Додрукарське опрацювання інформації



     Елементи фізіологічної оптики та фур’є-оптики . Будова та характеристики ока людини та вимоги, що пред'являються до поліграфічної продукції.. Характеристична крива фотоматеріалу. Застосування "жорстких" та "м'яких" фотоматеріалів у поліграфії.

Основи растрової оптики .Будова растрової камери. Вплив параметрів камери на характеристики растрової структури.Напівтіньова теорія растру.Класифікація типів модуляції та растрів у поліграфії. Походження та сутність муарового ефекту.Лініатура растру.Принцип та засоби дерастрування.Відтворення оптичного зображення сірого клину шляхом тонової фотографії.Фотометрія растрового процесу: фотометричні та інтегральні величини; відносні площі. Растровий коефіцієнт. Формула Шеберстова-Муррея-Девіса.Ефект Юла-Нілсена у поліграфії.

Теорія кольору та кольороутворення

Теорії колірного зору .Паличковий та колбочковий механізм зору. Триколірна теорія зору Юнга-Гельмгольца. Стандартний спостерігач МКО.Опонентна теорія Геринга.Співвідношення понять спектру і кольору. Фактори, що визначають сприйняття кольору. Метамеризм.

Специфікація кольорів; колірні системи.  Поняття АЧТ та колірної температури. Стандартні джерела світла МКО; їх відображення на колірному локусі. Адитивне та субтрактивне змішування кольорів; їх використання у поліграфії. Чому не рекомендується переходити з одної колірної системи в іншу більше одного разу? Досліди з урівнювання кольорів (Максвел, Гілд і Райт). Пояснити фізичну сутність від’ємних значень на кривих складання кольорів. Спектральні коефіцієнти відбивання та пропускання. Умови їх визначення.

Специфікація кольорів; колірні системи. Колірна система Мансела. Тривимірний колірний простір. Вектор кольору.Рівноконтрастні колірні системи. Еліпси Мак-Адама. Колірна система XYZ МКО; її співвідношення з системою RGB. Колірний локус. Відображення спектрально чистих кольорів, доповнювальних кольорів.

Обробка текстової та графічної інформації

Види текстових оригіналів. Видавничі текстові оригінали та підготовка їх до набору. Види текстових оригіналів та вимоги до них. Особливості оригіналів акциденції.

Обробка графічної інформації. Графічний оригінал та задача репродукційного процесу. Локальні параметри зображень. Параметри зображень і характеристики репродукційної системи. Оцінка зображення, засобів і результатів репродукування. Проблеми узгодження параметрів в ілюстраційному друці.

Багатокольорова ілюстрація. Автотипний синтез кольору, друкарські фарби. Корекція кольору. Задачі корекції кольору. Кольорокорегуюче маскування. Таблична корекція кольору. Системи управління кольором.

Форматні перетворення репродукцій. Масштаб ілюстрацій у виданні. Зміна розмірів зображення в скануючих системах. Механічне масштабування. Електронне масштабування. Кадрування, вкопіювання та проста верстка ілюстрацій. Масштабування “цифрових” зображень.

Список питань, які виносяться на державний іспит за напрямом підготовки  6.051501 «Видавничо-поліграфічна справа»

Технологія поліграфічного виробництва

1. Дайте коротку характеристику процесу формування друкуючих і пробільних елементівформ  плоского офсетного друку зі зволоженням пробільних елементів.

2. Дайте коротку характеристику формам високого друку та процесу формування друкуючих та пробільних елементів.

3. Дайте коротку характеристику цифровим технологіям виготовлення форм плоского офсетного друку.

4. Дайте коротку характеристику цифровим технологіям виготовлення форм глибокого друку.

5. Дайте визначення друкарського процесу. Проведіть класифікацію способів друку.

6. Дайте коротку характеристику основам друку. Визначте роль тиску в процесі друкування. Охарактеризуйте деформаційні властивості декельних матеріалів.

7. Охарактеризуйте основні принципи та особливості трафаретного друку.

8. Охарактеризуйте основні принципи та особливості офсетного друку.

9. Охарактеризуйте основні принципи та особливості флексографічного друку.

10. Дайте коротку характеристику теоретичним основам різання та пресування віддрукованої продукції.

11. Проведіть та охарактеризуйте основні варіанти обробки книжкових блоків.

12. Проведіть характеристику способів незшивного клеєвого скріплення видань.

13. Охарактеризуйте основні способи оздоблення палітурок.

14. Опишіть та охарактеризуйте загальну схему виготовлення видань в палітурці.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 327; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!