Рекомендації щодо змісту дипломних (курсових) робіт за темами



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Харківський національний університет внутрішніх справ

Факультет № 3

Кафедра адміністративної діяльності поліції

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ

 

 

з дисципліни «Управління органами поліції та аналітичне забезпечення професійної діяльності» ____

(назва навчальної дисципліни)

 

 

Галузь знань ________08 «Право»___________________________________

Спеціальність ________ 081 «Право»_________________________________

 

Ступінь вищої освіти __ магістр __ __________________________________

 

Форма навчання ______ _денна______________________________________

 

М. Харків

Рік

 

        

ПЕРЕДМОВА

            

Робоча програма з навчальної дисципліни «Управління органами поліції» для слухачів магістратури факультету № 1 ХНУВС за спеціальністю 081 «Право» на 36арк.

 

СХВАЛЕНО Науково-методичною радою Харківського національного університету внутрішніх справ  __.12.2017Протокол № ___ ЗАТВЕРДЖЕНО Вченою радою факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ 15.11.2017 Протокол № _11_ ________              Колотік А.С.
ПОГОДЖЕНО Секцією Науково-методичної ради Харківського національного університету внутрішніх справ з юридичних дисциплін __.12.2017Протокол № ____ __________   Марчук М.І. ЗАТВЕРДЖЕНО На засіданні кафедри адміністративної діяльності поліції факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ 15.11.2017 Протокол № _25_ ________             Безпалова О.І.

 

   

Рецензенти:

 

Салманова О.Ю. – завідувач кафедри адміністративного права та процесу ХНУВС, д.ю.н., професор

 

Мінка Т.П. – професор кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, д.ю.н., доцент

 

Розробники: д.ю.н., професор, завідувач кафедри Безпалова О.І.; д.ю.н., професор, професор кафедри Джафарова О.В.; к.ю.н., доцент, професор кафедри Казанчук І.Д.; к.ю.н., доцент, професор кафедри Шатрава С.О.; к.ю.н., доцент, доцент кафедри Рєзанов С.А.; к.ю.н., доцент, доцент кафедри Руколайніна І.Є.; к.ю.н., доцент, доцент кафедри Іванцов В.О.; к.ю.н., доцент кафедри Качинська М.О.; к.ю.н., доцент кафедри Романенко М.В.; к.ю.н., доцент, доцент кафедри Панова О.О. – Х.: ХНУВС, 2017. – 36 с.

© Безпалова О.І., 2017

                                                       © Харківський національний університет внутрішніх справ


Загальні методичні вказівки

Учбовим планом підготовки магістрів № 1 ХНУВС за спеціальністю за спеціальністю 081 «Право» передбачено виконання курсової роботи з дисципліни «Управління органами поліції та аналітичне забезпечення професійної діяльності».

Курсова робота призначена для формування у слухачів магістратури факультету № 1 ХНУВС навичок самостійної наукової роботи, підвищення їх теоретичного та професійного рівня і більш глибокого засвоєння матеріалу курсу «Управління органами поліції та аналітичне забезпечення професійної діяльності».

Під час написання курсової роботи слухачі магістратури факультету № 1 ХНУВС зобовʼязані показати вміння працювати з науковою літературою, аналізувати основні положення здійснення управління органами Національної поліції і основні нормативно-правові акти різної юридичної сили та правозастосовчу практику, робити обґрунтовані узагальнення та висновки.

Курсова робота повинна бути самостійною науковою працею, предметом дослідженням якої є певна проблема в галузі управління органами поліції, що свідчить про глибокі знання автора в цій галузі, спирається на практику застосування чинного законодавства.

Метою курсової робити є виявлення творчих здібностей слухача, його вміння правильно та чітко застосовувати отримані знання на практиці.

Вибір теми курсової роботи: Тема курсової роботи обирається слухачем на підставі затвердженого кафедрою адміністративної діяльності поліції переліку тем курсових робіт з дисципліни «Управління органами поліції та аналітичне забезпечення професійної діяльності». Тема слухачем магістратуриобирається відповідно списку навчальної групи. Порядковий номер слухача магістратури у списку навчальної групи відповідає порядковому номеру у переліку тем курсових робіт. Разом з темою надається і рекомендований план кожної роботи, який може змінюватися чи доповнюватися за згодою з науковим керівником. На підставі подання наукового керівника, затвердженого рішенням кафедри, за курсову роботу може бути зараховано доповідь слухача на засіданні наукового гуртка.

