Загальне ознайомлення з підприємством. Інструктаж з техніки безпеки на підприємстві



Мета та завдання переддипломної практики

Мета проходження практики: вивчення різновидів салонів краси та перукарень (підприємств), а також організації і управління виробничими процесами, освоєння технологічних прийомів перукарської справи,створення загального образу.

Завдання практики:Закріплення теоретичних знань, надбання теоретичних і практичних навичок в роботі майстра-перукаря.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:

знати: види та характеристику сировини для виготовлення пастижних прикрас; різновиди інструментів, електроінструментів, використання їх на практиці; різновиди матеріалів та сировини; організацію та планування виробництва; основи технології перукарської справи; законодавчі акти та нормативні документи з питань економіки, стандартизації та охорони праці; устрій, будову та роботу технологічного обладнання; правила  обслуговування клієнта; методи і способи створення загального образу; характеристики матеріалів, які використовують в перукарській справі.

вміти: розробляти ескіз моделі; здійснювати підбір матеріалів та інструментів до них: створювати пастижні прикраси та вироби з різноманітних видів волосся; виконувати жіночі, дитячі, чоловічі стрижки; укладання волосся; плетіння кіс.

Сформовані компетенції

- розуміння та сприйняття етичних норм поведінки відносно інших людей і відносно природи (принцип білетики);

- адаптивність і комунікабельність;

- турбота про якість виконування роботи;

- базові уявлення про основи філософії, психології, педагогіки, що сприяють розвитку загальної культури й соціалізації особистості, схильної до етичних цінностей, знання, економіки і права, розуміння причино - наслідкових зв’язків розвитку суспільства й уміння їх використовувати в професійній і соціальній діяльності;

- базові знання з охорони праці, БЖД, необхідні для використання в обраній професії;.

 

 

Організація проведення переддипломної практики

Переддипломна практика студентів коледжу є складовою частиною навчального процесу і має на меті закріплення і поглиблення знань , отриманих студентами в процесі теоретичного навчання , придбання необхідних умінь, навичок і досвіду практичної роботи зі спеціальності що вивчається.

Відповідно до затвердженого навчального плану переддипломна практика проводиться в  7 -му семестрі в обсязі 324 години (216 годин практичних робіт). Практика проходить у салонах краси, перукарнях що являються базами для проходження практики студентів.

Практика студентів проводиться відповідно до чинного нормативно галузевого стандарту Освітньо-професійної підготовки та Освітньо-кваліфікаційної підготовки молодших спеціалістів, організовується відповідно до діючих навчальних планів і включає наступні етапи:

• практику для отримання первинних професійних навичок (навчальну);

• практику за профілем спеціальності (технологічну);

• практику переддипломну.

Організація переддипломної практики на всіх її етапах спрямована на:

• виконання державних вимог до мінімуму змісту та рівня підготовки випускників відповідно до одержуваної спеціальності і кваліфікації що присвоюється;

• безперервність і послідовність оволодіння студентами професійною діяльністю у відповідності з програмою практики.

Зміст всіх етапів переддипломної практики визначається справжньою програмою.

Терміни проведення переддипломної практики встановлюється графіком навчального процесу з урахуванням теоретичної підготовленості студентів і можливостей навчально-виробничої бази коледжу, наявності робочих місць в організаціях за місцем проходження практики.

Переддипломна практика студентів відбувається в умовах реального виробництва перукарської справи, що дають свою згоду для її проходження. Така згода представляється керівнику виробничої практики коледжу у вигляді листа-відношення або договору, укладеного між коледжем та підприємством. Відповідно до цього, відповідальність за створення необхідних умов для проходження практики студентів несуть обидві сторони, що домовляються.

Навчально-методичне керівництво практикою здійснюється комісією «Дизайн».

Керівник практики від циклової комісії коледжу проводить консультації з питань підготовки та збору матеріалів для написання звіту з практики, перевіряє знання студентів за програмою практики.

Підсумком роботи студента під час проходження виробничої практики є виконання індивідуального завдання, оформлений щоденник практики та звіт про проходження практики.

