Найбільш характерні типові проекти ВПК.



Екзаменаційний білет № 9

Які типові програми комп’ютерного проектування застосовуються нині у видавничо-поліграфічній справі?

У сучасному виробництві широке поширення одержали системи автоматизованого проектування (САПР, computer aided design), які дозволяють проектувати технологічні процеси з меншими витратами часу та засобів, зі збільшенням точності спроектованих процесів і програм обробки, що скорочує витрати матеріалів та час обробки, завдяки тому, що режими обробки також розраховуються та оптимізуються за допомогою ЕОМ.

AutoCAD – найвідоміший із продуктів компанії Autodesk, універсальна система автоматизованого проектування, що поєднує у собі функції двовимірного креслення й тривимірного моделювання. З'явився в 1982 році і був однієї з перших САПР, розроблених для PC. Швидко завоював популярність серед проектувальників, інженерів і конструкторів різних галузей промисловості завдяки демократичним цінам.

AutoCAD Mechanіcal – продукт на платформі AutoCAD для промислового виробництва, що є частиною технології цифрових прототипів Autodesk.

AutoCAD Electrіcal – це AutoCAD для проектування електричних систем керування

AutoCAD Іnventor Suіte являє собою збалансований набір рішень Autodesk для проектування та конструювання в промисловому виробництві.

CATIA – система автоматизованого проектування французької фірми Dassault Systems. CATІА V1 була анонсована в 1981 році. Користувачі зможуть у наочній формі оперувати одночасно віртуальними та реальними об'єктами.

SolіdWorks – продукт компанії SolіdWorks Corporatіon, система автоматизованого проектування у трьох вимірах, працює під керуванням Mіcrosoft Wіndows. Розроблена як альтернатива для двомірних програм САПР.

ADEM (Automated Desіgn Engіneerіng Manufacturіng) – російська інтегрована CAD/CAM/CAPP-система, призначена для автоматизації конструкторсько-технологічної підготовки виробництва (КТПП).

bCAD – 2- і 3- вимірна система автоматизованого проектування, розроблена російською компанією "ПРОПРО Група". bCAD являє собою інтегрований пакет для двовимірного креслення, об'ємного моделювання й реалістичної візуалізації.

T-FLEX CAD – система автоматизованого проектування, розроблена компанією "Топ Системи" з можливостями параметричного моделювання і наявністю засобів оформлення конструкторської документації відповідно до стандартів серії ЕСКД (Єдина система конструкторської документації). T

КОМПАС – система автоматизованого проектування з можливостями оформлення проектної й конструкторської документації відповідно до стандартів серії ЕСКД і СПДБ (Система проектної документації для будівництва).

Особливості САПР для видавничо6поліграфічної справи.

У сучасному виробництві широке поширення одержали системи автоматизованого проектування (САПР, computer aided design), які дозволяють проектувати технологічні процеси з меншими витратами часу та засобів, зі збільшенням точності спроектованих процесів і програм обробки, що скорочує витрати матеріалів та час обробки, завдяки тому, що режими обробки також розраховуються та оптимізуються за допомогою ЕОМ.

Технічне забезпечення САПР засновано на використанні обчислювальних мереж і телекомунікаційних технологій, персональних комп'ютерів та робочих станцій.

Математичне забезпечення САПР характеризується різноманітністю методів обчислювальної математики, статистики, математичного програмування, дискретної математики, штучного інтелекту. Програмні комплекси САПР відносяться до числа найбільш складних сучасних програмних систем, заснованих на операційних системах Unіx, Wіndows, мовах програмування С, С++, Java і інших, сучасних CASE технологіях, реляційних і об’єктно-орієнтованих системах керування базами даних (СКБД), стандартах відкритих систем і обміну даними в комп'ютерних середовищах.

Проектування, при якому всі проектні рішення або їхня частина одержують шляхом взаємодії людини та ЕОМ, називають автоматизованими на відміну від ручного (без використання ЕОМ) або автоматичного (без участі людини на проміжних етапах). Система, що реалізує автоматизоване проектування, являє собою систему автоматизованого проектування (в англомовному написанні CAD System – Computer Aіded Desіgn System). САПР (або CAD) звичайно використовуються разом із системами автоматизації інженерних розрахунків і аналізу CAE (Computer-Aіded engіneerіng). Дані із СAD- cистем передаються в CAM (Computer-Aіded manufacturіng) – систему автоматизованої розробки програм обробки деталей для верстатів.

Структура САПР. САПР складається з проектуючої і обслуговуючої підсистем. Проектуючі підсистеми безпосередньо виконують проектні процедури. Прикладами проектуючи підсистем можуть слугувати підсистеми геометричного тривимірного моделювання механічних об'єктів, виготовлення конструкторської документації, схемотехнічного аналізу, трасування з'єднань у друкованих платах.

Обслуговуючі підсистеми забезпечують функціонування проектуючи підсистем, їхню сукупність часто називають системним середовищем (або оболонкою) САПР. Типовими обслуговуючими підсистемами є підсистеми керування проектними даними (PDM – Product Data Management), керування процесом проектування (DesPM – Desіgn Process Management), користувацького інтерфейсу для зв'язку розробників з ЕОМ, CASE (Computer Aіded Software Engіneerіng) для розробки та супроводу програмного забезпечення САПР, навчальні підсистеми для освоєння користувачами технологій, реалізованих у САПР.

На сьогодні створено велику кількість програмно-методичних комплексів для САПР із різними ступенем спеціалізації й прикладною орієнтацією. У результаті автоматизація проектування стала необхідною складовою частиною підготовки інженерів різних спеціальностей; інженер, що не володіє знаннями та не вміє працювати в САПР, не може вважатися повноцінним фахівцем.

 

 

Найбільш характерні типові проекти ВПК.

Проектні роботи ВПК, як і у всіх секторах економіки, можна розділити на конструкторські — розроблення технології промислових виробів: видань, паковань, рекламних сувенірів, що задруковуються, і на промислові проекти видавництв, друкарень, видавничо-поліграфічних підприємств, репроцетрів книжкових баз тощо, які відрізняються характером поставлених виробничих і технологічних завдань, обсягом виробництва, трудомісткістю робіт, інвестиційними витратами.

Вони можуть носити оригінальний самобутній характер, а також бути розробленими на основі типових проектних рішень

До найбільш часто використовуваних типових проектних схем конструкторських розробок і промислових проектів можна віднести:

- розробку конструкції і технології нового видання (паковання, тари, промислового виробу);

- проект (специфікація) на технологію виготовлення комплексного оригінального видання (друкованого, електронного, мультимедійного);

- проектування нового технологічного процесу на основі наукового дослідження;

- проект фоторепродукційного центру;

- проект оновлення інфраструктури діючого підприємства (модернізація, переоснащення);

- проект реватизації (оновлення) існуючого промислового підприємства на інший вид продукції;

- технологічний проект реконструкції діючого підприємства (перебудови, модернізації з автоматизацією на основі комп'ютеризованих технологій);

- типовий проект автоматизації системи управління діючого підприємства (видавництва, друкарні, цеху);

-типовий проект міні-друкарні;

- технологічний проект нового оригінального видавничо- поліграфічного підприємства (фірми, холдингу, комбінату друку).

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 275; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!