II. Зміст переддипломної практики



Міністерство освіти і науки України

Національний університет водного господарства та природокористування

Технічний коледж

ІМ-08

Методичні вказівки

З переддипломної практики

Для студентів спеціальності

Обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної та нафтогазопереробної промисловості»

    Рекомендовано до друку

       методичною радою

       Технічного коледжу НУВГП

       Протокол № 3

       від «05» червня 2008р.

Рівне-2008р.

 

           

       Методичні вказівки з проходженню переддипломної практики студентів спеціальності 5.090245 „Обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної та нафтогазопереробної промисловості "

 

Рекомендовано цикловою комісією „Інженерна механіка"

Протокол № 6 від «18» лютого 2008 р.

 

       Розробник: В. В. Струмінський - викладач, рецензент доцент НУВГП В. М. Ніколайчук.

 

       Відповідальний за випуск: Л. І. Васьковець заступник директора з навчально-методичної роботи.

Зміст

 

    Вступ

1. Мета та задачі перед дипломної практики.

2. Зміст переддипломної практики.

3. Місце практики та розділення часу.

4. Основна частина звіту переддипломної практики.

5. Індивідуальне завдання.

6. Охорона праці і техніки безпеки.

7. Вимоги до звіту.

8. Підведення підсумків практики.

9. Література.

 

Вступ

       Відповідно до навчального плану спеціальності 5.09024 передбачено проведення навчальні практики піс­ля ІІІ семестру слюсарної практики, після ІV семестру ве­рстатна практика, після VІ семестру практики на здобуття робітничої професії, на початку VІ семестру технологічна практика та VIII семестрі переддипломна практика. Перераховані практики проводяться згідно про­грам, які є основою навчально-методичним документом.

       Дійсні методичні вказівки по переддипломній практи­ці доповнюють і корегують програму переддипломної практики.

       Аналіз навчального процесу показує що всі практики тісно пов'язані з усіма курсами, що вивчалися студентами. Молодший спеціаліст хімічної та нафтогазопереробної промисловості повинен володіти своєю спеціальністю, ма­ти теоретичну та практичну підготовку, бути вмілим орга­нізатором, здатним на практиці застосувати принципи на­укової організації праці, менеджменту, маркетингу та еко­номіки, вміти працювати з людьми.

       В результаті проходження переддипломної практики студент повинен знати:основні напрямки розвитку нау­ково технічного прогресу в галузі, рівень та засоби механі­зації та автоматизації виробничих процесів; організацію та планування на виробництві, фірмі; експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт обладнання підприємств хіміч­ної та нафтогазопереробної промисловості; основні мето­ди розрахунку деталей обладнання, машин та механізмів; енергозберігаючі заходи; техніку безпеки, пожежну безпе­ку та промсанітарію і охорону навколишнього середови­ща; економічну та юридичну документацію

 

І. Мета та задачі переддипломної практики

 

       Метою переддипломної практики є безпосередня практична підготовка до самостійної роботи на первинній посаді молодшого спеціаліста відносно до кваліфікаційної характеристики та збір матеріалів до дипломного проекту, поглиблення та закріплення теоретичних знань, придбання організаторського досвіду, виховної роботи в колективі.

       Завдання практики: вивчення організації проектно конструкторської роботи, порядок розробки, проходження та затвердження проектної, технічної і конструкторської документації на підприємстві фірмі, те що використову­ється в хімічній та нафтогазопереробній промисловості; методики проектування і застосування ПК при проекту­ванні обладнання та процесів хімічного та нафтогазопереробного обладнання, придбання необхідних навиків та знань по проектуванню, модернізації, технічного обслуго­вування та ремонту обладнання, вивчення новітніх досяг­нень науки та техніки та порядку їх впровадження, а також ознайомлення з питань економіки, патентознавства та ви­нахідницької діяльності на підприємстві, фірмі та в галузі раціоналізації і  енергозберігаючих заходів. Збір матеріа­лів для дипломного проектування – це узагальнення, система­тизації, закріплення та поглиблення знань з дисциплін ви­браної спеціальності.

       В результаті проходження переддипломної практики студент повинен:

       Знати основні напрямки розвитку науково-технічного прогресу в галузі, технологічні схеми та устаткування, засоби контролю і управління, недоліки в роботі устаткування.

       Стан раціонального використання енергоресурсів та сировини.

       Виконувати аналіз технологічних схем та роботи обладнання і техніко економічне обґрунтування прийнятих інженер­них рішень.

       Проводити патентний пошук з використанням «Інтернета» і подальшого впровадження на підприємстві, фірмі або при виконані дипломного проекту всього найсучаснішого та передового.

       Планувати заходи щодо охорони праці та навколиш­нього середовища.

       Проводити доповіді на технічну тематику в робочому колективі.

       Отримати навики:

       Комплексного підходу до рішень задач хімічної та нафтогазопереробної промисловості та ефективного викори­стання паливно-енергетичних ресурсів, сировини.