Визначена тема курсової роботи може бути уточнена викладачем, а в окремих випадках слухач може самостійно сформулювати та запропонувати тему, якщо її немає в переліку. Але в цьому випадку він повинен обовʼязково узгодити її з викладачем – науковим керівником, закріпленим за кожною учбовою групою, та отримати на це його згоду.

Підготовка курсової роботи:Після вибору та реєстрації теми курсової роботи автор, виходячи із законодавчого та іншого матеріалу (навчальної програми, планів семінарських та практичних занять, навчальної, монографічної та іншої літератури з курсу «Управління органами поліції та аналітичне забезпечення професійної діяльності» бібліотечного каталогу), повинен самостійно скласти перелік необхідних нормативних актів та літератури, продумати порядок та термін підготування курсової роботи.

Після цього він зобовʼязанийзʼявитись до наукового керівника для узгодження з ним плану роботи, переліку нормативних актів та літератури, порядку та термінів підготування курсової роботи. Зміст курсової роботи має відповідати обраній темі та складеному і погодженому з науковим керівником плану.

Курсова робота повинна мати наступну структуру:

а) план;

б) вступ, в якому стисло обґрунтовується актуальність та значення теми курсової роботи, зазначається про ступінь розробленості обраної проблеми у теорії управління органами поліції, вказуються основні літературні, нормативні та інші джерела, використані при написанні роботи, чітко й коротко формулюється мета й задачі дослідження; перелік вчених, які досліджували тему;

в) основний текст, що складається з розділів, поділених на підрозділи, або лише з розділів; висновки автора роботи у кінці кожного розділу або підрозділу;

г) висновок, в якому коротко викладають найбільш важливі наукові та практичні результати, одержані в роботі, які повинні містити формулювання розвʼязаної наукової проблеми (задачі), її значення для науки і практики. Далі формулюють висновки та рекомендації щодо наукового та практичного використання здобутих результатів;

д) список використаних нормативних актів та літератури.

При написанні курсової роботи обовʼязково необхідно використовувати наступні джерела: а) нормативні акти (Конституція України, Закони України, міжнародно-правові акти); б) спеціальну наукову літературу (статті у наукових періодичних виданнях, монографії, науково-практичні посібники та ін.); в) матеріали опублікованої та неопублікованої юридичної (в тому числі і судової) практики, дані судової статистики; г) інші джерела (постанови Пленуму Верховного Суду України, автореферати дисертацій, практикуми та ін.). Список основних джерел слід узгодити з науковим керівником та доповнювати по мірі підготовки курсової роботи.

Перед початком безпосереднього написання курсової роботи слухач повинен уважно вивчити всі рекомендовані до теми джерела. При цьому доцільно робити виписки з нормативних актів, книг, статей, інших джерел, помічаючи в чернетці ті сторінки та видання, які мають найбільш важливе значення при висвітленні відповідних питань теми курсової роботи.

Написання курсової роботи – це систематизований та такий, що відповідає її плану, грамотний та самостійний виклад магістром основних положень теми, який відображає розуміння певних наукових проблем «Управління органами поліції та аналітичне забезпечення професійної діяльності».

При використанні літературних та інших нормативних матеріалів необхідно робити відповідні посилання в суворій відповідності до встановлених правил (стандартів). Запозичення тексту з чужих літературних та наукових творів, без відповідного посилання на них, забороняється. Відсутність посилань на використану літературу та запозичення тексту з чужих літературних творів без посилання на них тягне за собою безумовне повернення роботи для повторного виконання.

Обсяг курсової роботи та її оформлення:Орієнтовний обсяг курсової роботи – 30-40 рукописних сторінок формату (А-4). Текст пишеться лише на одній сторінці листа грамотно, акуратно, з полями на лівому боці листа для викладення зауважень рецензента, великим, розбірливим почерком, однаковим чорнилом.

