Вибір комплектів машин та технологія робіт по баластуванню



Після вигрузки баласту виконуються роботи по підйомці та виправці колії, ущільнення та обробка баластної призми. Залежно від об’ємів робіт баластуванню у рік можна визначити комплект колійних машин. Для нашого випадку підходить такий комплект машин:

1. Електробаластер ЕЛБ3 – використовується при залізобетонних шпалах;

2. Виправочнопідбивочнорихтовочна машина ВПР1200 – використовується для виправлення колії в поздовжньому профілі по рівню та в плані;

3. Баластоущільнююча машина ПМ400;

4. Шпалопідбивочна машина ШПМА4к – призначена для підбивки шпал після підйомника на потрібну висоту;

5. Колієрихтовочна машина ПРАД1 – ця машина має систему автоматичного контроля здвижок колії, рихтує колію з постанвкою на проектну вісь, грубо здвигає колію без піднімання РШР, встановлена на роли з двома ходовими вісями.

Побудова графіку руху баластної вертушки

1. Визначаємо кількість баласту який підлягає перевезенню:

;

2. Визначаємо кількість хопердозаторів:

шт..

 

3. Визначаємо час навантаження хопердозатора:

год.

де Пе – годинна виробність екскаватора, Пе = 150 м3/год.

4. Визначаємо час руху від карєра до станції А:

Год.

5. Час руху від станції А до місця вигрузки баласту визначається по формулі:

год.

 

6. Визначаємо час вивантаження:

год.

 

 

7. Час руху від місця укладання до станції А визначається по формулі:

год.

 

8. Визначаємо час руху від станції А до кар’єру:

год.

 

Потрібні ресурси на спорудження верхньої будови колії

Ресурси для спорудження спорудження земляного полотна

 Таблиця 9. 

  Назва ресурсів     Одиниці виміру

Трудомісткість

    норма на 1 км норма на ділянку  
1. Витрати праці в т.ч. робоча сила люд./день люд./день 750 510 15300 10404  
2. Матеріали: · баласт · рейки · цемент · шпали   м3 т т шт.   1810 153,6 0,8 1880   36924 3133,44 16,32 38352  
3. Машини та механізми: · каток · машини баластування · колієукладачі · платформи · тепловози   маш./змін маш./змін маш./змін маш./змін маш./змін   10 19,6 0,8 8,5 2,6   204 399,84 16,32 173,4 53,04  
4. Енергоресурси: · бензин та ДП · електроенергія   т кВт/год   2,21 2500   45 51000  

Організація робіт по будівництву

Збільшення збірності конструкцій будівель в умовах залізничного будівництва зустрічає великі труднощі в зв’язку з різновидністю будови об’єктів і великої кількістю типорозмірів їх конструктивних елементів. Тому при будівництві ведеться індустріалізація способом: виготовляються конструкції будівель із стінами із крупних блоків і панелей на промисловій базі. Потом готові конструкції транспортуються до місця робіт і відбувається їх монтаж. У порівнянні з цегляними будівлями маса крупноблочних будівель знижена на 2025%, трудоємкість на площадці зменшена на 1,51,7 люд/дн. На 1 м2 житлової площі. Максимальна маса збірних елементів 2,6т.

При наявності місцевих цегляних заводів використання цегли при будівництві будівель продовжує залишатися ефективним, якщо брати до уваги його низьку вартість і довговічність. Значний економічний ефект дає заміна трудомісткої цегляної кладки крупними цегляними блоками та панелями, що виготовляються на заводах або полігонах механізованим способом. Застосування вібраторів для ущільнення розчину при виготовленні блоків в спеціальних формах збільшує міцність кладки в 2 рази.

Ще більшого зниження трудомісткості побудови будівель можна досягнути використанням крупно панельного будування. Маса крупно панельних будівель знижується в 1,5 2 рази, трудомісткість на будівельному майданчику на 30_40% у порівнянні з цегляними.

Для будівництва 1о етажних промислових будівель, таких, як локомотивні і вагонні депо, майстерні і заводи різного призначення, використовують збірні залізобетонні і стальні каркаси, які складаються із колон фундаментних і підкранових балок, балок і ферм перекриття. На готовий карказ укладаються плити перекриття і навішують стикові панелі.

Багатоповерхові промислові, частина службовотехнічних і культурнопобутових споруд будують з використанням залізобетонних каркаснопанельних конструкцій, які складаються з колон з кроком 6 на 6, 6 на 9м, пліт перекриття і покриття, стінових панелей.

Індустріальні методи будівництва включають в себе комплексну механізацію будівельних процесів. Земляні роботи при влаштуванні фундаментів і прокладці комунікацій механізують використанням легких екскаваторів з ковшами, ємкість 0,150,3 м3, обладнаних зворотною лопатою. Комплектуючими машинами тут служать автомобілісамоскиди для вивезення зайвого ґрунту і бульдозери для планування площадки і засипки пазух фундаментів і траншей.

При будівництві споруд збірного типу ведучою машиною є монтажний кран. При будівництві мало етажних жилих будинків, невеликих вокзалів, культурнопобутових та службовотехнічних будівель використовують легкі стрілові крани на автомобільному або пневмоколісному ходу, в тому числі башенно стрілові крани. Для монтажу крупно панельних жилих будівель і культурнопобутових споруд можна використовувати башенні крани. Монтаж конструкцій із об’ємних елементів, маса яких досягає 1012т, ведуть більше потужними стріловими або козловими кранами.

Для механізації малярних робіт використовують пересувні малярні станції у фургонах, укомплектованих механізмами для попередньої підготовки окрашуваних поверхонь, приготування лакофарбових складів і їх нанесення.

Об’єми робіт по будівництву підраховані в таблиці 10.

 

Відомість об’ємів робіт по будівництву

Таблиця 10.

  Назва ресурсів     Одиниці виміру

Трудомісткість


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!