Виділення несуміжних діапазонів



Необхідність у виділенні несуміжних діапазонів виникає, коли дія команди повинна поширюватися на чарунки, розташовані у різних частинах таблиці. Не всі команди можна застосовувати до виділених несуміжних діапазонів. Наприклад, виділені несуміжні діапазони не можна переміщати або копіювати, але можна видаляти або форматувати їх, а також уводити у них дані або аналізувати за допомогою діаграм.

Несуміжні діапазони можна виділяти за допомогою миші (як описано вище), якщо додатково натиснута клавіша <Ctrl>.

Можна також, виділивши перший діапазон, натиснути сполучення клавіш <Shift+F8>. При цьому у рядку стану з'явиться індикатор ДОБ, що вказує на вмикання режиму несуміжних виділень. У цьому режимі потрібно послідовно виділити всі діапазони (використовуючи будь-які з розглянутих можливостей), після чого повторно натиснути ту ж комбінацію клавіш для вимикання режиму виділення.

Виділення робочого листа

Для виділення усього робочого листа можна скористатися кнопкою (чарункою), розташованою у лівому верхньому куті таблиці, на перетині рядка, що містить заголовки колонок, і стовпчика, що містить заголовки рядків. Крім того, для виконання вказаної дії можна скористатися також сполученням клавіш <Ctrl+A>.

 

Створення власних списків користувача

Excelмає наявні вбудовані списки: дні неділі, місяці.

Також Excel дозволяє створити та зберегти власні списки (ряди даних), що будуть застосовуватися операцією автозаповнення (як було описано вище).

 Вкладка Списки містить списки, які використовуються при застосуванні команди автоматичного заповнення або задає визначений користувачем порядок сортування. Перейдемо до цієї вкладки вона надає можливість створювати власні списки.

1.м.Сервис-Параметры

2. У вікні діалогу Параметрывкладка Списки

 

 

3.У полі «Элементы списка» введіть окремі елементи списку, через <Enter>.

4.Кнопка «Добавить». Новий список буде доданий у поле «Списки».

 

Для створення нумерованих списків виконайте наступні дії:

1. Уведіть у чарунку число і зробіть цю чарунку активною ;

2. Наведіть на маркер заповнення показчік миші - він прийме вид чорного хрестика і утримуючі клавішу Ctrl протягніть мишкою до потрібної нумерації.

 

 

 

Елементи списку можна також спочатку увести у чарунки, виділити відповідний діапазон, а потім виконати команду «Сервис\Параметры…». Посилання на виділений діапазон буде зазначено у полі «Импорт списка из ячеек» на вкладці «Списки». Перевіривши посилання на діапазон чарунок, натисніть кнопку «Импорт».

 

Розбивка та фіксування вікна

Excel надає досить зручні можливості для роботи з великими таблицями, коли рядки або стовпчики даних виходять за межі екрана. У цих випадках можна відкрити нове вікно, або розділити одне вікно на декілька частин, або зафіксувати деяку частину таблиці (наприклад, заголовок великої таблиці) у робочому вікні, і переміщатися за даними іншої частини таблиці.

З цією метою використовують маркери розбивки — невеличкі сірі прямокутники на початку вертикальної та кінці горизонтальної смуг прокрутки. Нижче наведений фрагмент горизонтальної смуги прокрутки, у якому вказаний маркер розбивки розташований за стрілкою .

Для розбивки вікна на частини простіш за все скористатися вказаними маркерами розбивки, перетягуючи їх мишею:

Встановіть покажчик миші на горизонтальний (або вертикальний) маркер розбивки. При цьому форма покажчика миші зміниться на два горизонтальних (вертикальних) штриха зі стрілками.

Натиснувши та утримуючи ліву кнопку миші, перетягніть лінію розбивки вікна у потрібне місце.

Щоб відмовитися від розбивки вікна на частини, можна виконати зворотні дії. Перетягніть покажчиком миші, при натиснутій лівій кнопці, межу розбивки у вікні уверх або праворуч до кінця смуги прокрутки.

Для розбивки вікна можна також скористатися командою «Окно\Разделить». При цьому місце розбивки визначається виділеною (активною) чарункою (уліво уверх від виділеної чарунки). Скасувати розбивку можна командою «Окно\Снять разделение».

 

 

Кожне з вікон-фрагментів, отриманих у результаті розбивки, має свої власні лінійки прокрутки. Тепер можна незалежно переглядати інформацію у різних вікнах-фрагментах, зробити одночасно видимими (розташованими поруч) дані, які знаходяться у віддалених частинах таблиці. Проте пам'ятайте, у вікнах-фрагментах подана та ж сама таблиця даних. Переміщатися між вікнами-фрагментами можна за допомогою миші або клавіші <F6>. Межу між двома вікнами можна у будь-який момент змістити, використовуючи покажчик миші та утримуючи натиснутою її ліву кнопку.

