Склад та призначення АС «Казна- видатки».



АС „Казна-Видатки” є суто казначейською обліковою системою, яка була розроблена з метою:

заміни різнорідного, не повно функціонального програмного забезпечення єдиною комплексною системою контролю над виконанням бюджету на центральному і регіональному рівнях з використанням нових інформаційних технологій, швидкісних автоматизованих процедур і можливістю централізованого супроводу;

автоматизованого обліку виконання витратної частини державного бюджету в розрізі діючої бюджетної класифікації в режимі реального часу з централізованим зберіганням інформації на регіональному (обласному) рівні;

скорочення часу затримки засобів в процесі їх розподілу між розпорядниками і оплати витрат до одного дня (за наявності підтверджуючих документів);

передачі врахованих даних, пов'язаних з виконанням витратної частини бюджету, по всій мережі органів держказначейства як мінімум протягом одного дня;

отримання протягом одного дня детальної, повної і достовірної інформації, керівництвом органів ДКСУ і фінансових органів, Міністерством фінансів України, статистичними відомствами, податковими органами для підготовки і ухвалення ними управлінських і економічних рішень, планування, оцінки і контролю використовування бюджетних засобів, ефективного управління бюджетними ресурсами і оцінки ризиків, що загрожують фінансовому положенню бюджетів;

постійного контролю відповідності виконання бюджетних операцій по витратах встановленим правилам і повноваженням виконавців;

гарантованого забезпечення цілісності, збереження, достовірності даних про бюджетні операції по витратах і захисту їх від несанкціонованого доступу від початкової до кінцевої крапки мережі органів держказначейства;

можливості контролю шляхом дослідження історії проведення операцій;

скорочення часу складання фінансової звітності про виконання витратної частини бюджету на будь-який момент часу протягом бюджетного року до одного календарного дня, у тому числі зведеної звітності по виконанню бюджету в цілому за системою ДКСУз урахуванням підвідомчих управлінь і відділень.

Автоматизована система обліку виконання видаткової частини бюджетів призначена для ведення бухгалтерського обліку виконання видаткової частини державного бюджету (ГБ) в органах ДКСУ і складання на основі його даних фінансової і управлінської звітності відповідно до діючих нормативних документів і законодавства України.

Ведення бухгалтерського обліку є автоматизованим процесом реєстрації, накопичення, зберігання, обробки і обміну інформацією про бюджетні операції, що проводяться органами ДКСУ, і передачі її користувачам (підрозділам казначейства, органам державної влади та управління) для контролю і ухвалення управлінських рішень.

Підсистема "Звітність" забезпечує щосекундне формування підсумкових звітів за єдиною уніфікованою формою, формуючи при цьому підсумкові показники виконання бюджетів на всіх рівнях, починаючи від сільського і закінчуючи державним. При цьому щоденна операційна діяльність за усіма напрямками фіксується так, що дає можливість оперативно аналізувати, керувати і контролювати бюджетний процес на всіх стадіях його виконання.

Автоматизована система бухгалтерського обліку ґрунтується на сучасних міжнародних стандартах та діючому Планові рахунків і в повному обсязі забезпечує відображення всіх бюджетних операцій у бухгалтерського обліку. За допомогою цієї системи здійснюються:

- облік надходжень до бюджету;

- облік операцій із фінансування в розрізі всіх споживачів;

- бухгалтерський облік всіх господарських операцій;

- перевірка, консолідація і аналіз підсумкової бухгалтерської звітності;

- підготовка звітності (систематичної, бухгалтерської, податкової та іншої).

У забезпечувальній частині АІС однією з найважливіших підсистем є інформаційна, яка забезпечує створення єдиної інформаційної бази шляхом класифікації, систематизації та уніфікації показників і документів, що відображають стан і динаміку виконання бюджетів.

Для формування якісної інформаційної системи необхідно забезпечити єдину систему класифікації та кодування економічної інформації, уніфікувати документацію та оптимізувати документообіг, визначитися з методиками та інструкціями щодо ведення документів, а також створити інформаційні масиви, необхідні для розв'язання відповідних задач. Досить часто інформаційна система об'єднує ряд окремих баз даних, які у свою чергу формуються із взаємопов'язаних показників. У такому разі створюється спеціальна система управління базами даних. Рівень організації баз даних визначає рівень АІС у цілому, як і можливості автоматизованих робочих місць (АРМ) управлінських працівників.

Не менш важлива система технічного забезпечення - сукупність технічних засобів, що забезпечують функціонування АІС, у тому числі рівень автоматизації функцій управління.

Технічне забезпечення складається з технічних засобів для збору та реєстрації, передачі, зберігання, обробки та видачі інформації. Важливо, щоб всі технічні засоби могли злагоджено працювати в єдиній системі технічного забезпечення не тільки окремо взятого відділення ДКСУ чи територіального управління, але й на всіх рівнях ДКСУ. Досягнути цього можна запровадженням єдиної технічної політики і стандартизації в побудові комп'ютерних мереж, централізації програмного забезпечення, належного адміністрування та контролю за технічним розвитком системи.

 

 

Розширення функцій ДКСУвимагає безумовного підвищення рівня захисту на всіх ділянках бюджетного процесу. З цією метою АС "Казна" використовує як технічні засоби, так і програмні продукти внутрішнього захисту, які забезпечують лише санкціонований доступ до інформації в усій системі. При цьому захист інформації від несанкціонованого доступу або її викривлення організований у такий спосіб, що кожний з учасників має доступ до тієї інформації, володіння якою передбачене його функціональними обов'язками.

На базі ІТС ДКСУв перспективі можна створити єдину автоматизовану інформаційну систему органів державної влади й управління, яка базується на сучасних програмних продуктах, технічних засобах і каналах зв'язку. Це забезпечить об'єднання в єдиному інформаційному просторі всіх учасників бюджетного процесу (органи державної влади, ДКСУ, розпорядників коштів різних ступенів, бюджетні організації, податкові і контролюючі органи, митні служби, НБУ тощо).


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!