ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ



МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІЗНЕСУ І ПРАВА

 

 

КАФЕДРА ЦИВІЛЬНОГО, ГОСПОДАРСЬКОГО ПРАВА І ПРОЦЕСУ

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ

ТА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ

"ЦИВІЛЬНЕ ТА СІМЕЙНЕ ПРАВО"

 

для студентів напряму підготовки 6.030401 "Правознавство"

 

Схвалено на засіданні

кафедри цивільного,

господарського права і процесу

протокол № 1 від 30.08.2013 р.

 

 

Завідувач кафедри                                      О.О. Бандурка

 

Затверджено на засіданні

науково-методичної ради МУБіП

протокол № 1 від 30.08.2013 р.

 

Проректор з НМР                                    О.Є. Бавико

 

 

Херсон 2013


Методичні рекомендації до написання та оформлення курсових робіт з дисципліни «Цивільне та сімейне право» для студентів всіх форм навчання напряму підготовки 6.030401 "Правознавство" /Укл. Бериславська О.М. – Херсон: МУБіП, 2012. – 38 с.

Навчальне видання включає загальні методичні вказівки до виконання курсової роботи, теми курсових робіт, вимоги до оформлення курсових робіт, а також критерії оцінювання курсової роботи

Призначено для використання при підготовці до виконання курсової роботи студентами напряму підготовки 6.030401 "Правознавство".  

 

ЗМІСТ

Передмова

4
1. Загальні методичні вказівки до виконання курсової роботи 5
2. Вимоги до структури роботи 9
3. Вимоги до змісту роботи 9
4. Правила оформлення роботи 15
5. Захист і оцінка курсової роботи 19

Додатки

22

ПЕРЕДМОВА

 

Сучасна наука цивільного права відмічає багатозначність терміну «Цивільне право», яким дуже часто визначають різні, але взаємопов'язані поняття. Цивільне законодавство як основа і гарант ринкової економіки на сучасному етапі кардинально оновлюється, позбавляється заідеологізованості, набуває чіткої спрямованості на обслуговування найбільш принципових положень економічних відносин. Тому систематизація і кодифікація цивільного законодавства, що активно проводиться, заслуговує уваги і потребує великої самостійної роботи з новими нормативними актами.

В свою чергу і сімейне право є також важливим регулятором як особистих так і майнових приватноправових відносин. Оскільки предмет цих галузей права має спільні аспекти, то на підставі цього вони і були об’єднанні для вивчення у навчальній дисципліні «Цивільне та сімейне право»

Метою вивчення дисципліни «Цивільне та сімейне право» є формування у майбутніх юристів системи знань про цивільне право та сімейне право як галузі права, науку та навчальну дисципліну, історію становлення класичного приватного права та цивільного права як його частини, основні принципи цивільного та сімейного права. Розкриття змісту основних положень доктрини сучасного цивільного та сімейного права, регулювання цивільних відносин та сімейних відносин, що виникають між суб’єктами права.

Вузівська освіта ґрунтується на певних вимогах щодо опанування студентами юридичних дисциплін. Програмою курсу “Цивільне та сімейне право” поряд з лекціями, семінарськими заняттями і самостійною роботою студентів передбачено також і написання курсової роботи.

Написання курсових робіт з цивільного та сімейного права поглиблює теоретичні знання майбутнього юриста, розширює можливості самостійної роботи над матеріалом, сприяє кращому засвоєнню студентами окремих тем дисципліни.

 

  1. Загальні методичні вказівки до виконання курсової роботи

 

Виконання студентами курсової роботи є невід’ємною складовою частиною навчального процесу, важливим елементом фахової підготовки юристів.

       Курсова робота– це самостійна творча робота студента, яка носить учбово-дослідницький характер. Провідна загальна вимога до курсової роботи – це її достатньо високий теоретичний рівень. Написання курсової роботи передбачає більш глибоке вивчення вибраної теми, ніж вона розкривається у лекційному курсі. Метою курсової роботи прийнято вважати:

  • поглиблення і розширення теоретичних знань;
  • оволодіння прийомами самостійної пізнавальної діяльності;
  • вироблення вміння формулювати міркування та висновки, логічно послідовно і доказово їх викладати;
  • вироблення вміння публічного захисту підготовленого матеріалу (робити доповідь, відповідати на запитання, відстоювати свою думку).

Першим етапом підготовки курсової роботи є вибір теми. Тематика курсових робіт з цивільного та сімейного права розроблена кафедрою цивільного та господарського права і процесу відповідно до завдань навчальної дисципліни. Студент обирає тему, яка його цікавить, самостійно або з допомогою викладача-керівника. Студент має право запропонувати свою тему, але це питання обов'язково має бути узгоджено з викладачем-керівником. Вибір студентом теми курсової роботи в обов'язковому порядку фіксується письмово на кафедрі із зазначенням П.І.Б. студента та шифру його групи. Забороняється виконання однієї теми (повторення) декількома студентами; всі студенти одного курсу повинні виконувати різні курсові роботи.

       Після затвердження теми і узгодження цього питання з керівником, студент переходить до другого етапу – підбір матеріалу для написання курсової роботи. Цю роботу доцільно проводити в такому порядку.

