В які строки необхідно очищати від пилу або волокон електрообладнання у вибухонебезпечних зонах ? (ПТЕ стор.183п.2.3)



()

Кому дозволяється проводити роботи щодо запобігання аваріям та ліквідації їх наслідків? ( ПБЕ стор.67 п.5)

(5. Проведення робіт щодо запобігання аваріям та ліквідація їхніх наслідків. Короткочасні роботи

5.1.1. У виняткових випадках  короткочасні роботи, що не терплять зволікань, з усунення несправностей устаткування, які можуть призвести до аварії, допускається виконувати без наряду - за розпорядженням із записом в оперативний журнал:

- оперативним працівникам (в електроустановках напругою понад 1000 В - не менше ніж удвох);

- ремонтникам під наглядом чергового, якщо виписування та оформлення наряду призводить до затримки ліквідації наслідків аварії;

- ремонтникам під наглядом адміністративно-технічного працівника з групою V (в електроустановках напругою до 1000 В - з групою IV) у випадку зайнятості оперативних працівників, а також в разі відсутності місцевих чергових.

5.1.2. В разі відсутності адміністративно-технічних працівників, які мають право видавання нарядів або розпоряджень, право видавання наряду або розпорядження на роботу, метою якої є запобігання аварії або ліквідація її наслідків, надається оперативному працівнику з групою IV.

5.1.3. В усіх випадках під час робіт мають виконуватися всі організаційно-технічні заходи, що убезпечують працівників під час робіт.

5.1.4. Участь оперативних працівників у ліквідації аварій та їхніх наслідків (безпосередня, шляхом нагляду за працівниками під час робіт без наряду) дозволяється з відома старшого в зміні оперативного працівника. В разі відсутності зв'язку зі старшим в зміні оперативним працівником такий дозвіл не потрібен.

5.1.5. В разі проведення в електроустановках підприємств аварійних робіт черговими бригадами електропостачальних організацій необхідні видача наряду і оформлення допуску до робіт відповідно до вимог цих Правил. В таких випадках з метою найшвидшої ліквідації аварії в разі відсутності в даний момент на підприємстві працівників, які мають право видавання наряду, видавати його має право черговий чи оперативно-ремонтний працівник підприємства за вказівкою особи, відповідальної за

електрогосподарство.)

Які дії необхідно виконати у разі виявлення пошкодження повітряної лінії зв’язку?

ПБЕ стор.83 п.6.1. 84)

(6.1.84. Забороняється на ПЛ понад 1000 В наближатися до проводу, що лежить на землі, на відстань меншу ніж 8 м. Поблизу такого проводу слід:

- організувати охорону для запобігання наближенню до нього людей і тварин;

- встановити, якщо це можливо, попереджувальні знаки і плакати;

- повідомити про те, що сталося, власника лінії;

- дочекатися приїзду ремонтної бригади.)

Що необхідно зробити для виводу електроустановки в капітальний ремонт? ( ПТЕ стор.50, п.5.9)

()

Як класифікуються засоби індивідуального захисту? ( зап. І від. Стор.11 п.25)

()

Правила користування вуглекислотними вогнегасниками.

()

7. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму. Правила надання першої допомоги потерпілим від ураження електричним струмом.

()

БІЛЕТ №20

Якому електротехнічному персоналу дозволяється підніматися на опору при обслуговуванні повітряних ліній ? ( ПБЕ стор.69 п.6.1.3)

(6.1.3. Підійматися на опору дозволяється членам бригади, які мають:

- групу III - під час всіх видів робіт до верху опори;

- групу II - під час робіт зі зняттям напруги - до верху опори, а під час робіт без - зняття напруги віддалік від

струмовідних частин, що перебувають під напругою,- не вище 2 м до рівня розташування нижніх проводів, з групою I - під час всіх видів робіт - не вище 3 м від землі (до ніг працівника).)

Вкажіть перелік технічних заходів, що виконуються при підготовці робочого місця до роботи, яка вимагає зняття напруги. ( Пбе стор.54 п.4.1.1)

(4.1. Порядок підготовки робочого місця

4.1.1. Для підготовки робочого місця до роботи, яка вимагає зняття напруги, слід вжити у вказаному порядку таких технічних заходів:

- здійснити необхідні відключення і вжити заходів, що перешкоджають помилковому або самочинному ввімкненню комутаційної апаратури;

- вивісити заборонні плакати на приводах ручного і на ключах дистанційного керування комутаційною апаратурою;

- перевірити відсутність напруги на струмовідних частинах, які слід заземлити для захисту людей від ураження електричним струмом;

   - встановити заземлення (ввімкнути заземлювальні ножі, встановити переносні заземлення);

- обгородити, за необхідності, робочі місця або струмовідні частини, що залишилися під напругою, і вивісити на огородженнях плакати безпеки. Залежно від місцевих умов, струмовідні частини обгородити до чи після їх заземлення.

Під час оперативного обслуговування електроустановки двома і більше працівниками в зміну перелічені в цьому пункті заходи мають виконувати два працівники. В разі одноособового обслуговування їх може виконувати одна особа, крім накладання переносних заземлень і здійснення перемикань, що проводяться на двох і більше приєднаннях

в електроустановках напругою понад 1000 В, які не мають діючих пристроїв блокування роз'єднувачів від неправильних дій.)


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!