Приклади необхідного інформаційного забезпечення технологічних і виробничих процесів.



Nbsp;

Екзаменаційний білет № 10

1. Головні документи типового проекту технологічного і виробничого процесів на видання.

· маршрутна карта — це технологічний документ, що містить маршрутний або маршрутно-операційний опис операцій виготовлення чи ремонту виробу (його елементів), включаючи контроль і переміщення по усіх операціях у технологічній послідовності, з вказівкою даних про обладнання, технологічне оснащення, матеріальні нормативи та трудові затрати;

· карта ескізів — графічний документ, що містить ескізи, схеми та таблиці, призначені для пояснення проведення технологічного процесу, операцій або переходу виготовлення (ремонту виробу), включаючи контроль і переміщення. Для обробки різанням ці карти виконують у вигляді ескізів налагоджування (схеми установки заготовок з вказанням отримуваних розмірів з допусками та шорсткості поверхонь обробки). Таблиці й схеми розміщують на вільному полі карти ескізу, праворуч від зображення або під ним;

· технологічна інструкція — це технологічний документ, що містить опис технологічних процесів, методів і прийомів, що повторюються під час виготовлення або ремонту виробу, правил експлуатації засобів технічного оснащення;

· комплектувальна карта — це технологічний документ, що містить дані про деталі, складальні одиниці та матеріали, що входять до комплекту виробу.

· відомості: складальних одиниць, оснащення, матеріалів та ін.

Технологічні документи спеціального призначення

· операційна карта — це технологічний документ, що містить опис технологічної операції з вказанням послідовного виконання переходів, даних про засоби технологічного оснащення, режими та трудові затрати. Карти розробляють по усіх операціях в умовах серійного та масового виробництва і доповнюють маршрутною картою;

· карта технологічного процесу — це технологічний документ, що містить операційний опис технологічного процесу виготовлення або ремонту виробу (його складових частин) в технологічній послідовності по усіх операціях одного виду робіт, з вказанням переходів, технологічних режимів і даних про засоби оснащення, матеріальні та трудові нормативи.

 

Особливості проектів комплексної автоматизації виробництва.

Вищий рівень розвитку машинної техніки, коли регулювання й управління виробничими процесами здійснюються без участі людини, а лише під її контролем називається автоматизацією. Кінцевою метою комплексної автоматизації (КА) є створення інформаційної бази, яка б сприяла прийняттю управлінських рішень, вибору стратегії на основі аналізу господарської діяльності за різними показниками та досягненню конкурентноздатності підприємства. Сучасні проекти КА повинні виконувати такі функції:

реєстрування заявок клієнтів, у тому числі в інтерактивному вигляді;

– розрахунок замовлень з підготовкою комплекту договірної і виробничої документації;

– розрахунок планової собівартості замовлення;

– складання перспективних та оперативних планів виробництва;

– облік фактичного виконання планів і витрат ресурсів;

– інтеграції систем управління процесами з найбільш розповсюдженими системами бухгалтерського обліку;

– швидкий і ефективний інформаційний обмін між підрозділами підприємства.

 

 

Методи сервісного обслуговування устаткування.

Ефективність впровадження тої чи іншої системи ППР (планово-попереджувальних ремонтів) (власної, сервісної, заводу-виробника) залежить від багатьох факторів: технологічних процесів; культури виробництва; завантаження підприємства; наявності кваліфікованого персоналу тощо.

Однак виконання таких робот є обов’язковим .

Нині фірми-виробники устаткування пропонують системи сервісної підтримки своїх клієнтів.  Основа цієї системи – комплексний підхід до обслуговування устаткування із застосуванням нових засобів контролю та діагностики, а також новий підхід до організації всіх ланок сервісу.

Наприклад, фірма Heidelberg має унікальну, багатоступінчасту та мобільну службу сервісу, її фахівці готові надати допомогу щомиті. Сервісні служби і центри підтримки замовника створені практично в усіх країнах, куди постачається обладнання фірми. Основою досконалого сервісу є наявність широкого спектру запасних частин на складах, їхнє мобільне постачання та встановлення на робочому місці за першою вимогою.

