Вибір вихідних даних для визначення середньої чисельності станів системи



 

За передостанньою цифрою шифру студента визначається склад технологічних станів елементів системи (вагонів, локомотивів і т.п.), за останньою цифрою визначаються інтенсивності λіј  переходу елементів зі стану до стану (додаток А, таблиця А.1). На основі логічної ув'язки станів елемента (вагона, локомотива і т.п.) студент повинен побудувати граф станів і нанести відповідні інтенсивності переходів. На основі розробленого графу студент повинен скласти систему рівнянь Колмогорова, в результаті розв’язання якої на ПЕОМ отримати і навести в контрольній роботі залежності середньої чисельності станів у часі.

 

 

Приклад визначення середньої чисельності станів системи

 

Розглянемо приклад системи, яка описує локомотиви, що обслуговують полігон мережі залізниць. Для спрощення будемо вважати, що всі локомотиви однакові і наша система буде складатися з однорідних елементів. Метод динаміки середніх також можна застосувати і для систем з неоднорідних елементів.

Кожен елемент системи – локомотив – може знаходитись у одному із кількох станів: 1 – справна робота; 2 – поломка; 3 – ремонт на місці; 4 – ремонт в депо (рисунок 1.3).

 

 

 

 


Рисунок 1.3 — Граф станів локомотива

 

Запишемо для графу станів, що зображено на рисунку 1.3, систему рівнянь Колмогорова, в результаті розв’язання якої на ПЕОМ отримаємо залежності середньої чисельності станів у часі.

 

 

                               (1.10)

 

Вихідні дані для розрахунку наведені у таблиці 1.1.

 

Таблиця 1.1 — Вихідні дані щодо складу станів системи та інтенсивностей λіј переходів з стану до стану

 

Інтенсивності переходів між станами

Початкова кількість одиниць у кожному зі станів

1

2


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 137; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!