Комп ’ ютерна верстка та макетування



Визначення вимог до макету. Основні позначення, що використовуються при створенні макету. Розрахунок параметрів полоси набору для книжкових, журнальних та газетних видань.

Типометричні одиниці. Абсолютні та відносні одиниці типометрії та параметри типографіки, що вони визначають. Основні терміни та поняття про шрифт. Комп’ютерні шрифти (векторні та растрові шрифти). Шрифтові файли – Post Script, True Type, Open Type.

Правила набору текстової інформації. Набір складного тексту. Функції набору та верстки. Верстка книжкової продукції. Особливості верстки спускових і кінцевих полос. Правила заверстування ілюстрацій та таблиць. Верстка журнальних та газетних видань. Особливості і правила багатоколонкової верстки журналів та газет. Структура документа і правила типографіки. Підгонка тексту. Верстання складних видань.

Технологія електронних видань

Загальні відомості про технологію Flash. Векторна та растрова графіка в електронних виданнях. Переваги та недоліки векторної графіки. Загальні відомості про використання векторної графіки в технології Flash. Типи Flash анімацій (Flash-заставка, Flash-презентація, Flash кліпи). Основні можливості і переваги Flash анімацій.

Основні відомості про мову сценаріїв Flash анімацій – Actionscript. Змінні і константи в Actionscript. Правила оголошення змінних. Оператор присвоювання значень.  Місце змінної в структурі програми. Тип цілих та дійсних чисел. Строковий тип. Логічний тип. Масив даних. Узгодження типів даних. Використання різних типів даних. Поняття оператору та приклади використання. Математичні оператори (оператори ділення, множення, додавання, віднімання, ділення націло та знаходження залишку від ділення націло). Узгодження типів при використанні математичних операторів. Оператори порівняння (більше, менше, більше або рівно, менше або рівно, рівно та нерівно). Приклади використання операторів порівняння. Оператори &&, || та !. Приклади використання логічних операторів для побудови складних логічних виразів. Конструкції if..else, if...else if та switch. Цикли for, for..in та for each..in. Цикли while та do..while.

Введення в об'єктно-орієнтоване програмування. Важливі поняття і терміни. Об’єкти в Actionscript. Спільні операції в об'єктно-орієнтованому програмуванні Методи, властивості і події. Визначення класів в Actionscript. Атрибути властивостей класів. Методи. Інтерфейси. Основні відомості про обробку подій в Actionscript. Потік подій. Прослуховувач подій. Управління прослуховувачем подій. Об’єкти класу Event. Основні властивості об’єктів класу Event.

Використання Actionscript для створення малюнків. Малювання ліній. Малювання кривих. Малювання фігур. Видалення малюнків.

 

Основи репрографії

Предмет та основні завдання репрографії. Класифікація технологічних процесів репрографії. Основні вимоги до технологічних процесів виготовлення копій та до використовуваних матеріалів. Основні процеси репрографії.

Фотографічні способи отримання копій. Фотографічні процеси з використанням галогеносрібних світлочутливих матеріалів. Галогеносрібні світлочутливі матеріали. Прискорені процеси хіміко-фотографічного оброблення світлочутливих галогеносрібних матеріалів. Процеси фотографічного обернення зображень. Способи дифузійного перенесення зображення (перенесення срібла та барвника).

Електрофотографічні процеси. Загальні відомості. Феноменологічні основи електрофотографії. Класифікація способів електрофотографії. Фотографічні та експлуатаційні характеристики фотопровідних шарів. Застосування електофотографії.

Процеси з використанням діазосполук. Загальні відомості. Технологічна схема та варіанти діазографічного процесу. Фотографічні та експлуатаційні характеристики діазотипних матеріалів. Матеріали для діазографії. Обладнання для діазографії.

Способи копіювання на теплочутливі матеріали.Технологічні схеми процесів термографії. Фототермографія. Копіювальні матеріали для термографії. Термографічні матеріали для термохімічних способів. Термографічні матеріали для термофізичних способів. Матеріали для фототермографії. Особливі термографічні процеси. Адгерографія. Електротермографія. Електроіскровий спосіб.

Мікрофільмування. Класифікація мікрофотокопій. Мікрофотоформи. Апертурні карти. Мікрокопії, відтворені поліграфічним способом. Розмноження мікрокопій із застосуванням світлочутливих матеріалів.

Струменевий друк. Огляд технологій струменевого друку. Неперервний струменевий друк. Крапельно-струменеві технології («крапля за вимогою»). Конструкція записуючих головок для струменевого друку. Друкарські системи зі струменевою технологією для багато фарбного друку (різновиди).

Інші види цифрового друку. Йонографія. Магнітографія. Электрографія. Элкографія.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!