ЗАХОДУ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ



Заходи повинні плануватися й проводитися по трьох напрямках:

1) вплив на джерело інфекції - знешкодження його;

2) розрив шляхів передачі інфекції;

3) підвищення несприйнятливості людей до інфекційних захворювань.

Найважливіше значення мають своєчасне виявлення інфекційних хворих, рання їхня ізоляція й госпіталізація. Для розриву шляхів передачі інфекції рятувальники повинні контролювати дотримання правил особистої й суспільної гігієни.

Дезінфекцію проводять із метою знищення в зовнішнім середовищі збудників інфекційних захворювань.

Дезінсекція – знищення комах.

Дератизація – знищення гризунів.

 

Дезінфекція: профілактична, поточна й заключна.

Профілактична дезінфекція застосовується для попередження виникнення або поширення інфекційних захворювань через місця суспільного користування (їдальні, лазні, пральні, перукарні, вокзали й ін. ) шляхом їхнього систематичного знезаражування.

Поточна дезінфекція здійснюється в лікувальних установах і вдома для знезаражування виділень інфекційних хворих, а також заражених ними навколишніх предметів.

Заключна дезінфекція проводиться після госпіталізації, видужання або смерті інфекційного хворого.

Методи дезінфекції діляться на фізичні, механічні й хімічні. З фізичних методів знезаражування найбільше застосування мають вогонь, гаряче повітря, що кипить вода, водяна насичена пара, ультрафіолетові промені.

Хімічні дезінфікуючі речовини застосовуються у вигляді розчинів і суспензій, а також у пароподібному й газоподібному стані. Найбільше часто використовується хлорне вапно, хлорамін, лізол.

Дезінсекція використовує механічні, фізичні, хімічні й біологічні методи. Винищування комах проводиться за допомогою різних пасток, липкого паперу, шляхом проглаживания одягу й білизни гарячою праскою, обробки гарячим повітрям і парою в дезінфекційних камерах. Найбільше широко застосовуються хімічні речовини: гексахлоран, карбофос, хлорофос у вигляді розчинів, емульсій і аерозолів, а також рослинні інсектициди (пиретроиды - циперметрин, виртан) і бактеріальні препарати (битоксибациллин, лепидоцид).

 

Дератизація.

Для боротьби із гризунами, джерелами заразних хвороб, застосовуються отрути, використовуються різні знаряддя й способи вилову й знищення гризунів, а також зараження гризунів хвороботворними для них і безпечними для людини й свійських тварина бактеріями.

Профілактичні заходи, пов'язані з підвищенням несприйнятливості людей до інфекційних захворювань, досягаються за допомогою так званого штучного імунітету, що створюється шляхом введення (щеплення) в організм здорових людей вакцин і анатоксинів.

Карантин – це комплекс санітарно-гігієнічних, протиепідемічних, лікувальних і хазяйновитих-господарчих-адміністративно-господарських заходів, спрямованих на попередження подальшого поширення захворювань як усередині вогнища, так і за його межами. Карантин звичайно встановлюється при виникненні таких особливо небезпечних інфекційних захворювань, як чуму, віспа, холера. При введенні карантину досягається повна ізоляція вогнища інфекційних захворювань. Для цього організується збройна охорона вогнища, припиняються в'їзд і виїзд людей, забороняється вивіз якого або майна без попередньої дезінфекції його, тимчасово припиняється робота шкіл, клубів, кінотеатрів і дрібних підприємств побутового обслуговування, на основних дорогах, що ведуть у вогнище зараження, розгортають контрольно-пропускні пункти, що забезпечують пропускний режим у зону карантину.

 

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 199; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!