Важливим кроком для Heidelberg стало відкриття системи складів витратних матеріалів та запчастин у всіх країнах світу. Особлива увага приділяється зв’язку регіональних сервісних служб між собою, а також оперативність, мобільність та надійність зв’язку з центральною службою. В умовах стрімкого розвитку інформаційних та комунікаційних систем саме ці фактори гарантують якісне швидке обслуговування.

Всі заходи з технічного обслуговування (ТО) друкарських машин заводом-виробником устаткування, поділяється на п’ять головних етапів, що визначають обсяг робіт, необхідні ресурси і персонал для ремонту. ТО1 – обслуговування друкарських машин проводиться за рекомендацією фірми щоденно; ТО2 – щотижня; ТО3 – щомісяця, а при великому завантаженні рекомендується через кожні 2 млн. аркушепрогонів.

Велику увагу фірма Heidelberg приділяє будівництву підприємств з відновлення машин, що вже були в роботі. Машини комплектуються оригінальними новими запчастинами, отримують гарантію фірми.

Впровадження 5 кроків для підготовки фахівців, задіяних у галузі сервісу та збуту, фірма Heidelberg застосовує комп’ютеризовану систему «Computer Based Training» («Heidelberg СВТ»). За допомогою цієї системи співробітники фірми, навіть ті, які працюють у найвіддаленіших країнах, мають змогу оперативно отримувати інформацію з головної штаб-квартири. Така концепція дозволяє одночасно представляти на ринках багатьох країн найсучасніше устаткування (завдяки проведенню уніфікованих теоретичних та практичних знань). Використовуються мультимедійні навчальні програми.

У регіонах регулярно проводяться семінари за різними аспектами поліграфічного виробництва, а також міжнародні збори сервіс-інженерів, що об’єднують фахівців сервісного обслуговування багатьох країн.

Отже, на прикладі фірми «Heidelberg Druckmaschinen AG» показано сервісну службу, що має велике практичне значення для обслуговування регіональних підприємств ВПК безпосередньо фірмами-виробниками обладнання.

 

Приклади необхідного інформаційного забезпечення технологічних і виробничих процесів.

Інформаційне  забезпечення відділів підприємства, окремих служб виробничих цехів і дільниць повинно бути надійним і достатнім для продуктивної роботи. Комп'ютерні мережі та Інтернет, міський та місцевий телефонний та диспетчерський зв'язок, радіоприймачі, пожежні сигнальні пристрої, телекомуні­кації проектуються відповідними служба­ми комплексних проектних організацій. Місця встановлення усіх слабострумин- них інформаційних пристроїв указуються на технологічних планах так само, як і всіх інших комунікаційних інженерних мереж.

Організація інформаційного забез­печення робочого місця завідувача складом повинна бути достовірною, ак­туальною, змістовною, своєчасною, легкодоступною на базі комп'ютерної техніки. Програмне забезпечення по­винно містити операційні системи про­грамування і обслуговуючі програми.

Комп'ютеризована система управ­ління складським господарством по­винна забезпечити:

• управління потоком «постачання — збут»;

• контроль процесу та графіків вико­нання замовлень;

• контроль доставки і оплати всіх витратних матеріалів, півфабрикатів ін­ших виробників — кооператорів;

• формування системи реалізації готової товарної продукції;

• автоматизацію документообігу.

Облік на сучасному підприємстві по­винен мати широкий спектр можливос­тей. Необхідна потужна система уп­равління всіма матеріальними ресурса­ми, самими складами, включаючи сі­тьовий електронний обмін даними. Персонал повинен вміти працювати зі штрих-кодами і володіти технологією радіообміну та відпо­відною комп'ютерною і офісною технікою.

Сьогодні популярні п'ять головних типів інформаційних сис­тем обліку: ділово-процесні TPS (Transaction Processing System); офісні OAS (Office Automation System); управлінські MIS (Management Information System); підтримки прийняття рішення DSS (Decision Support System); виконання рішення ES (Executive System).

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 143; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!