ІІІ курс, VІ семестр та V курс, IX семестр)



Зміст практики Кількість днів
1. Оформлення перепусток у відділі кадрів, інструктаж з охорони праці і техніки безпеки, знайомство з керівником від підприємства 1
2. Навчальні заняття та екскурсії 3
3. Виконання виробничих завдань на робочих місцях 20
4. Виконання індивідуального завдання на робочих місцях 9
5. Оформлення і здавання звіту з практики і щоденника 4
6. Здавання звіту 1
7. Здавання перепусток, літератури, майна підприємства 1
8. Від’їзд 1
9. Здавання звіту в академії Впродовж тижня після закінчення практики

 

Переддипломна практика

Організація збору даних на підприємствах для виконання технологічної частини дипломного проекту

 

    Практику студенти починають з вивчення загальної структури виробництва, проводять екскурсію на підприємстві, конкретно вивчають технологічні схеми виробництва та компонування устаткування.

    Загальну характеристику об’єднання складають після вивчення історичної довідки про розвиток підприємства (виробнича потужність підприємства, режим роботи, чисельність робочих, службовців, ІТР, структура управління, асортимент продукції, яка випускається, генеральний план підприємства, перелік основних та допоміжних споруд, їх призначення, зберігання основної та додаткової сировини, техніко-економічні показники підприємства).

При вивченні генерального плану підприємства особливу увагу слід звернути на розміщення джерел паливо-, енерго- та водопостачання, інженерних комунікацій, техніко-економічні показники генплану.

Студенти вивчають технологію виробництва основних видів кондитерських (харчоконцентратних) виробів, при цьому особливу увагу приділяють компонуванню устаткування. Докладно вивчають компонувальне рішення за наступним планом:

- доставка і зберігання сировини;

- підготовка і подача сировини на виробництво;

- пересування напівфабрикатів по кожній лінії;

- складування і відвантаження готової продукції.

Вивчення компонувальних рішень виробництва потрібно починати зі складання докладних технологічних схем, у кожну з яких потрібно включати:

- технологічне устаткування;

- ємкості для проміжного зберігання напівфабрикатів;

- усі транспортуючі пристрої;

- усі дозуючі пристрої.

В технологічних схемах кожного виробничого цеху необхідно показувати підготовче та варильне відділення. Паралельно зі складанням технологічних схем складають специфікацію устаткування.

Студент повинен скласти відповідно до теми дипломного проекту асортимент підприємства, що проектується, за видами виробів, а також груповий асортимент. Для виконання технологічних розрахунків (витрат сировини, напівфабрикатів власного виробництва, допоміжних матеріалів і тари, складських приміщень) достатньо брати по одному чи по два найменування виробів кожної групи.

Студент повинен одержати калькуляційні дані для складання всіх технологічних розрахунків. Вивчити плани і розрізи підлягаючих реконструкції виробничих будівель. Пунктирними лініями на існуючих планах і розрізах показати розміщення нового обладнання з урахуванням прийнятих технічних рішень і дотриманням усіх діючих СНіП. Якщо в дипломному проекті буде проводитися добудова робочої споруди, то навести ескізи поверхів добудови. Описати, чи відповідає розміщення транспортного і технологічного устаткування вимогам останніх правил з техніки безпеки; чи можливе здійснення запропонованих технічних рішень щодо удосконалення технологічного процесу в рамках існуючих промислових споруд і їхніх комунікацій, без зайвої перебудови і великих витрат трудових ресурсів і грошових коштів.

У складське господарство входить складування сировини, джерела постачання підприємства сировиною, методи доставки сировини, питома вага різних видів сировини, класифікація складів сировини, методи розвантажування сировини в склади. Типи завантаження і місткість ємностей для зберігання основної сировини. Склад тари і пакувальних матеріалів, джерела постачання підприємства пакувальними матеріалами і тарою. Склад готової продукції і експедиція, методи постачання готової продукції в склад і методи складування.

Подача сировини зі складу на виробництво, взаємне розташування складів сировини і виробництва. Методи доставки, попередня підготовка сировини, розподіл по точках споживання.

Електропостачання. Джерело електропостачання. Трансформаторні підстанції. Розподілення цехових, силових і освітлювальних щитів. Тип і технічна характеристика електродвигунів, установлених на підприємстві. Система освітлення – загальна, аварійна. Облік витрат електроенергії. Коефіцієнт використання електроенергії.

Теплопостачання і холодопостачання. Характеристика котельної, хімчистка, контроль жорсткості води. Основні споживачі холоду, типи і потужність холодильних установок.

Санітарно-технічні пристрої. Опалення – парове, водяне, джерело тепла та опалення. Вентиляція – виробнича, санітарно-технічна, місцева і загальна. Водопостачання – гаряче, холодне. Принципова схема гарячого водопостачання. Джерела водопостачання холодної води. Побутові приміщення – гардероб вуличного одягу, санпропускник, кімнати харчування, шафа для білизни, медпункт і т.д.

Центральна лабораторія. Вивчити організацію технохімічного контролю, ДСТУ на методи досліджень сировини, напівфабрикатів і готової продукції, функції центральної і цехової лабораторії.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!