ІІ ЕТАП – виконання дітьми завдань.



Розподіливши зміст роботи, вихователь координує роботу між дітьми, оцінює їх поведінку, підводить до розуміння значення колективної праці, викликає радість від спільної справи, підказує, перевіряє, допомагає, звертає увагу на зовнішній вигляд дітей.

В процесі трудової діяльності вихователь велику увагу надає характеру взаємовідносин між дітьми, сприяє виявам турботи, дружби, підказує,як потрібно вчинити в певній ситуації (Поглянь, як Толі незручно нести стіл самому, допоможи йому; Покажи Тимурові, як зручніше згрібати листя з-під кущів, покажи…) .

Прийоми керівництва трудовою діяльністю

- безпосередня допомога вихователя;

- підказка;

- вказівки вихователя по узгодженню темпу діяльності;

- порада;

- залучення до допомоги; залучення до самоконтролю;

- залучення до самоаналізу;

- залучення до прибирання робочих місць;

- зауваження, порада необхідності працювати якісно;

- обґрунтування окремих вчинків, моральних правил;

 

ІІІ ЕТАП – обговорення результатів трудової діяльності

Контроль і оцінка роботи дітей підвищує у них почуття відповідальності за доручену справу, бажання виконати її добре. При цьому варто враховувати прояви дитиною старанності, вміння працювати, не відволікаючись, бажання довести розпочату справу до кінця, працювати колективно з дітьми. По закінченню роботи педагог підкреслює переваги колективної праці (Кожен попрацював трішки, а разом всю ділянку прибрали); хвалить дітей, які добре працювали.

- Що ми встигли зробити?

- Як змінилась після прибирання наша ділянка?

Вихователь оцінює якість виконання роботи, звертає увагу на позитивні вчинки дітей: «Дмитрик виконав свою роботу, але не пішов гратись, а допоміг Тані».

Разом з цим обережно та доброзичливо вказує на негативні сторони, створює установку на їх виправлення. Загалом обговорення триває 3-4 хв., але має велике виховне значення.

 

Прийоми керівництва трудовою діяльністю

- обговорення результатів, оцінка;

- позитивна оцінка;

- аналіз і оцінка (трудових дій кожного; взаємовідносин під час праці, значимості колективної праці).

 

Вимоги до обладнання куточка праці.

Кожна група має бути забезпечена обладнанням та матеріалами для колективної праці. Все обладнання має бути в достатній кількості, хорошої якості, відповідати віку дітей, бути безпечним для використання, мати гарний, привабливий вигляд: яскравий колір, зручну форму, естетичне оформлення.

Обладнання доцільно розміщувати по видах праці:

- в куточку природи: лійки, пульверизатори, їжа для тварин;

- для господарсько-побутової праці: щіточки, совки, віники, лопатки розміщуються на спеціальних полицях в умивальній кімнаті; для чергувань – розміщуються ближче до столової .

- для художньої праці – в куточку СХД;

Варто пам’ятати про забезпечення гігієнічних умов для праці, запобігати можливості негативного впливу праці на здоров’я дітей. Враховувати тривалість, складність, об’єм, праці відповідно кожної вікової групи. Діти молодшої групи працюють 10-15 хв, діти старшої – 20-30. При перших проявах втоми (часті зупинки, частішає дихання, почервоніння лиця, пітливість) потрібно переключити дитину на інший вид діяльності.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!