Х V . МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ІСТОРІЇ



ТЕМА 1. Урок історії: його типологія і структура.

Урок – основна форма навчального процесу, основні вимоги до уроку. Комбінований урок і вимоги до нього. Урок засвоєння нових знань і вимоги до нього. Урок узагальнення та систематизації знань, вимоги до нього.

Навчальні екскурсії, конференції, консультації та інші форми навчально-виховного процесу при вивченні історії в загальноосвітній школі.

Перевірка та оцінка знань учнів. Прийом роботи з документами на уроках історії. Основні види усного викладання вчителем історичного матеріалу. Методи та прийоми самостійної роботи учнів з підручником. Бесіда на уроках історії, її значення. Шкільна лекція та вимоги до неї. Семінарське заняття, мета і завдання. Вимоги до них. Повторення програмного матеріалу з історії та організація пізнавальної діяльності учнів в процесі повторення. Схема аналізу уроку.

ТЕМА 2. Позаурочні методи навчання.

Завдання позаурочної роботи з історії. Основні її форми. Кабінет історії в школі. Основні завдання шкільної історичної освіти. Побудова шкільних курсів історії. Роль історичних понять. Шляхи та засоби формування історичних понять. Предмет і завдання методики викладення історії. Мета і методика викладення факультативних занять. Навчальна екскурсія, методика проведення. Опитування та його методика. Значення і вид самостійної роботи учнів на уроках історії. Методи навчання та їх класифікація. Гра як форма організації перевірки, узагальнення та систематизації знань на уроках історії. Узагальнююче та підсумовуюче повторення. Роль учнівських зошитів для організації повторення. Робота з художньою літературою на уроках історії. Робота вчителя з різними видами діаграм, схем, таблиць тощо. Формування навичок і вмінь учнів.

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ

 

Оцінювання знань державного екзамену здійснюється на основі відповідей на 3 письмові питання та 30 тестових питань. Письмові відповіді оцінюються сумарно за шкалою у 30 балів, тестові – 70 балів.

До білета включено 3 письмових питання за 3 блоками дисциплін:

1 блок (12 балів): Давня та нова історія України; Новітня історія України;

2 блок (12 балів): Історія стародавнього Сходу; Історія Греції та Риму; Історія середніх віків; Історія Росії; Історія СРСР; Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки в середні віки; Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки нового та новітнього часу; Історія Західної Європи та Північної Америки нового часу; Сучасна історія Західної Європи та Північної Америки;

3 блок (6 балів): Методика викладання історії.

Тестова частина складається з усіх названих у програмі дисциплін з двох блоків завдань двох рівнів складності: 20 питань оцінюються по 2 бали та 10 питань – по 3 бали кожне.

Перший блок завдань містить 5 тестових питань з дисциплін «Давня та нова історія України» та «Новітня історія України», 5 тестових питань з дисциплін «Історія Росії» та «Історія СРСР», 5 тестових питань з дисциплін «Історія стародавнього Сходу», «Історія Греції та Риму», «Історія середніх віків», «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки в середні віки»,  «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки нового та новітнього часу», «Історія Західної Європи та Північної Америки нового часу», «Сучасна історія Західної Європи та Північної Америки», 5 тестових питань з дисциплін «Археологія», «Історія первісного суспільства», «Спеціальні історичні дисципліни».

Другий блок містить 3 тестових завдання з дисциплін «Давня та нова історія України» та «Новітня історія України», 2 тестових завдання з дисциплін «Історія Росії» та «Історія СРСР», 3 тестових завдання з дисциплін «Історія стародавнього Сходу», «Історія Греції та Риму», «Історія середніх віків», «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки в середні віки», «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки нового та новітнього часу», «Історія Західної Європи та Північної Америки нового часу», «Сучасна історія Західної Європи та Північної Америки», 2 тестових завдання з дисциплін «Археологія», «Історія первісного суспільства», «Спеціальні історичні дисципліни».

 Оцінка за іспит «відмінно» відповідає сумі балів 90 і більше, оцінка «добре» − від 75 до 89 балів, оцінка «задовільно» − від 60 до 74 балів, оцінка «незадовільно» − від 0 до 59 балів.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 140; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!