       Виконання проектування нескладного обладнання та виготовлення і ремонт обладнання, складати завдання на ремонт і графіки виробничої діяльності та іншу докумен­тацію по ремонту хімічного і нафтогазопереробного обла­днання.

       Проведення техніко-економічних розрахунків при ви­готовленні та експлуатації і ремонті обладнання підприєм­ства або фірми.

       Складання юридичної документації.

II. Зміст переддипломної практики

 

       По змісту переддипломна практика може бути розді­лена на наступні напрямки: проектно-конструкторський, технологічний та організаційно-економічний.

       У проектно-конструкторському напрямку необхідно вивчити:

       1. Порядок проходження проектної документації, по­чинаючи отримання від замовника вихідних даних для проектування та закінчуючи затвердженням і здачею від­повідної конструкторсько-кошторисної документації.

       2. Особливості основних етапів проектування (проект­ні пропозиції, технічний проект, робочі креслення, кошто­рис).

       3. Послідовність виготовлення проектів, зміст та обсяг проектних матеріалів.

       4. Постановку патентознавства та методи проведення патентного пошуку.

       5. Методи інженерних розрахунків, що використову­ються при проектуванні, організації, монтажу, налаго­дженню та ремонту обладнання, апаратів та механізмів.

       6. Діючі каталоги хімічного та нафтогазопереробного обладнання, кошторисні нормативи, ГОСТи, ДСТУ, ТУ, СТП, та ISO, СНіПи, ДБН, АРІ, DIN і т.п.

       7. Правила розробки та графічні зображення техноло­гічних схем та обладнання цехів, керуючись діючими ГОСТами, ДСТУ, ІSО, ЄСКД, СПДС, ЄСТД, правилами Держпромгіртехнагляду, правил безпеки, пожежної безпе­ки та промсанітарії і т. д., необхідно чітко уявляти призна­чення кожного вузла, місце його установки, принципи ро­боти, позначення арматури та потоків сировини, напівпро­дуктів або готового продукту відповідно до ЄСКД та СПДД.

       8. Вимоги до складальних креслень, наприклад загального виду та деталюванню (робочих креслень ) апарату, з умовним позначенням різьби, типів обробки, допусків,

розрізів, штрихування, зварювання виробів і т. д. відповід­но до діючого ЄСКД та ЄСТД.

       9. Правила та вимоги до компоновки установки про­мислового, чи науково-дослідного об'єктів, з обв'язкою його трубопроводами, що викладені в діючих СНіПах, ДБН, СН, правилах Держпромгіртехнагляду, звертаючи особливу увагу на вимоги до розташування обладнання на відкритому повітрі, на віддаль від стін та окремим типами облад­нання, правила трасування та заходи по обслуговуванню апаратури та обладнання згідно діючих правил техніки безпеки, пожежної безпеки та промсанітарії.

       У технологічному напрямку вивчити:

       1. Суть технологічного процесу об'єкта проектування, реконструкції або модернізації.

       2. Принцип модернізування об'єкта, обладнання, технології відновлення деталей та ремонту проектного або модернізуємого обладнання, апаратів, механізмів, при­строїв.

       3. Особливості технологічних процесів та обладнання при монтажі, пусконаладці, випробувані основного та до­поміжного обладнання, і експлуатації, технічного обслу­говування та ремонті.

       4. Питання стандартизації уніфікації та кооперації при проектно-конструкторському та технологічному проекту­ванні.

       У організаційно-економічному напряму повинен вивчити:

       1. З методикою техніко-економічного обґрунтування ефективності впровадження даного об'єкту, обладнання, реконструкції, модернізації апаратів, машин, механізмів або технологій відновлення деталей, ремонту на підприємстві або фірмі.

       2. З методикою визначення основних показників під­приємництва, фірми, цеху, установки, обладнання, апара­тів, механізмів.

       3. З методикою складання калькуляції, собівартості продукції підприємства, фірми, паливно-мастильних мате­ріалів, пари, води, тепла та електроенергії.

       4. Організація проектно-конструкторських, монтажних та ремонтних робіт та їхнє планування і фінансування.

       5. Організація на підприємстві, фірмі менеджменту, маркетингу та суть юридичної документації.

       6. Організацію на підприємстві, фірмі укладання дого­ворів та контрактів на сировину, готову продукцію та оре­нду будівель, споруд, механізмів, інструменту і т.п..

       Під час проходження переддипломної практики та збору матеріалів для дипломного проектування студенти повинні вивчити прогресивні методи при проектуванні і екс­плуатації та ремонту з тим, щоб відобразити в дипломно­му проекті все нове і передове, використовуємо в сучасній техніці. Необхідно вказувати шляхи покращення, здешев­лення та підвищення надійності обладнання.

       Якщо переддипломну практику студент проходить на місті майбутньої роботи, то він повинен виявити пробле­мні питання з метою їх вирішення і відобразити їх в завданні на дипломне проектування і оформити це по мож­ливості офіційно, як замовлення від підприємства.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 219; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!