сіро-жовтими плівками, щільно спаяними з поверхнею мигдаликів. Яке запалення розвилося в мигдаликах?

A. * Дифтеритичне

B. Крупозне

C. Геморагічне

D. Гнійне

E. Катаральне

22. У хворого з перитонітом виявлено в черевній порожнині 200 мл в´язкої жовто-зеленої рідини. Визначте форму ексудативного запалення

A. *Гнійне

B. Серозне

C. Фібринозне

D. Геморагічне

E. Гнилісне

23. У хворого після термічного опіку в шкірі сформувалися болючі пухирі, заповнені каламутноватою рідиною. Яка морфологічна форма запалення виникла у хворого?

A. *Серозне

B. Продуктивне

C. Крупозне

D. Гранульоматозне

E. Дифтеритичне

24. При гістологічному дослідженні біоптату шкіри у хворого 24 років виявлено казеозний некроз, оточений клітинним інфільтратом з лімфоцитів, серед яких зустрічаються окремі велетенські клітини, має місце розростання сполучної тканини, ендоваскуліти. Який характер патологічного процесу?

A. *Продуктивне гранульоматозне запалення.

B. Продуктивне iнтерстицiальне запалення.

C. Абсцес.

D. Катаральне запалення.

E. Iхорозне запалення.

25. У хворого зі скаргами на задуху проведена біопсія слизової оболонки носової порожнини. Встановлено дiагноз: риносклерома. Якi клiтини типовi для даного захворювання при мiкроскопiчному дослiдженi?

A. *Клiтини Мiкулiча

B. Клiтини Пирогова-Лангханса

C. Плазмоцити

D. Лімфоцити

E. Тiльця Шаумана

26. При розтині чоловіка 60 років у легенях та печінці знайдено багато білуватих вузликів розміром з пшонину. Мікроскопічно виявлені гранульоми з осередком некрозу у центрі, по периферії його - епітеліоїдні, лімфоїдні, плазматичні клітини, а також макрофаги і велика кількість клітин Пирогова-Лангханса, які переважають у інфільтратах. Яка з перелічених гранульом має місце?

A. *Гігантоклітинна

B. Макрофагальна

C. Фагоцитомна

D. Епітеліоїдно-клітинна

E. Гранульома чужорідних тіл

27. При розтині чоловіка 60 років у легенях та печінці знайдено багато білуватих вузликів розміром з пшонину. Мікроскопічно виявлені гранульоми з осередком некрозу у центрі, по периферії його - епітеліоїдні, лімфоїдні, плазматичні клітини, а також макрофаги і велика кількість клітин Пирогова-Лангханса, які переважають у інфільтратах. Яка з перелічених гранульом має місце?

A. *Гігантоклітинна

B. Макрофагальна

C. Фагоцитомна

D. Епітеліоїдно-клітинна

E. Гранульома чужорідних тіл

28. При огляді зіву у хворого на ангіну визначається гіперемія слизової оболонки піднебіння, мигдалики збільшені в розмірах, червоні, на їх поверхні помітні дрібні біло-жовті осередки. Який клініко-морфологічний варіант ангіни найбільш імовірний у даному випадку?

A. *Лакунарна

B. Катаральна

C. Гнійна

D. Фібринозна

E. Некротична

29. Дівчинка 4 років на 3 добу від початку захворювання на дифтерію померла від справжнього крупу. На аутопсії слизова оболонка гортані, трахеї та бронхів потовщена, набрякла, тьмяна, вкрита сіруватою плівкою, що легко відокремлюється. Визначити вид ексудативного запалення гортані

A. *Фібринозне

B. Серозне

C. Гнійне

D. Змішане

E. Катаральне

30.При розтині чоловіка 28 років, який хворів підгострим гломерулонефритом і помер при явищах прогресуючої уремії, на поверхні перикарду, вісцеральному та пристінковому листках плеври, очеревини спостерігалися нашарування у вигляді білуватих ниток, які легко відокремлювалися від підлеглої тканини. Вказати різновид запалення в серозних оболонках.

A. * Крупозне фібринозне запалення

B. Дифтеритичне фібринозне запалення

C. Гнійне запалення

D. Дифузне проліферативне запалення

E. Серозне запалення

31. На слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння виявляються білувато-сірого кольору плівки, які щільно з’єднані з підлеглою тканиною, при спробі зняти плівку на її місці виникає глибокий дефект тканини. Визначити патологічний процес, який виник на слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння

A. *Дифтеритичне запалення

B. Серозне запаленя

C. Крупозне запалення

D. Гнійне запалення

E. Змішане запалення

32. У померлого від гострого трансмурального інфаркту міокарда на розтині на поверхні перикарда виявлено: ниткоподібні відкладення білувато-коричневого кольору, які з’єднували парієтальний та вісцеральний листки перикарда між собою. Вказати різновид запалення в перикарді?

A. *Крупозне запалення

B. Дифтеритичне запалення


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 383; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!