При виконанні (оформленні) курсової роботи за допомогою компʼютера її друкують на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 з використанням шрифту TimesNewRoman текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом. Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка - чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту курсової роботи повинна бути однаковою. Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий - 25 мм, правий - 10 мм, верхній - 20 мм, нижній - 20 мм. При цьому орієнтовний обсяг курсової роботи – 25-30 машинописних сторінок.

До загального обсягу курсової роботи, визначеного методичними рекомендаціями, не входять додатки, список використаних джерел, таблиці та діаграми, які повністю займають площу сторінки. Але всі сторінки зазначених елементів курсової роботи підлягають нумерації на загальних засадах.

Будь-які скорочення слів, понять у роботі (в заголовках, підзаголовках, плані, тексті, посиланнях на джерела та ін.), крім загальноприйнятих, неприпустимі. Надання курсовій роботі великого обсягу, викладення її змісту з помилками, неграмотно, брудно, без полів, нерозбірливим для читання почерком, різним чорнилом чи з неприпустимими скороченнями слів тягне за собою безумовне її повернення для повторного виконання.

У курсовій роботі повинен бути титульний лист, на якому зазначається:

а) найменування Університету;

б) найменування кафедри;

в) повне та точне найменування теми курсової роботи;

г) прізвище та ініціали виконавця, курс, інститут та номер його навчальної групи;

д) науковий ступінь, вчене, спеціальне звання наукового керівника.

е) місце (місто) та рік виконання роботи.

Сторінки курсової роботи повинні бути пронумеровані у верхній частині сторінки справа або знизу посередині сторінки після викладеного на ній тексту. Нумерація сторінок має бути суцільною по всій роботі. Першою сторінкою є план роботи. Вступ, висновок, кожний розділ, а у випадку поділу роботи на підрозділи – кожен підрозділ, а також список використаного нормативного матеріалу та літератури, починається з нової сторінки. Підзаголовки відтворюються лише в тексті.

Список нормативного матеріалу та літератури (джерела) зазначається в певній послідовності:

а) нормативний матеріал;

б) спеціальна наукова література;

в) матеріали юридичної практики;

г) інші джерела.

Курсова робота повинна бути підписана на останній сторінці після списку використаного нормативного матеріалу та літератури. Тут же повинна бути зазначена дата (число, місяць та рік фактичної здачі роботи на кафедру для реєстрації).

Строки здачі та захисту роботи: Курсова робота має бути подана на кафедру адміністративної діяльності поліції за 30 днів до початку екзаменаційної сесії. Курсова робота представляється лаборанту кафедри, який реєструє її в спеціальному журналі і передає на перевірку та рецензування науковому керівникові, а в окремих випадках, за вказівкою начальника кафедри, іншому викладачеві кафедри.

Керівник знайомиться з роботою, визначає її науковий рівень, дотримання вимог до оформлення, дає письмову рецензію та допускає її до захисту або повертає її для доопрацювання та усунення всіх недоліків.

Критеріями оцінки курсової роботи є:

а) ступінь розробки теми;

б) повнота охоплення літератури до теми;

в) використання спеціальної літератури, нормативних актів, юридичної практики (у тому числі практики судів та слідчих органів);

г) творчий підхід до написання курсової роботи;

д) правильність та наукова обґрунтованість висновків;

е) стиль викладення, його самостійність;

ж) додержання даних методичних вказівок.

Захист курсової роботи здійснюється на кафедрі адміністративної діяльності. День та година визначається згідно з розкладом. Для підготовки до захисту слухачу напередодні видається відрецензована курсова робота.

Захист курсової роботи здійснюється перед комісією у складі наукового керівника та інших викладачів кафедри (не менше двох).

Процедура захисту курсової роботи полягає у наступному: ознайомившись з письмовим відгуком на роботу, автор дає усні пояснення по суті критичних зауважень рецензента по роботі, відповідає на запитання наукового керівника (викладача) та інших присутніх на захисті осіб, обґрунтовує свої висновки додатковими аргументами.

