Арабська преса ХХ ст. Африканська та латиноамериканська журналістика ХХ ст.



Арабська преса. «Сьогодні в арабському світі не існує вільної преси», Це визнання колишнього редактора найбільшої єгипетської газети "Al-Ahram".

Законодавство арабських країн передбачає численні обмеження на діяльність преси. Арабські видавці та журналісти відчувають тиск не лише з боку урядових кіл. Преса перебуває і під пильною увагою екстремістських сил різного спрямування

Винятком із загальних правил є діяльність так званих загальноарабської видань, які виходять в країнах Західної Європи, де немає жорсткого контролю з боку арабських урядів.

В даний час в арабському світі посилюється тенденція комерціалізації ЗМІ. Це дозволяє зробити прогноз, що в перспективі в арабських державах буде з'являтися все більше приватних періодичних видань і незалежних від державних структур.

Розвиток періодичної преси в Африці. Розвиток періодичної преси в Африці в період після досягнення незалежності стримувався в силу впливу ряду негативних чинників. Поряд з політичною нестабільністю, економічною відсталістю, високим рівнем неграмотності, нерозвиненістю комунікацій і засобів доставки, молоді африканські держави зіткнулися з проблемами, які важко подолати, і які пов'язані з надзвичайним етнічним різноманіттям населення. Жителі континенту говорять на 800 мовах і сотнях діалектів.

Це серйозно ускладнює використання періодичної преси в якості засобу масової комунікації.

Етнічна строкатість перешкоджала створенню міцних економічних основ для функціонування приватної преси, Приватні видання видавалися в перші постколоніальні десятиліття лише в декількох країнах Африки – Малаві, Того, Мадагаскарі, Кенії і деяких інших.

Друга половина 1980-х - початок 1990-х років ознаменувалися суттєвими змінами в системах національної періодики та умови діяльності преси і журналістів африканських держав.

У ряді африканських країн набуває поширення так звана «альтернативна» преса - видання, дистанціюються від правлячих режимів, «Альтернативні» видання сприяли розкриттю зловживань урядовців, висвітлювали багато тем, що вважалися раніше забороненими, служили рупором тих суспільних кіл, які вимагали суспільних перетворень. 

Періодична преса в Латинській Америці більш розвинена, ніж у країнах Азії та Африки. Однак для латиноамериканської періодики (переважно - приватної) характерно розшарування між «великою» столичною пресою та іншими друкованими виданнями, які перебувають у досить складних економічних умовах. Незважаючи на наявність у ряді країн Центральної і Південної Америки численних груп населення, що володіють тільки індіанськими мовами (кечуа, аймара, гуарані та ін.), періодичні видання випускаються переважно на європейських мовах - іспанською або португальською. Наявність значного відсотка неписьменності, економічні фактори перешкоджають досягненню в Латинській Америці рівня забезпеченості населення періодичними виданнями, характерного для європейських країн, США та Японії


 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 488; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!