Тема 22. Міжособистісна комунікація: дискусії



Мета роботи:удосконалити навички ведення дискусії.

План вивчення теми

1. Ознайомлення з поняттям «дискусія».

2. Підготовка до участі у дискусії.

3. Опрацювання службової записки та пропозицій, наданих керівниками відділів компанії.

4. Робота над новими лексичними одиницями.


Методичні рекомендації

1. Ознайомтеся з поняттям «дискусія».

 

Дискусія - це метод, який дозволяє досліджувати певні теми шляхом обговорення в групі. Дискусія є ефективним методом для організації обміну думками та ідеями. Дискусія дозволяє: представити і дослідити власний досвід участників; вияснити відношення кожного до теми, яка обговорюється; обговорити, як результати обговорення можуть бути застосовані в роботі; всебічно дослідити реальні проблеми і їх можливі рішення; обговорити можливі наслідки певних дій; здобути корисне з досвіду інших людей; розглянути проблему з різних точок зору; знайти шлях для досягнення консенсусу в майбутньому.

Дискусія завжди складається з питань, які виникли та відповідей на них, завжди будується по системі "запитання –відповідь". Запитання в більшості випадків наводить на усунення неясностей, продуцює ассоціації, сприяє генеруванню нових ідей. Винекнення запитання – перший крок на шляху до вирішення протиріч, на шляху до нових знань.

Поки протиріччя невирішено, людина знаходиться в проблемній ситуації розумової напруги. Як тільки питання поставлено, в проблемну ситуацію попадають всі учасники дискусії і особливо ті, хто збирається дати відповідь на це запитання. Тому більшість запитань потребує вміння аналізувати проблемну ситуацію, логічно мислити, вміння обгрунтувати, пояснити і доказати. Інакше кажучи, це творчо активний розумовий процес. Таким чином, дискусію необхідно планувати заздалегідь: працювати над матеріалом для обговорення, готувати учасників, власні виступи.

Під час дискусії учасники можуть або доповнювати один одного, або протистояти один другому. В першому випадку проявляються риси діалогу, а в другому дискусія набуває характер суперечки. Як правило, в дискусії присутні обидва ці елементи, тому неправильно зводити поняття дискусії тільки до суперечки. Як суперечка, так і діалог відіграють велику роль, так як першорядне значення має факт зіставлення різних думок з одного питання.

 

2.Ознайомтесязпідготовкою до дискусії.

При плануванні і підготовці дискусії необхідно продумати ряд змістовних і технічних моментів.

I. Змістовні моменти:

· Тема дискусії. Тут необхідно продумати як загальну тематику дискусії так і більш конкретну тему. Тема повинна бути сформульована цікаво і інтригуючи не тільки для учасників, але й для афіш і інших візуальних матеріалів. Не варто використовувати для формулювання теми наукові терміни і вузькоспеціалізовані слова.

· Програма дискусії. Вона включає в себе короткий опис складових частин дискусії, якими можуть бути: презентація, виступ експерта(ів), обговорення. Процес обговорення повинен бути ретельно продуманий. Не дивлячись на те, що дискусія може піти по сотні сценаріїв, необхідно продумати запитання, вибудувати головну лінію обговоренняз певних питань, які мають відношення до теми дискусії, у визначеному порядку. Крім того, вам доведеться вирішити, як розпочати процес обговорення (провокаційним виступом або запитанням; короткою вправою; посиланням на попередню вправу або уже підняті теми), а також бажано визначити декілька додаткових запитань або виступів, необхідних в разі, якщо обговорення почне втрачати імпульс або відходити в небажану сторону, і за допомогою яких можна сфокусувати групу на обговорення наступного аспекту теми дискуссії.

· Регламент дискусії. Потрібно точно визначити межі і параметри обговорення (правила для учасників, основні блоки обговорення, час, необхідний для кожного блоку).

· Цільова аудиторія. Це може бути як дуже вузька група (студенти, журналісти, активісти молодіжних організацій); або – більш широка.

3.Опрацюйте службову записку з підрозділу Preview на с.76 (Unit 23). Які пропозиції у вас виникли?

4. Вивчіть пропозиції, надані керівниками відділів компанії (завдання Wordwork на с.76).

5. Прослухайте розмову між керівниками відділів бухгалтерського обліку та інформаційних технологій (завдання Language Focus на с. 76) і дайте відповіді на запитання (завдання 3.1 на с.76) та визначте правильні і неправильні твердження (завдання 3.2 на с.76).

6. Опрацюйте матеріал Language Summary на с.77.

7. Виконайте вправу (підрозділ Speechwork на с. 77).

8. Виконайте вправи 5.1 – 5.3 з оволодіння ключовою лексикою з підрозділу Practice на с.77 і Tactics Focus на с.78.

9. Виконайте вправи 1.1 – 1.3 (Unit 23, Workbook).

Література: [1]


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 227; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!