Сучасні аспекти реалізації проекту «Друк на замовлення».



Актуальність проекту зумовлена концепцією розвитку поліграфії — «друк на замовлення» та «адресний друк», які вже мають низку типових проектних рішень для реалізації поширення аналогових, електронних і мультимедійних видань. Якщо персонально адресований друк можна вирішити, застосувавши комбінацію будь-якого методу друку із струминним, то першому — друку на замовлення — ще на заваді ряд матеріальних та інженерних проблем.

Технологічні проекти такого варіанту мають визначені особливості та можливості застосування неординарних рішень, зокрема:

- проведення необхідних наукових досліджень;

- створення унікального проекту, що не має аналогів;

- необхідність використання під час проектування прогнозів розвитку продуктів галузі, технології та техніки майбутнього;

- вибір оптимального місця розташування нового підприєм­ства в існуючій і майбутній інфраструктурі регіону з розробкою генерального плану на новій земельній ділянці;

- вибір науково обґрунтованих оптимальних рішень в усіх розділах проекту, в тому числі, й у розробках архітектурно-будівельних та інженерних комунікацій.

Для реалізації концепції «друк на замовлення» у нині діючому ланцюжку «редакція (видавництво) — друкарня — по­ширювач видань (книготорговельні точки, бази, колектори) — споживач» необхідно сформувати декілька високоавтоматизованих комп'ютеризованих напрямків:

«редакція (видавництво) — друкарня — споживач»;

«редакція (видавництво) — споживач».

При цьому під «споживачем» у концепції «друк на замовлен­ня» розуміють не тільки уособлення читача, рекламодавця, ав­тора, будь-якого замовника, а дільницю, офіс, «друкувальний кіоск», друкувальний пристрій, нарешті, окрему людину, яка має портативний електронний пристрій для скачування інформації у певному, сформованому редакцією (видавництвом) вигляді. У такому ланцюжку передача кодованої текстово-ілюстративної інформації без спотворень, або з мінімальними спотвореннями, є чинником здійснення головного інтелектуального завдання друкарства — донесення думки однієї особи до багатьох із мож­ливою персоналізацією.

Технологія децентралізованого випуску видань актуальна, але разом із цим її проектування залежить від вдосконалення апаратного і програмного забезпечення, вирішення інших технологічних завдань. Не дивлячись на достатньо вагомі проблеми, ефективність передачі видань каналами зв’язку очевидна, тож для реалізації актуальної концепції сучасної поліграфії — «друк на замовлення» — необхідне попереднє ґрунтовне до­слідження цієї технології й розробка регламентів, схем і маршрутно-технологічних карт, які стануть основою таких оригіналь­них проектів.

Розроблення оригінальних проектів нових видавничо-поліграфічних підприємств і організацій (комбінатів друку, хол­дингів, заводів) вимагає виконання всіх нормалізованих етапів проектування і узгодження розробок з відповід­ними державними структурами.

 

5. Позитивні і негативні нюанси проекту реватизації.

Реватизація – процеси перепрофілювання (перебудови) підприємств на новий вид продукції. Нюанси:

– використання нових площ, споруд та території для нової прогресивної мети;

– знесення застарілих приміщень і будівництво нових;

– можливості використання діючих інженерних комунікацій та мереж внутрішніх і зовнішніх;

– неможливість вільного прийняття оптимальних рішень при відсутності вільного простору в будівлях і на старому генеральному плані за умови впровадження принципово нових технологічних процесів.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 156; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!