Під час оцінювання курсової роботи враховується не тільки її зміст, але й результати захисту. Науковий керівник (рецензент) визначає оцінку роботи та результатів її захисту за стобальною шкалою та виставляє її до відомості, а також у залікову книжку. Захищені курсові роботи слухачам магістратури не повертаються і зберігаються на кафедрі. Якщо курсова робота є продовженням вже розроблюваної магістром теми, або ця тема продовжує розроблятись ним далі, то йому може бути видана захищена курсова робота з дозволу наукового керівника, з подальшим поверненням її на кафедру.

Консультації з усіх інших питань, повʼязаних з виконанням курсової роботи, можна отримати у наукового керівника або чергового викладача кафедри адміністративної діяльності поліції.

Підстави для повернення курсової роботи для повторного виконання:

1. Тему і план курсової роботи не узгоджено з науковим керівником.

2. Курсова роботи не зареєстрована у встановленому порядку.

3. Зміст курсової роботи не відповідає обраній темі та складеному плану.

4. При написанні курсової роботи не використано рекомендовані джерела (нормативні акти, спеціальну наукову літературу, матеріали юридичної практики, дані судової статистики, інші джерела).

5. При використанні літературних та інших нормативних матеріалів не наведено відповідні посилання у відповідності до встановлених правил (стандартів) або має місце запозичення тексту з чужих літературних та наукових творів, без відповідного посилання на них.

6. Обсяг курсової роботи не відповідає встановленим вимогам.

7. Рукописний текст викладено: неграмотно, неакуратно, дрібним, нерозбірливим почерком, чорнилами різного кольору.

8. При виконанні курсової роботи за допомогою оргтехніки не дотримано встановлених вимог щодо оформлення.

9. Курсова робота не підписана на останній сторінці після списку використаного нормативного матеріалу та літератури, а також не зазначена дата (число, місяць та рік фактичної здачі роботи на кафедру для реєстрації).

10.Курсова робота виконана за неналежним варіантом.

Заключні положення.Слухачі магістри, які не здали курсової роботи чи не зʼявились на їх захист в призначений термін, або отримали на захисті незадовільну оцінку, вважаються такими, що не виконали навчального Плану з курсу «Управління органами поліції» та до складання чергових іспитів не допускаються.

Теми курсових робіт

№ з/п Назва теми
1. Теоретичні підходи до управління персоналом органів Національної поліції
2. Поняття, зміст і визначення контролю як функції управління в органах Національної поліції
3. Зміст та значення наукової організації праці в органах Національної поліції, шляхи її удосконалення
4. Особливості аналітичної роботи в органах Національної поліції
5. Особливості забезпечення обігу інформації підрозділами інформаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування органів поліції України
6. Організація документального забезпечення органів Національної поліції України
7. Загальна характеристика публічно-сервісноїдіяльностіНаціональноїполіції в Україні
8. Запобігання корупції під час проходження служби в органах Національної поліції України
9. Професійна етика поліцейського як невід’ємна умова ефективного управління органами поліції України
10. Управління конфліктами в органах Національної поліції
11. Безпека життєдіяльності персоналу органів Національної поліції
12. Адаптація новоприйнятих працівників органів Національної поліції до професійної та службової діяльності
13. Організація проходження служби в органах Національної поліції України
14. Характеристика управлінських рішень в діяльності органів Національної поліції
15. Формування позитивного іміджу особистості працівника органів Національної поліції.
16. Публічна безпека і порядок як соціально-правова категорія сфери управління діяльності Національної поліції.
17. Особливості управління робочим часом працівників органів Національної поліції
18. Зміст професійної підготовки працівників органів Національної поліції до дій в екстремальних умовах
19. Методи управління в органах Національної поліції
20. Моральне та матеріальне стимулювання працівників органів Національної поліції
21. Забезпечення службової дисципліни в органах Національної поліції.
22. Міжнародний досвід управління поліцейськими системами
23. Характеристика управління за особливих умов та при надзвичайному стані
24. Зміст та перспективи розвитку кадрового забезпечення органів Національної поліції.
25. Управління міжнародною правоохоронною діяльністю органів Національної поліції

 

Рекомендації щодо змісту дипломних (курсових) робіт за темами

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 303; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!