Тема 2. Способи з’єднання деталей одягу



Ниткові, клейові, зварювальні, литьові, комбіновані способи з’єднання деталей одягу

Процеси утворення способів з’єднання деталей одягу, їх сутність, особливості, їх характеристика.

Основні види зварювання термопластичних матеріалів, їх порівняльна характеристика, область застосування та ефективність. Види та порівняльна характеристика зварювальних швів. Перспективи зварювальних з'єднань.

Напрямки удосконалення та розширення використання різних способів з’єднання у швейному виробництві.

Тема 3. Ниткові з’єднання деталей одягу

1. Ручні стійки та строчки

Основні елементи ниткового з'єднання деталей одягу: стібки, строчки та шви. Процес утворення ручних стібків та строчок, їх класифікація, властивості, область застосування. Технічні умови до їх виконання. Термінологія, яка використовується при виконанні ручних робіт.

2. Машинні стібки та строчки

Принцип утворення машинних стібків та строчок, їх класифікація та вла­стивості. Технічні умови до їх виконання. Термінологія, яка використовується при виконанні машинних робіт.

3. Машинні шви

Різновид швів, їх класифікація, властивості, область застосування. Процес виготовлення різних видів швів. Технічні умови до їх виконання.

Тема 4. Оздоба деталей одягу на швейних машинах

Основні види оздоби (оздоблювальні шви, оздоблювальні строчки, спеціалізована оздоба) та способи їх виконання.

Обладнання та засоби малої механізації, як'. використовуються для виконання оздоби деталей одягу. Технологічна характеристика обладнання.

Можливість подальшої механізації та автоматизації.

Тема 5. Властивості машинних строчок та швів

Властивості ниткових з’єднань. Розпускаємість та експлуатаційні властивості машинних стібків та строчок, способи їх визначення. Витрата ниток на машинні строчки. Міцність характеристики швів. Фактори, які впливають на міцність швів. Методи визначення міцності швів. Технологічні режими виконання ниткових з’єднань. Фактори, які впливають на міцність швейних ниток, деформацію та пошкодження матеріалу при зшиванні.

Напрямки удосконалення процесу з'єднання деталей одягу з використанням швейних машин.

 

Тема 6. Технологічна характеристика швейних машин

Технологічна характеристика універсальних, спеціальних та спеціалізованих машин, машин напівавтоматичної та автоматичної дії. Пристосування малої механізації та ефективність їх використання. Заходи з охорони праці в процесі роботи на швейному обладнанні.

Напрямки удосконалення швейного обладнання, використання робото технічних засобів при виготовленні швейних виробів

Тема 7. Клейове з’єднання деталей одягу

Процес склеювання, його сутність, достоїнства та недоліки. Характеристика клеїв різних видів та способи їх використання. Основні вимоги до клею, які використовуються для одягу. Порівняльна характеристика клеїв, які використовуються в швейній промисловості, їх фізико-механічні властивості, марки, область застосування.

Види та операції склеювання. Методи обробки, які використовуються при клейовому з'єднанні деталей одягу. Режими склеювання та технологічна характеристика обладнання.

Виготовлення та застосування термоклейових прокладочних та термоклейових матеріалів у вітчизняній промисловості (прикладкові матеріали, кромка, павутинка, клейова нитка, сітка, пасти).

Область застосування клейових з'єднань, перспективи її розширення. Значення клейових методів з'єднання для комплексної механізації та автомати­зації.

Напрямки удосконалення процесів склеювання.

Тема 8. Волого-теплова обробка швейних виробів.

Сутність процесу ВТО та значення. Основні параметри В ТО для матеріалів різного волокнистого складу та взаємозв'язок. Види ВТО. Операції ВТО, їх сутність та область застосування.

Характеристика змін деформацій різних тканин при впливі на них тепла, вологи та тиску. Температура теплостійкості тканин. Значення для якості ВТО вологи у вигляді води та пару як теплоносія та пластифікатору.

Оптимальні режими температури, тиску, часу пресування та зволоження для ефективного проведення процесу ВТО. Характеристика етапів ВТО.

Загальна характеристика робочих органів прасувального обладнання та їх функції. Види теплоносія та методи нагріву робочих органів. Засоби автоматизації режимів волого-теплової обробки.

Види прасувального обладнання, його технологічна характеристика, область застосування та ефективність використання.

Напрямки удосконалення процесу В'Ю, можливості комплексної механізації та автоматизації. Заходи з охорони праці в процесі ВТО.

Способи надання деталям одягу просторової форми, їх сутність, застосовуване обладнання, ефективність його використання. Обробка деталей одягу з метою надання їм фізико-механічних властивостей.

Порівняльна характеристика методів закріплення форми та підвищення стійкості, пружності та жорсткості деталей одягу, застосовуване обладнання.


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 1074; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!