Інша можливість, що полягає у фіксуванні частини вікна та інформації, яка міститься у ній, (наприклад, заголовків колонок або рядків таблиці) та вільному перегляді (прокручуванні) даних в іншій частині робочого вікна, задається командою «Окно\Закрепить области». Місце вказаної фіксації визначається положенням активної чарунки. Відмовитися від розглянутого фіксування областей можна командою «Окно\Снять закрепления областей».

Форматування

Параметри форматування для чарунки задають різноманітними способами. Перед завданням формату потрібно виділити необхідні чарунки або діапазон чарунок.

Для завдання параметрів форматування за допомогою вікна діалогу можна виконати команду «Формат\Ячейки…», або вибрати з контекстного меню команду «Формат ячеек…», або скористатися сполученням клавіш <Ctrl+1>.

 

 

Вікно діалогу «Формат ячеек» складається з шести вкладок:

- Вкладка «Число» дозволяє вибрати один із вбудованих або створених користувачем форматів, а також створити новий числовий формат.

- Вкладка «Выравнивание» дозволяє визначити горизонтальне та вертикальне вирівнювання, орієнтацію вмісту чарунки, а також представити текст у декількох рядках.

- Вкладка «Шрифт» дає можливість вибрати вид і розмір шрифту, а також задати інші параметри, що визначають, наприклад, колір, підкреслення та деякі інші ефекти.

- Вкладка «Граница» дозволяє додати до окремих чарунок або діапазонів чарунок рамку, а також визначити стиль та колір лінії рамки.

- Вкладка «Вид» дозволяє вибрати візерунок і його колір, а також колір заливки.

- Вкладка «Защита» дозволяє задати режим захисту чарунки та приховання формул.

Визначивши на вказаних вкладках потрібні параметри форматування, закрийте вікно діалогу, натиснувши кнопку «ОК». Після цього ви отримаєте відображення вмісту чарунок із врахуванням заданих параметрів.

Найбільш важливі та часто вживані параметри форматування можна задати і за допомогою кнопок панелі інструментів «Форматирование».

 

 

Встановіть покажчик миші на відповідному елементі наведеної панелі і ви одержите підказ про його призначення.

Наявні в Excel засоби настройки інструментальних панелей дозволяють створювати панелі практично для будь-яких цілей, наприклад, створити “суперформатуючу” панель з кнопками команд форматування, у тому числі і такими, що відсутні на інших інструментальних панелях.

На панелі інструментів «Стандартная» розташована кнопка — «Формат по образцу», за допомогою якої можна застосувати формат визначеної чарунки до інших чарунок і діапазонів. Для використання цієї можливості:

- Виділіть чарунку з параметрами форматування, що необхідно скопіювати.

- Натисніть на кнопку — «Формат по образцу». Курсор миші прийме форму пензля.

- Утримуючи ліву кнопку миші натиснутою, перетащіть покажчик миші через чарунки, на які повинен бути перенесений формат. Excel присвоїть виділеним чарункамм скопійовані параметри форматування.

Можна скопіювати формати відразу у декілька діапазонів чарунок. Для цього натисніть двічі на кнопці — «Формат по образцу» (вона зафіксується у натисненому стані) та виділіть перший діапазон, після чого повторіть операцію виділення для інших діапазонів (курсор зберігає форму пензля). Завершивши копіювання форматів, ще раз натисніть на кнопку — «Формат по образцу», звільняючи її. Для завершення вказаної дії можна також натиснути клавішу «Esc».

Якщо у вихідній чарунці задані різноманітні параметри форматування для окремих символів, то будуть скопійовані параметри форматування, які задані для першого символу чарунки.

Можна також видалити параметри форматування, відмінні від стандартних, в результаті чого чарунки будуть відформатовані стилем «Обычный».

Числові формати

При відображенні числових значень, для яких не задані спеціальні формати, Excel використовує числовий формат «Общий». При завданні числового формату чарунки можна використовувати вбудовані числові формати, формати дати або часу, а крім того створювати та застосовувати числові формати користувача.

У числовому форматі «Общий» Excel представляє числа як цілі, десяткові або експоненціальні. Експоненціальна форма представлення числа буде вибрана автоматично, якщо ширина чарунки недостатня для запису двома іншими способами. У цьому форматі максимальна кількість відображуваних десяткових знаків дорівнює 10. Вже при уведенні числа у чарунку з форматом «Общий», додавши, наприклад, символ валюти або відсотка, можна задати для чарунки інший вбудований або числовий формат користувача.

Для завдання вбудованого формату виділіть необхідні чарунки та у вікні діалогу «Формат ячеек», що викликається командою«Формат\Ячейки…», перейдіть на вкладку «Число». У списку «Числовые формати» виберіть потрібну категорію, а у правій частині вікна уточніть деякі додаткові параметри формату, що залежать від обраної категорії. Додаткові параметри формату уточнюють, наприклад, кількість десяткових знаків, формат від’ємних чисел, відображення символу валюти та розподільника груп розрядів (тисяч), вид та точність відображення раціональних дробів. За допомогою пункту «Дополнительный» можна вибрати формат для відображення поштового індексу, номера телефону і т. д., використання яких можна рекомендувати у відповідних полях баз даних. Обравши потрібний формат і уточнивши параметри, у полі «Образец» можна побачити відображення вмісту виділеної чарунки. Категорія «Текстовый» дозволяє задати форматування числового значення як тексту. При уведенні можна задати форматування числового значення як тексту шляхом указання перед числом апострофа ().