       Виконання роботи слід починати з аналізу норм цивільного та сімейного законодавства і вивчення відповідного розділу (теми) за підручником. Потім необхідно ознайомитися з рекомендованою літературою, яка повинна бути використана для написання курсової роботи. Студент може використати також і іншу літературу, посилання на яку наводяться в підручнику, учбових посібниках, монографіях і статтях. Додатковий матеріал для курсової роботи можна підібрати також із юридичних і спеціальних журналів або газет.

       Для більш глибокого засвоєння змісту чинного цивільного і сімейного законодавства доцільно звернутися до науково-практичного коментаря Цивільного кодексу України та Сімейного кодексу України. Якщо з питань теми курсової роботи існують постанови Пленуму Верховного Суду України, необхідно, не тільки ознайомитися з їх змістом, але й обов'язково використати положення відповідної постанови або роз’яснення під час аналізу тих чи інших питань теми. Якщо з тих чи інших питань теми курсової роботи в юридичній літературі існують різні точки зору, необхідно їх проаналізувати, висловити своє ставлення і аргументувати позиції, що відстоюються в роботі.

       Під час написання курсової роботи при викладенні матеріалу треба обов'язково робити посилання на використану учбову та іншу літературу, нормативні джерела, постанови Пленуму Верховного Суду України, матеріали судової практики. При цьому в самому тексті роботи у внутрішньотекстових посиланнях належить вказувати номер джерела і сторінку, дотримуючись бібліографічних вимог.

       Основні теоретичні положення і висновки з питань, що розглядаються в курсовій роботі, належить обов'язково ілюструвати прикладами з судової практики (3-5 прикладів). При цьому необхідно вказати джерело, з якого взято приклад. Матеріали судової практики, які можуть бути використані в роботі, публікуються у журналі "Право України", а також у збірниках судових рішень з цивільних та сімейних справ. В роботі може бути використана практика місцевих судів, але не слід брати приклади з підручників, учбових посібників, статей і монографій.

       Курсова робота, що виконана тільки на основі підручника, а також без використання матеріалів судової практики і внаслідок цього позбавлена елементів самостійної творчої роботи студента, оцінюється незадовільно і захисту не підлягає.

ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ДИСЦИПЛІНИ

"ЦИВІЛЬНЕ ТА СІМЕЙНЕ ПРАВО"

1. Загальна характеристика цивільного права та цивільного законодавства України

2. Відповідальність у цивільному праві

3. Правове регулювання відповідальності за заподіяння шкоди життю та здоров'ю пасажирів при міжнародних повітряних перевезеннях

4. Речі як об'єкти цивільних прав.

5. Майно. Гроші, валютні цінності та цінні папери як об'єкти цивільних прав.

6. Дії, послуги та зобов’язальні вимоги як об'єкти цивільних прав.

7. Цілісний майновий комплекс в системі об'єктів цивільних прав

8. Нежитлове приміщення як об'єкт цивільних прав

9. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права

10. Правове регулювання особистих немайнових прав фізичних осіб за ЦК України

11. Правове регулювання правочинів за ЦК України

12. Представництво і довіреність за цивільним законодавством України

13. Цивільно-правові підстави примусового припинення права власності

14. Правове регулювання спільної власності в цивільному праві

15. Співвідношення права власності та інших речових прав

16. Основні цивільно-правові засоби захисту права власності

17. Поняття та об’єкти права інтелектуальної власності

18. Авторські права на музичні твори та їх захист за цивільним правом України

19. Правове регулювання комерційних позначень: торгові марки та товарні знаки

20. Правова охорона ноу-хау як результату інтелектуальної діяльності

21. Правове регулювання договору замовлення на створення результату інтелектуальної діяльності

22. Компенсація як спосіб захисту виключних прав на твори та об'єкти суміжних прав

23. Цивільно-правові зобов’язання: загальна характеристика

24. Виконання зобов'язань з множинністю осіб

25. Правове регулювання договорів за ЦК України

26. Дилерський договір

27. Кредитний договір

28. Договір фінансового лізингу

29. Договір комерційної концесії (франчайзингу)

30. Правове регулювання розрахунків за цивільним законодавством України

31. Правове регулювання обігу вексельних зобов'язань

32. Загальна характеристика позадоговірних зобов’язань

33. Способи забезпечення виконання зобов’язань

34. Механізм захисту прав на комерційну таємницю

35. Спадкування за заповітом: зміст і особливості

36. Спадкування за законом: зміст і особливості

37. Державна сімейна політика в Україні

38. Сімейні правовідносини: поняття і правове регулювання

39. Інститут шлюбу у сімейному праві України

40. Особисті немайнові правовідносини подружжя

41. Майнові правовідносини подружжя

42. Правовідносини батьків і дітей: види, підстави виникнення, правове регулювання

43. Сімейно-правове регулювання відносин між дитиною та іншими членами сім'ї, які не є її законними представниками

44. Правове регулювання усиновлення в Україні

45. Сучасні проблеми виховання дітей в сім'ї


Вимоги до структури роботи

Структурно роботу умовно поділяють на

- вступну частину;

- основну частину;

- додатки.

Вступна частина містить такі структурні елементи:

- титульний аркуш;

- завдання ;

- реферат

- зміст;

- перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів.

 

Основна частина містить такі структурні елементи:

- вступ;

- суть роботи;

- висновки;

- рекомендації;

- перелік посилань.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 622; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!