Особливості і принципи управління персоналом в інноваційній організації



 

Принципи управління персоналом в інноваційній організації мало відрізняються від принципів управління персоналом в іншій організації, тому що в ній можуть працювати співробітники тих же спеціальностей, що й в інноваційній організації.

Головними умовами, що визначають ступінь досягнення цілей управління, є професіоналізм, організованість і порядність керівника. І чим вище складність проблеми і відповідальність за її вирішення, тим вище заробітна плата керівника.

Керівнику у своїй роботі доводиться вирішувати проблеми з будь-якої сфери: техніки, технології, організації, економіки, психології, екології, а також в області функцій і методів управління і т.д. Тому керівник повинен дотримуватись ряду принципів, щоб досягти мети.

Деякі принципи роботи керівника вищої ланки як суб'єкта управління:

1 Раціональне сполучення методів управління (примушення, спонукання, переконання).

2 Пріоритет стратегічних питань перед тактичними (60% часу – статистичним завданням, 25% - тактичним, 15% - оперативним).

3 Застосування до управління тринадцяти наукових підходів (системного, маркетингового, функціонального, нормативного й ін.).

4 Побудова психологічного портрета особистості.

5 Повага особистості.

6 Стимулювання праці підлеглих (заохочувати відкрито, карати конфіденційно нагороджувати перспективні рішення, а не однохвилинні; нагороджувати за творчу роботу, а не за сліпе підпорядкування; за спрощення, а немарні ускладнення і т.д.).

7 Єдиноначальність (А. Файоль).

8 Корпоративний дух.

9 Наукова організація праці на робочому місці.

10 Визначення черговості виконання управлінських завдань по їх значимості (завдання «А» - дуже важливі і термінові - виконуються негайно; завдання «Б» -важливі, нетермінові — визначати, в який термін їх варто виконувати; завдання «З» - менш важливі, але термінові - делегувати підлеглим).

11 Забезпечення нормального морально-психологічного клімату в колективі.

12 Дотримання режиму праці і відпочинку.

13 Управління конфліктами і стресами.

Необхідно, на нашу думку, враховувати в процесі управління персоналом творчий характер праці інноваційних кадрів і підвищену увагу приділяти вченим, від яких залежить розробка нового проекту. Необхідно знайти до кожного з них індивідуальний підхід і так підібрати сполучення матеріальних і моральних методів стимулювання, щоб створити творчу, дружню атмосферу в колективі, що сприяє новим досягненням.

Необхідно враховувати темперамент, характер, здібності, інтелектуальність, емоційність, вольові якості, товариськість, самооцінку, рівень самоконтролю, здібності до групової взаємодії й інші якості підлеглих.

До представника кожного типу темпераменту потрібно знайти свій підхід, виходячи, з визначених психологічних принципів.                                           

1 "Довіряй, але перевіряй". Цей принцип підходить до сангвініка, що має такі позитивні якості, як життєрадісність, захопленість, чуйність, товариськість, і негативні сторони: легкодумство, розкиданість, схильність до зазнайства, поверховість і ненадійність. Мила людина сангвінік завжди обіцяє, щоб не скривдити іншого, але далеко не завжди виконує обіцяне, тому треба проконтролювати, чи виконав він свою обіцянку.

2 "Ні хвилини спокою". Такий принцип підходу до холерика, що спирається на використання його плюсів: енергійність, захопленість, пристрасність, рухливість, цілеспрямованість і нейтралізацію мінусів: запальність, агресивність, невитриманість, нетерпимість, конфліктність. Холерик увесь час повинний бути зайнятий справою, інакше він свою активність направить на колектив і може розкласти його зсередини.

3 "Не квап". Таким повинен бути підхід до флегматика, що мають плюси: стійкість, сталість, активність, терплячість, самовладання, надійність і мінуси: повільність, байдужність, "товстошкірість", сухість. Головне те, що флегматик не може працювати в дефіциті часу, йому потрібний індивідуальний темп, тому не треба його підганяти, він сам розрахує свій час і зробить справу.

4 "Не нашкодь". Це принцип спілкування з меланхоліком, що має плюси: висока чутливість, м'якість, людяність, доброзичливість, здібність до співчуття і, звичайно мінуси: низька працездатність, помисливість, вразливість, замкнутість, сором'язливість. На меланхоліка не можна кричати, занадто тиснути, давати різкі і жорсткі вказівки, тому що він дуже чутливий до інтонацій і дуже ранимий. Звичайно, одним темпераментом працівника не можна цілком визначити стиль впливу на нього, необхідно враховувати безліч інших факторів. Але керівник повинен пам'ятати і дотримувати наступне правило: погано ставиться до людини - невигідно.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!