Загальні методи розрахунків інженерних комунікацій (інформації, енергопостачання, свіжого повітря тощо).



У загальному вигляді про­цедуру розрахунків інженерних комуні­кацій можна розбити на чотири етапи:

• розрахунок узагальнених даних необ­хідних інженерних комунікацій з вибором типу і виду послуг за середніми загально галузевими параметрами на одиницю продукції та подальшим визначенням можливих місць споживання (забору) не­обхідного типу у промисловій зоні — виз­начається на стадії ТЗ та ТЕО і носить ли­ше наближений характер, який уточ­нюється на наступних етапах;

• розрахунки інженерних комунікацій з урахуванням показників продуктивності та можливостей одночасної роботи усіх виробників промислової зони — викону­ються на стадії «Проект»;

• складання заявок на необхідне промислове устаткування для кожного виду інженерних комунікацій з аналізом потужності, ціни, місця розташування тощо — визначається на стадії розробки робочої документації;

• оптимізація базових і розподільчих мереж усіх комунікацій на генплані з включенням у робочу документацію систем утилі­зації відходів та з розрахунком кошторисів на інженерне забез­печення проекту — виконується на стадії остаточної розробки робочої документації, бо залежить не лише від самих величин необхідної їх якості та кількості, але й від просторового розмі­щення використовуваних структур, а також від будівельних кон­струкцій і структури площ будівлі, де вони застосовуються.

Розрахунок електричної енергії на споживання електродви­гунів, технологічних і загальних освітлювачів і приладів нагріван­ня виконують сумуючи їх потужності з технологічних, сантехніч­них, комп'ютерних ТЗ.

Розрахунковим параметром для природного освітлення слу­гує коефіцієнт природного освітлення (КіІО) на одиницю ро­бочої поверхні. Необхідну рівномірність освітлення встановлю­ють згідно санітарних норм проектування промислових будівель СН 245-71.

Річні витрати електроенергії на освітлення можуть визнача­тися на підставі узагальнених норм освітлення виробничої площі 18...23 Вт/м2. Так, річну витрату електроенергії на освітлення можна розрахувати за формулою [9]:

де Wріч осв — річна кількість елек­троенергії на освітлення, кВт;

Sзаг. загальна площа будівлі (ви­робничі, побутові, адміністративні при­міщення, склади), м2;

w — питомі витрати електроенергії, Вт/м2, приймаються у межах 18...23 Вт/м2;

Косв — коефіцієнт, що враховує од­ночасність освітлення всіма світильни­ками, приймається у межах 0,8...0,9;

Тосв — час освітлення залежно від режиму роботи підприємства, год.;

1000 — коефіцієнт переведення одиниць Вт у кіловати (кВт).

Структура витрат електроенергії на освітлення неоднорідна по всіх площах підприємства. Так, залежно від заван­таження окремі дільниці можуть пра­цювати в одну або дві зміни; газетні це­хи і супутні служби (експедиції, плат­форми відвантаження газет тощо) — у нічну зміну; складські приміщення вза­галі не вимагають великої освітленості. Тож величину Тосв можна прийняти не більше за 2000 год. на рік.

Витрати води при проектуванні це­хів, дільниць, малих підприємств ВПК для складання ТЗ на проектування ме­реж водопостачання і каналізації не­обхідно розраховувати укрупнено. Це може бути, наприклад, питоме (орієн­товне) споживання води за добу. Для цього визначаються витрати води на кожну технологічну операцію, де вона потрібна, на підставі норм витрат матеріалів [12] та завантажен­ня виробництва у натуральному виразі.

Наприклад, якщо для приготування змивних розчинів реко­мендуються такі пропорції змішування концентрату змивного засобу із водою — 75:25 %, або для зволожувального розчину відповідно — (10...20):(80...90) %, то згідно з нормою витрат розчинів на одиницю продукції (одна друкарська форма, один фарбовий апарат, одне гумовотканинне полотнище, або 1000 фарбовідбитків формату 60 х 90 см), розраховуються річні вит­рати води у літрах.

Якщо технологічна операція передбачає постійне промиван­ня водою як, наприклад, у процесах виготовлення фотоформ, то для проектування водопостачання у таких випадках можна ско­ристатися формулою [9]:

де Qводи кількість води, що безперервно тече на конкретній технологічній операції, л;

Рводи швидкість течії води за нормою [7] приймають 0,15...0,6 л/с;

tоп.в тривалість операції із застосуванням водогінної води, с;

Теф — річний ефективний фонд часу роботи обладнання, год.

Середньо добові витрати води на виробничі цілі отримують поділом річних витрат води на кількість діб.

Слід також врахувати витрати води на господарсько-питні потреби, душові тощо. Для цього також за нормою 25 л за зміну на одного працюючого, розраховують добову (середню за рік) кількість води за формулою [7]:

— кількість води на господарсько-питні потреби працівників, м3/добу;

qпит. питомі витрати води на одного працівника, л/добу;

R — розрахована спискова (прийнята) чисельність працю­ючих на підприємстві, чол.

Стічні води у ВПК утворюються при виготовленні фотоформ, друкарських форм, очищенні клеєварок тощо. Приклад розра­хунку стоків при виготовленні трафаретних друкарських форм із застосуванням копіювального шару на основі полівінілового спирту, виконані Київською філією ВИДІ Поліграфії, наведено у табл. 11.1 [16].

Система опалення може бути повітряною, сумісною з конди­ціюванням повітря, або із застосуванням опалювальних рецир- куляційних агрегатів, а також водною з панелями, що підключені до централізованих міських опалювальних мереж. У всіх випад­ках температура води у цих системах повинна бути не нижче ніж 60 °С. Перепад температури і вологості повітря у приміщеннях друкарських цехів повноколірного друку заввишки до 7,2 м не повинна перевищувати ± 1 °С. Тут необхідно дотримуватися ком­фортних умов впродовж усієї доби незалежно від того чи пра­цює цех, чи ні (18...20 °С, вологість повітря \/\/п = 60 ± 5 %).

Проектування систем опалення, вентиляції і кондиціювання повітря ведуть згідно СНиП 2.04.05-91. У виробничих і допо­міжних приміщеннях опалення може здійснюватися централізо­вано від котелень шляхом підігріву води, або її подачі, нагрітої до певної температури, по трубопроводах до теплообмінників.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 139; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!