Вивчення будови і роботи машини для



Конденсаторного зварювання ТКМ-7

Мета роботи: Набути практичних навичок роботи на машині для конденсаторного зварювання і вивчити її будову.

 

5.1 Короткі теоретичні відомості

Конденсаторне зварювання — це спосіб з`єднання деталей з нагрівом струмом, що виникає при розряді накопиченої енергії в конденсаторах. Накопичувану енергію в конденсаторах можна виразити формулою:

 

                                              ,                                      (5.1)

 

де С – ємність конденсаторів, мкФ;

   U – напруга, В

 

Найбільш поширене зварювання з розрядом через понижуючий трансформатор, що індукує великі короткочасні імпульси струму через попередньо стиснені деталі. Зарядна напруга конденсаторів в машинах малої потужності — 400¸500 В, а в машинах середньої і великої потужності — 3000¸6000 В. Іноді використовують низьковольтні конденсатори (400 В). Накопичувальна енергія змінюється від 200 до 50000 Вт·с. Величину цієї енергії і форму кривої струму змінюють, регулюючи U,С і Ктр (коефіцієнт трансформації). З підвищенням U і C зростає максимальний струм і підвищується тривалість розряду рисунок 5.1.

З підвищенням коефіцієнта трансформації Ктр максимальний струм зменшується, тривалість розряду збільшується.

При конденсаторному зварюванні із мережі споживається малий струм, використовується просте обладнання, застосовується точне дозування енергії, забезпечуючи короткочасний нагрів і малу зону термічного впливу, що створює гарні умови для зварювання деталей із різнорідних і однорідних металів.

Конденсаторна машина ТКМ-7 застосовується для точкового зварювання виробів різноманітних металів і сплавів в приладобудуванні, машинобудуванні, радіотехніці, виробництві апаратури засобів зв`язку, фотоапаратів, ювелірних виробів.

Конденсаторна машина дозволяє отримувати якісні зварні з’єднання деталей із маловуглецевої, нержавіючої сталі, мідних сплавів, нікелю, фехралю, манганіну, константану, титану, а також з’єднань різнорідних матеріалів сталь +(латунь, ніхром, бронза, нікель), фосфориста бронза +(латунь, срібло, нікель).


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 135; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!