Панель інструментів «Форматирование» містить кнопки, що дозволяють задати грошовий ( ) та відсотковий формати ( ), а також вставити у числове значення роздільники розрядів (тисяч) ( ). Крім того, за допомогою двох наступних кнопок можна збільшити ( ) або зменшити ( ) число відображуваних дробових знаків (мова йде про відображення, а не про точність зберігання значення).

Поряд із застосуванням вбудованих форматів можна створювати та застосовувати формати користувача, що мають такі можливості:

- Вбудовані формати не будуть змінені навіть у тому випадку, якщо вони використовувалися як основа при створенні нових форматів користувача.

- Формати користувача можуть бути видалені. Видалити вбудовані формати неможливо.

- Формати користувача доступні для використання тільки у листах тієї робочої книги, у якій формат був утворений.

- Утворений числовий формат користувача може складатися не більше ніж з трьох секцій, в яких задані шаблони для відображення чисел, і четвертої секції, яка містить шаблон для відображення тексту.

- Різні секції відокремлюються одна від одної крапкою з комою (;).

- У першій секції варто задати шаблон для відображення додатних значень, у другій — для відємних значень, а у третій — для нульових значень.

- Якщо у секціях для відображення числових значень після коду зазначити у лапках текст, то він завжди буде поданий у чарунці при уведенні числового значення.

- В залежності від кількості секцій у шаблоні утворюваного формату користувача Excel по-різному буде використовувати задані секції для форматування окремих категорій чисел:

- Якщо для форматування чисел задані тільки дві секції, то Excel застосовує першу секцію для форматування додатних і нульових значень, а другу — для форматування від’ємних значень.

- Якщо для форматування чисел задана тільки одна секція, то заданий у ній формат буде використаний для відображення всіх числових значень.

- Якщо задано три секції формату та при цьому остання секція містить текст, то перша секція формату використовується для форматування додатних і нульових значень, друга — від’ємних, а третя — для форматування тексту.

 

У шаблонах числових форматів використовуються такі спеціальні символи:

 0 — використовується для того, щоб зліва та справа від десяткового роздільника вивести не менше визначеної кількості цифр. Наприклад, для формату 00,000 число 1,23 відобразиться у вигляді 01,230 , а число 123,4567 — у вигляді 123,457 (відбулося округлення, а ціла частина виводиться повністю).

# — діє так само, як і шаблон 0, але незначущі нулі не виводяться.

? — діє так само, як і шаблон 0, але незначущі нулі заміняються пропусками.

 , (кома) — визначає, скільки цифр буде виводитися зліва та справа від десяткового роздільника.

% (відсотки) — при виведенні число множиться на 100 та справа добавляється знак %.

/ (похила) — символ шаблона, призначений для звичайного (раціонального) дробу.

пропуск — роздільник розрядів. Може використовуватися також для масштабування та округлення. Наприклад, один пропуск наприкінці числа — округлення до тисяч, два пропуски наприкінці числа — округлення до мільйонів.

E– E+ e– e+ — використовуються в експоненціальному (науковому) форматі, розділяючи частини шаблона для завдання мантиси та порядку.

$ – + () p. — стандартні відображувані символи, що безпосередньо вставляються у шаблон, тоді як інші символи потрібно брати у лапки (””) або ставити перед ними обернену похилу (\).

\ (обернена похила) — використовується для уведення наступного безпосередньо за нею символу, сама при цьому не виводиться.

_ (підкреслення) — використовується для виводу пропуску.

”текст” — лапки використовуються для відображення будь-якого тексту, що стоїть між ними.

* (зірочка) — використовується для повторення наступного за нею символу стільки разів, скільки потрібно, щоб заповнити всю ширину стовпчика.

@ — текстовий шаблон. Якщо чарунка містить текст, то він виводиться у тому місці формату, де розміщений символ @. Наприклад, якщо чарунка містить текст Кредит, то за форматом ”Графа ”@”.” у ній відобразиться інформація “Графа Кредит.”.

Для створення формату користувача перейдіть на вкладку «Число» вікна діалогу «Формат ячеек» (команда —«Формат\Ячейки…») і виберіть зі списку «Числовые форматы» елемент «(все форматы)». Праворуч буде відображений список кодів усіх доступних форматів. Ці формати варто використовувати як основу при створенні нового формату користувача. Виберіть для створення формату найбільш підходящий (близький) та у полі «Тип» внесіть необхідні зміни та доповнення, враховуючи наведені вище правила та використовуючи відповідні символи шаблона.

Для видалення формату користувача скористайтесь вкладкою «Число» вікна діалогу «Формат ячеек» (команда —«Формат\Ячейки…») і виберіть зі списку «Числовые форматы» елемент «(все форматы)». Зі списку справа виберіть код формату, що необхідно видалити, та натисніть кнопку «Удалить».


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 417; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!