Розрахунок харчової та енергетичної цінності однієї страви



Розрахунок калорійності страви «Зрази січені»

Продукти Вага сировини на одну порцію, г Калорійність в 100 грамах Калорійність продукту в страві
Яловичина 64 405 259,2
Хліб пшеничний 16 265 42,4
Молоко 23 68 15,6
Цибуля ріпчаста 62 45 27,9
Жир харчовий 7 930 65,1
Яйця 10 162 16,2
Петрушка (зелень) 4 23 0,9
Сухарі панірувальні 12 175 21
Всього     448,3

Отож, калорійність однієї порції страви «Зрази січені» становить  448,3 ккал.


 

Висновки

Ресторанний бізнес – це одна з галузей індустрії гостинності, що перспективно розвивається в світі і Україні зокрема. Люди приходять до ресторану не тільки скуштувати вишукані страви, а й відпочити, отримати естетичне задоволення і просто поспілкуватися один з одним. Досягнення успіху у розвитку будь-якого бізнесу, у тому числі і ресторанного, залежить від безлічі факторів – правильного маркетингу, якісного надання послуг тощо.

Потреби людей у харчуванні є особливо нагальними і життєво необхідними. З розвитком суспільства задоволення зростаючих потреб тільки особистою працею, на основі домашнього господарства, стає неможливим. Таким чином виділилася сфера діяльності, основним завданням якої є організація харчування людей за межами своєї оселі (за місцем роботи, навчання, відпочинку, під час подорожі тощо).

За загальним визначенням ресторанний бізнес – це економічна діяльність, метою якої є одержання прибутку шляхом створення усіх необхідних умов для задоволення потреб клієнтів у комфортному і якісному прийманні їжі.

Сучасний ресторан, кафе, бар, клуб, готель - це, перш за все, красивий і комфортний спосіб проведення часу, один з основних елементів дозвілля. Організація подібного процесу вкрай складна за своїм змістом та наповненням і вимагає: дотримання санітарних і технологічних норм, контроль за стилем і культурою поведінки обслуговуючого персоналу, за обліковим процесом, аналіз транзакцій, облік надходження продуктів, формування вартості страв і напівфабрикатів, процедури списання продуктів.

Щоб ресторанний бізнес був успішним необхідно дотримуватись балансу трьох ключових складових: відмінний сервіс, відмінна їжа і справедлива вартість. Тому забезпечення успіху закладу ресторанного господарства – це досить клопітка робота, яка вимагає повної самовіддачі усіх його працівників.

Використані літературні джерела

1. Косовенко М. С., Смірнова Ж. М., Старовойт Л. Я. Технологія приготування їжі

2. Ратушный А. С. Сборник рецептур блюд и кулинарных изделий для предприятий общественного питания

3. Збірник рецептур страв і кулінарних виробів для ПОП, М. Економіка, 1981 4. Радченко Л. А. «Организация производства на предприятиях общественного питания», - Ростов н/Д: «Феникс», 2001р. – 352с.

5. pidruchniki.com - вступ, історія ресторанного господарства

6. gotuemo.com.ua – рецептура шотландського рулету

7. varimmetall.com – устаткування, виробничі столи

8. centur.com – устаткування, мийні ванни

9. rozetka.com – устаткування

10. studopedia.su – організація робочих місць

11. poradu.pp.ua  -  робота адміністратора, відпуск страв

12. medfond.com – таблиця калорійності

 

 

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 456; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!