Характеристика підприємства та його основні техніко-економічні показники



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ТА ПРОГРАМА

ОЗНАЙОМЧОЇ ПРАКТИКИ

на  підприємстві харчової галузі

для студентів спеціальності 181

“ “Харчові технології”

 

                                                                               Затверджено

                                                                               на засіданні кафедри

                                                                               технології бродильних

                                                                               виробництв

                                                                               Протокол від 05.02.2016  № 8                                                                     

 

 

Черкаси ЧДТУ 2016


 

Програма ознайомчої практики на підприємствах харчової промисловості для студентів спеціальності  181  “Харчові технологіїя” / Укл.  Т.Г.Яременко; С.В. Омельчук  – Черкаси.: ЧДТУ, 2016. – 9 с.

 

 

Укладачі:  Т. Г. Яременко, старший викладач

            С.В. Омельчук, викладач                   

 


ВСТУП

 

Ознайомча практика є незмінною частиною навчального проце­су як для бакалаврів, так і для спеціалістів. Вона проводиться на пе­редових підприємствах харчової та переробної промисловості. За період навчання в університеті майбутній бакалавр проходить такі практики: ознайомчу, технологічну, виробничу та переддипломну. Усі вони відрізняються  метою, змістом їх проведення.

Особливістю ознайомчої практики в другому семестрі є те, що вона, після того як студенти прослухали із спеціаль­них дисциплін лише “Вступ до фаху”, , “Основи екології” та половину курсу “Процеси та апарати харчових виробництв”. Для ознайомчої практики важливе зна­чення мають також дисципліни “Основи фізіології та гігієни харчуван­ня”, “Безпека життєдіяльності” та “Метрологія, стандартизація, сертифікація й управління якістю”. Ця практика потребує значної уваги з боку викладачів - керівників практики від університету. Зміст та мета робочої програми ознайомлювальної прак­тики студентів відповідають вимогам програм дисциплін “Вступ до фаху”, “Харчові технології”.

База ознайомчої практики для студентів спеціальності 181 «Харчові технології» – проводиться на харчових підприємствах Черкаської області та інших областей.. Підприємству притаманні сучасні технології, обладнання, постійний пошук нового, високий рівень якості про­дукції, її контролю за складом, рівнем безпеки, органолептичними показниками, добре відпрацьована система стандартизації та ліцен­зування. Високі показники діяль­ності підприємства забезпечують висококваліфіковані фахівці техно­логічного, економічного, екологічного, механічного та інших напрямів тощо.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ, СКЛАДАННЯ ЗВІТУ ТА

ЙОГО ЗАХИСТ

Ознайомча практика студентів починається згідно з на­вчальним планом у точно визначений день місяця; студент не має права пропустити жодного дня без поважних причин. У практики підготовча робота (наказ про зарахування студентів на практику та призначення керівника від підприємства, розроблення графіків проходження практики тощо) проводиться заз­далегідь одним із керівників практики від кафедри. У перший день практики студенти повинні пройти ретельний інструктаж з техніки безпеки на підприємстві за участю представників заводу та кафедри. Практика студентів проходить бригадами з половини академічної гру­пи у кожній під безпосереднім керівництвом викладача кафедри згідно з чітко розробленим та раціонально спланованим спільно з представ­никами підприємства графіком.

У період проходження ознайомчої практики студентами на підприємстві присутність викладачів (керівників практики) обов’язкова.

З першого дня практики кожен студент індивідуально працює над складанням звіту. Потрібну інформацію для звіту він одержує від керівників практики та безпосередньо від цехового персоналу на ро­бочих місцях. Весь матеріал студенти занотовують у чернетках і вдома оформляють начисто. Він повинен бути написаний на папері формату А4 (297 х 210) і мати титульний аркуш, чітку архітектоніку і нумерацію сторінок. У кінці роботи звіт акуратно зброшурують (додатки А, Б, В).

В останній день практики студент подає повністю оформлений звіт керівнику від університету та складає залік комісії з представ­ників університету. Студент, який не отримав заліку з практики, на наступний курс не переводиться.

Звіти, захищені в комісіях, студенти здають на кафедру.

 

МЕТА ОЗНАЙОМЧОЇ ПРАКТИКИ

Мета практики - ознайомлення з підприємством, його структу­рою, асортиментом та якістю продукції, технологічними принципами виробництва , з рівнем екологічності підприємства і його впливом на довкілля. Це дасть студен­там уявлення про харчову галузь й допоможе їм у майбутньому більш свідомо вивчати дис­ципліни навчального плану, зрозуміти доконечну потребу цих дис­циплін для формування фахових знань. Студенти також повинні набу­ти уявлень про діяльність керівного складу інженерно-технічних працівників (ІТП), про економічні та екологічні питання, пов’язані з виробничою діяльністю підприємства.

Рівень та обсяг загальних уявлень студента про харчову галузь доповнюють 2-3 екскурсії на інші підприємства та в установи харчової промисловості.

 

ЗМІСТ ПРАКТИКИ

Характеристика підприємства та його основні техніко-економічні показники

 

Асортимент цільової продукції. Рік забу­дови. Основні цехи виробництва. . Джерела та питомі витрати води, палива, електроенергії, холоду. Ринки збуту продукції. Загальне уявлення про со­бівартість та відпускну ціну одиниці продукції. Кількість працюючих, у тому числі ІТП. Форма господарювання на підприємстві. Охорона праці на виробництві.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 119; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!