У щоденниках з практики студенти повинні щоденно занотовувати види виконаних робіт та зауваження до них, засоби усунення недоліків. Ці записи слугують матеріалом для складання звіту з практики. Щоденник студенти представляють для перегляду керівнику практики від підприємства щотижнево.

Керівник практики від підприємства складає на кожного студента характеристику про його роботу під час проходження практики, та записує у щоденнику. У останній день практики, за умови дотримання графіку проходження практики та повного виконання програми та індивідуального завдання практики, керівник практики від підприємства перевіряє оформлення щоденника та звіту з практики і проставляє печаті підприємства.

Керівник практики від циклової комісії:

- забезпечує високу якість проходження студентами практики у відповідності з програмою практики, консультує студентів з питань, що виникають в них під час проходження практики;

- здійснює контроль за забезпеченням нормальних умов праці підприємством, за проведенням необхідних заходів з охорони праці, техніки безпеки, режиму роботи;

- розглядає звіти студентів з практики, робить висновок про роботу студентів, бере участь у роботі комісії з заліку практики.

Перед від’їздом з коледжу студенти повинні:

- отримати всі необхідні супровідні документи;

- отримати методичні вказівки і щоденник з практики.

Після прибуття на базу практики студенти проходять інструктаж з охорони праці, техніки безпеки і режиму роботи з відповідним записом у журналі, після чого направляються на робочі місця відповідно до наказу по підприємству.

Адміністрація підприємства видає наказ на практику, визначає в ньому порядок організації і проведення практики, заходи щодо створення необхідних умов студентам-практикантам для виконання ними програми практики відповідно до положення про проведення практики студентів коледжу.

Керівник практики від підприємства разом з керівником практики від коледжу:

· організовує практику студентів відповідно до програми, забезпечує і контролює якісне проведення інструктажу з охорони праці, правил внутрішнього розпорядку;

· видає завдання відповідно до програми практики і допомагає його правильно виконати;

· консультує з виробничих питань;

· сприяє збору необхідних матеріалів для звіту;

· дає виробничі характеристики на студентів;

· залучає студентів до науково-дослідної і раціоналізаторської роботи підприємства;

· перевіряє і підписує звіти студентів з практики і затверджує їх, робить висновки про роботу кожного студента (підпис керівника повинен бути завірений печаткою підприємства);

· сповіщає у коледж про заохочення студентів на підприємстві, про роботу їх на штатних посадах або дублерами, а також про порушення студентами трудової дисципліни і правил внутрішнього розпорядку, про накладення на них стягнень, невиконання ними робіт, доручених їм відповідно до програми практики.

На період проходження практики студент зобов’язаний:

- повністю виконати обсяг завдань практики, передбачений діючою програмою;

- по закінченню практики подати письмовий звіт і здати залік за підсумками практики.

Результатом практики для отримання первинних професійних навичок і за профілем спеціальності є оцінка.

Оцінка практики прирівнюється до оцінок теоретичного навчання і враховується при підведенні підсумків загальної успішності студентів.

Студенти, які не виконали без поважної причини вимоги програми практики за профілем спеціальності або отримали негативну оцінку, відраховуються з коледжу з причини академічної заборгованості.

У разі поважної причини студенти направляються на практику вдруге, у вільний від навчання час.

Студенти при проходженні переддипломної практики зобов'язані:

• повністю виконувати завдання, передбачені програмою практики;

• дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, що діють в організації, що є базою практики;

• вивчати і суворо дотримуватися норм охорони праці та правила пожежної безпеки.

Підсумком переддипломної практики є залік, який виставляється керівником практики від циклової комісії коледжу.

 

Загальне ознайомлення з підприємством. Інструктаж з техніки безпеки на підприємстві

У перший день практики здійснюється загальне ознайомлення з підприємством. Студенти вивчають правила розпорядку підприємства, ознайомлюються з виробничою структурою підприємства, виконання перукарських послуг, асортиментом і кількістю засобів по догляду за волоссям, системою управління підприємства та оперативним управлінням виробництвом, проходять інструктаж з техніки безпеки.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 466; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!