Уведення значень дати та часу



Безпосередньо з клавіатури можна вводити значення дати з інтервалу від 01.01.1900до 31.12.2078. При цьому для поділу окремих частин значення дати поряд із точкою можна використовувати косу риску (/) або дефіс (), виконавши відповідні установки у вікні «Свойства: Язык и стандарты», що викликається з «Панели управления» Windows.

У значенні часу години, хвилини та секунди розділяються двокрапкою (:). Excel використовує за умовчанням 24-годинний формат. При необхідності використання 12-годинного формату, зазначте після значення часу через символ пропуску am (або просто a) чи pm (або просто p). Якщо у чарунку потрібно записати і значення дати, і значення часу, розділіть їх символом пропуску.

У внутрішньому представленні Excel зберігає та опрацьовує дати та час як десяткові числа. Значення дат зберігаються у вигляді цілих чисел з інтервалу від 1 до 65380, значення часу — у вигляді десяткових дробів з інтервалу від 0 до 1. Так, даті 01.01.1900відповідає число 1. А, наприклад, 6 годинам (це 6/24доби) відповідає число 0,25. Завдяки цьому значення дат і часу можуть бути використані в обчисленнях.

При використанні у формулах значень дати та часу вони повинні бути зазначені у лапках.

 

Уведення тексту

Будь-які дані, що вводяться та які Excel не сприймає як числові значення, значення дати, часу або формули, інтерпретуються як текст. Як текстові сприймаються також будь-які дані, перед якими при уведенні зазначений апостроф ().

Текст, що поміщається у чарунку, може містити до 255довільних символів. За умовчанням текст вирівнюється у чарунці по лівому полю. Для окремих символів можна використовувати різноманітні параметри форматування.

Якщо уведений у чарунку текст перевищує ширину чарунки, він відображається поверх розташованих праворуч сусідніх чарунок. Проте, якщо сусідня чарунка не порожня, текст, що не уміщається, буде обрізаний по правому краю чарунки (обрізається тільки відображення, самий текст зберігається у відповідній чарунці повністю).

Довгий текст можна розбити у чарунці на декілька рядків, задаючи натисканням клавіш <Alt+Enter> перехід до нового рядка.

Текст деякої чарунки можна центрувати у виділеній області, що складається з декількох чарунок (наприклад, для створення заголовка), за допомогою кнопки — «Объединить и поместить в центре» панелі «Форматирование». Для цього треба виділили область і натиснули зазначену кнопку.

Уведення формул

Формула в Excel повинна починатися з математичного оператора, наприклад, зі знака рівності (=), або знака плюс (+), або знака мінус (). Формули крім операцій (часто вживають термін — оператори) можуть містити константи, адреси чарунок, імена діапазонів, функції. Відразу після завершення уведення виконуються обчислення, і в чарунці відображається результат обчислень. Сама формула, що зберігається в активній чарунці, відображається у рядку формул. Іноді після уведення формули з'являється повідомлення про помилку, по якому, як правило, неважко визначити її характер. Можливості, надані формулами для опрацювання даних у Excel, розглянуті нижче у розділі “Обчислення”.

Правка даних

Вміст чарунки на будь-якому етапі можна змінити, замінивши його іншим значенням або підправивши лише частину вмісту.

Якщо при уведенні значення підтвердження кінця уведення ще не було дано (тобто значення поки ще не стало вмістом чарунки), редагуйте значення, що відображається у рядку формул, звичайним способом.

Для заміни вмісту чарунки виберіть потрібну чарунку та введіть нове значення.

Для часткової зміни вмісту чарунки можна, обравши її, натиснути клавішу <F2>, або клацнути мишею у рядку формул, або двічі клацнути безпосередньо на чарунці. Після цього Excel дозволить редагувати значення, або використовуючи рядок формул, або безпосередньо у самій чарунці. Ви можете традиційним чином видаляти зайві символи, виділяти окремі частини, наприклад, для копіювання, переміщення, або форматування.

 

Виділення області

Виділення виконується для позначення області, до якої повинна відноситися наступна команда або функція. Виділена область може складатися з однієї чарунки, одного діапазону (прямокутного), декількох несуміжних діапазонів, декількох повних рядків або колонок робочого листа, усіх чарунок робочого листа. Виділені чарунки відображаються інверсно. Більшість виконуваних команд відносяться до активної чарунки або виділеної області.

Усередині виділеного діапазону можна переміщувати покажчик активної чарунки клавішами <Tab> та <Shift+Tab>. Натискання будь-якої іншої клавіші керування курсором або клацання мишею призведуть до зняття виділення діапазону, при цьому обрана чарунка стане активною.

Виділення діапазону

Виділений на робочому листі діапазон завжди має прямокутну форму. Найменший діапазон складається з однієї чарунки. Активна чарунка автоматично вважається виділеною.

Для виділення діапазону чарунок за допомогою миші потрібно переміщати покажчик миші через відповідні чарунки при натиснутій лівій кнопці.

Для виконання цієї ж операції за допомогою клавіатури треба помістити покажчик активної чарунки на початку діапазону, що виділяється, натиснути клавішу <Shift> і, утримуючи її натиснутою, клавішами управління курсором розширити виділений діапазон. Альтернативою клавіші <Shift> є функціональна клавіша <F8>. Після натискання цієї клавіші у рядку стану з'являється індикатор ВДЛ, який свідчить про те, що режим виділення включений. Користуючись клавішами керування курсором можна розширити виділений діапазон. Повторне натискання клавіші <F8> виключає режим виділення.

Крім того, виділити діапазон можна, вписавши його координати (адреси лівого верхнього та правого нижнього кутів області, наприклад, B5:Z125) у полі імен рядка формул. Це зручно, коли виділяється область великого розміру, координати якої заздалегідь відомі.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 256; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!