Комфортні атмосферні параметри друкарських (додрукарських, післядрукарських) виробництв.



Вентиляція і кондиціювання повітря у комплексі з опалюванням приміщень регламентуються відповідними галузевими правилами з техніки безпеки, промислової санітарії, екології та охо­рони навколишнього середовища.

Головними шкідливими викидами у поліграфічному виробництві вважаються паперовий пил від друкарських, фальцювальних і різальних машин; випаровування розчинників у формних процесах та при друкуванні глибоким, флексографічним, трафаретним, тампонним друком; лакуванні, металізації, гарячому тисненні; тепло від сушильного обладнання, світильників, теплових батарей; випромінювання при застосуванні УФ-техно-логій.

Системи вентиляції та кондиціювання повинні забезпечити якісне виконання технологічних процесів і необхідні гігієнічні умови повітряного середовища без шкідливих домішок пилу, газів, пару.

При виборі технологічних процесів і устаткування слід врахо­вувати наявність тих чи інших шкідливих викидів у виробниче се­редовище і їх уплив на оточуючих виробничників з точки зору охорони праці та навколишнього середовища, ергономіки робо­чих місць. Зокрема, у ТЗ на розробку системи вентиляції та кон­диціювання повітря включають такі головні характеристики за­проектованого технологічного і виробничого процесу: перелік обладнання, для якого необхідна місцева вентиляція з уточнен­ням, за необхідності, форми відсмоктувачів повітря (патрубки, витяжні шафи, зонти тощо); шкідливі речовини, що виділяються, і іх маса у г/год.; температура проведення процесу (°С); об’єм повітря, що видалятиметься, у м3/год.; технологічний викид повітря від устаткування, що постачається з вентиляційними пристроями (зазвичай, регламентується паспортними даними устаткування).

Особливості технологічних процесів видавничо-поліграфіч- ної справи, зокрема, у друкарських цехах і приміщеннях, де за­стосовують високоавтоматизовані і комп’ютеризовані комплек- си, обладнані електронною прецизійною технікою, а також які є джерелом значного теплоутворення, — вимагають підтримання постійних мікрокліматичних умов для забезпечення безпе­ребійної роботи устаткування, що є вирішальним для проекту­вання і використання систем кондиціювання повітря. Тож на до­друкарських дільницях опрацювання текстово-ілюстраційної інформації, у формних і друкарських цехах підприємств проек­туються системи кондиціювання повітря для підтримання постійних температури і вологості повітря. У приміщеннях, де забезпечення постійного мікроклімату не є обов’язковим, про­ектується обмінна вентиляція.

 

 

5. Методи проектування освітлення у видавничо6полі-графічному виробництві.

У загальному вигляді процедуру розрахунків інженерних комунікацій, в тому числі і освітлення, можна розбити на 4 етапи:розрахунок узагальнених даних інженерних комунікацій; розрахунок інженерних комунікацій з урахуванням показників продуктивності; складання заявок на необхідне промислове устаткування для кожного виду інженерних комунікацій; оптимізація базових і розподільчих мереж усіх комунікацій на генплані. Розрахунок ел. енергії на споживання електродвигунів, технологічних і загальних освітлювачів виконують сумуючи їх потужності з технологічних, сантехнічних, комп’ютерних ТЗ. Розрахунковим параметром для природного освітлення слугує коефіцієнт природного освітлення (КПО) на одиницю робочої поверхні. Необхідну рівномірність освітлення встановлюють згідно санітарних норм проектування промислових будівель СН 245-71. Річні витрати електроенергії на освітлення можуть визначатися на підставі узагальнених норм освітлення виробничої площі. Витрати електроенергії на освітлення неоднорідні по всіх площах приміщення. Залежно від завантаження, окремі дільниці можуть працювати в декілька змін, і для кожної дільниці потрібно свій, окремий вид освітлення.

 

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 142; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!