ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО КОНТРОЛЮ – контрольна робота.



 


ЗАЛІКОВИЙ КРЕДИТ №2

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ №3.ГРАМАТИКА. ГРАМАТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ. ГРАМАТИЧНА ФОРМА. ГРАМАТИЧНА КАТЕГОРІЯ. МОРФОЛОГІЯ. ЧАСТИНИ МОВИ І ПРИНЦИПИ ЇХ ВИДІЛЕННЯ. ІМЕННІ ЧАСТИНИ МОВИ.

ТЕОРЕТИЧНИЙ БЛОК

ТЕМА №4: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІМЕННИХ ЧАСТИН МОВИ (ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ І СИНТАКСИЧНІ ФУНКЦІЇ ІМЕННИКА, ПРИКМЕТНИКА, ЧИСЛІВНИКА, ЗАЙМЕННИКА) (2 год.).

1.Загальне значення іменника, його граматичні ознаки та синтаксична роль. Лексико-граматичні категорії іменника (власні та загальні назви; іменники з абстрактним та конкретним значенням; категорія істот і неістот; збірні іменники).  Граматичні категорії іменника (роду, числа, відмінка).Відмінювання іменників. Поділ іменників на відміни. Субстантивація.

2.Значення прикметника, його граматичні ознаки. Розряди прикметників за значенням (якісні, відносні, присвійні). Проміжні розряди прикметників (відносно-якісні, якісно-відносні, присвійно-відносні, присвійно-якісні). Ступені порівняння якісних прикметників (вищий: проста, складена форми; найвищий: проста, складна, складена форми). Відмінювання прикметників. Повні (стягнена і нестягнена форми) і короткі прикметники. Тверда і м`яка групи прикметників.

3.Значення числівника і його граматичні ознаки. Розряди числівників за значенням і граматичними ознаками (кількісні: власне кількісні, неозначено-кількісні, збірні, дробові; порядкові). Групи числівників за будовою (прості, складні, складені). Відмінювання числівників.

4. Значення займенника і його граматичні ознаки. Співвідношення займенників з іншими частинами мови. Групи займенників за значенням (особові, особово-вказівні, зворотний, присвійні, означальні, вказівні, питально-відносні, заперечні, неозначені). Відмінювання займенників. Перехід займенників в інші частини мови. Прономіналізація.

 

ЛІТЕРАТУРА

3) Волох О.Т., Чемерисов М.Т., Чернов Є.І. Сучасна українська літературна мова: Морфологія. Синтаксис. – К., 1989.

4) Словник української мови: В 11-ти т. – К., 1970-1980.

5) Сучасна українська літературна мова / за ред. А.П. Грищенка. – К., 1997.

6) Сучасна українська літературна мова / за ред. М.Я. Плющ. – К., 1994.

7) Ющук І.П. Українська мова. – К., 2004.

 

ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ МІНІМУМ

Іменник, власні та загальні назви, іменники з абстрактним та конкретним значенням, категорія істот і неістот; збірні іменники, категорії роду, числа, відмінка, відміна, субстантивація, прикметник, якісні, відносні, присвійні прикметники, ступені порівняння прикметників, повні (стягнена і нестягнена форми) і короткі прикметники, числівник, розряди числівників за значенням і граматичними ознаками (кількісні: власне кількісні, неозначено-кількісні, збірні, дробові; порядкові), групи числівників за будовою (прості, складні, складені), займенник, розряди займенників за значенням і граматичними ознаками (особові, особово-вказівні, зворотний, присвійні, означальні, вказівні, питально-відносні, заперечні, неозначені), прономіналізація.

 

ДИДАКТИЧНА МЕТА

Формування уявлення про граматичні та синтаксичні ознаки іменника, прикметника, числівника, займенника.

Студенти повинні знати : поняття іменника, його лексико-граматичні категорії (власні та загальні назви; іменники з абстрактним та конкретним значенням; категорія істот і неістот; збірні іменники), граматичні категорії (роду, числа, відмінка), особливості відмінювання іменників, поняття прикметника, розряди за значенням прикметників, проміжні розряди прикметників, повні (стягнена і нестягнена форми) і короткі прикметники, поняття числівника, розряди за значенням числівників, групи числівників за будовою (прості, складні, складені), особливості відмінювання числівників, поняття займенника, розряди за значенням займенників, особливості відмінювання займенників.

Студенти повинні вміти : визначати лексико-граматичні категорії (власні та загальні назви; іменники з абстрактним та конкретним значенням; категорія істот і неістот; збірні іменники), граматичні категорії (роду, числа, відмінка), аналізувати особливості відмінювання іменників, визначати розряди за значенням прикметників, проміжні розряди прикметників, повні (стягнена і нестягнена форми) і короткі прикметники, визначати розряди за значенням числівників (кількісні: власне кількісні, неозначено-кількісні, збірні, дробові; порядкові), групи числівників за будовою (прості, складні, складені), відмінювати числівники, визначати розряди за значенням займенників (особові, особово-вказівні, зворотний, присвійні, означальні, вказівні, питально-відносні, заперечні, неозначені), відмінювати займенники.

  


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 212; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!