Організація автоматизованого обліку МЦ



При обліку ТМЦ має враховуватись те, що облік здійснюється окремо на складах і в бухгалтерії підприємства, тому для забезпечення обліку запасів можуть використовувати окремі програми на місцях зберігання і у бухгалтерії або створюватися різні рівні автоматизованих робочих місць.

Для обліку МЦ використовують форми первинних документів, що утворюють вхідну інформацію:- накладна; - ТТН; - накладна на переміщення; - лімітно-забірна картка.

Вихідною інформацією є (складського обліку):- картки складського обліку; - оборотно-сальдова відомість;- реєстр первинних документів; - інвентаризаційна відомість.

Вихідною інформацією в бухгалтеріїї є:- зведені відомості надходження і витрачання запасів; - картки МВО; - реєстри первинних документів.

Основні види ризику, пов”язані з автоматизацією обліку.

На сьогодні виділяють 3 базові принципи безпеки, завданнями яких є забезпечити:

1)цілісність даних; 2)конфіденційність інформації; 3) доступність інформ. для авториз-х користувачів.

Розрізняють такі види ризику, пов»язані з:

1. помилками під час введення даних; 2. Хибними кодами(неправильний алгоритм розрах.ЗП); 3.невизначеними даними; 4.недозволеними операціями; 5. Перевищення повноважень окремими працівниками; 6. Втрата інформації під час введення або обробки інформації; 7. Ланцюжком помилок; 8.невідповідністю нормативним актам.

Для зм. ризику автом-го оброблення даних, треба: 1)покласти відповідальність на працівників за використані ресурси; 2) створити систему контролю за функціонуванням ІС; 3)впорядкувати доступ працівників до інформації; 4) забезпечити постійне вдосконалення та модернізацію ІС.

4.1.Поняття та зміст інформаційного забезпечення(ІЗ) ІС.

ІЗ передбачає створення єдиного інформаційного фонду, систематизацію та уніфікацію показників та документів, розроблення засобів формалізованого обліку даних.

ІЗ – основний елемент ІС обліку, призначений для відображення інформації, що характеризує стан керованого об»єкта та є основою для прийняття управлінських рішень. У процесі розробки ІЗ виділяють: 1) склад інформації; 2)структуру інформації та її перетворення; 3) характеристики руху інформації; 4) характеристики якості інформації; 5) способи перетворення інформації.

ІЗ складається з:

- Методичних та інструктивних док-в;

- системи класифікації та кодування;

- інформаційної бази.

Саме інформаційна база є основою цієї структури і поділяється на: - машинну; - поза машинну.

Склад та структура інф забезпечення комп системи обліку

 Позамашинна інф база – це сукупність повідомлень та документів, що використ у функціонуванні інф системи без застосування обчислювальної техніки.Тобто осн носіями інформації є документи.Всі документи можна поділити:1)вхідні; 2)вихідні; 3)нормативно-довідкові. Нормативно-довідкові документи належать до умовно-сталої інформації та містять матер, труд, технологічні норми та нормативи, ціни, усі довідкові дані (перелік працівників, номенклатура виробів). Машинна інф база охоплює всі види інформації представлені у вигляді зручному для сприймання технічними засобами – це файли, БД, бази знань, банки даних, а також їх системи.Носії машинної інформації можна поділити на такі групи : 1)перфораційні; 2)магнітні; 3)лазарні. База даних – це організоване зберігання інф ресурсів у вигляді сукупності файлів. Більшість БД мають табличну структуру. Банк даних – це автоматизована система, сукупність інформації, програм, техн. засобів, персоналу, що забезпечує зберігання, нагромадження, пошук та видачу даних.


Уніфікація та стандартизація документації

. В сучасних умовах перв. документи все ще залишаються осн. носіями вхідних даних та засобом оформлення госп. операції незважаючи на сучасні тенденції до без паперової технології. Розвиток систем автоматизованого оброблення даних вимагав уніфікації та стандартизації всієї документації для відображення ек. інформації. Уніфікацію у держ. масштабібуло проведено ще в70рр минулого століття. Уніфікована система документації охоплює комплекс взаємопов’язаних документів, що відповідають єдиним правилам і вимогам побудов. До складу уніфікованої системи документації входять : облікова, звітно-статистична, фінансова, банківська та інша документація. Кожному документу присвоєно код, відповідно до ДКУД. Уніфікація поставила такі вимоги до документів: 1)стандартна форма побудови; 2)пристосування до автоматизованого оброблення; 3)мінімізація показників; 4)охоплення всіх показників для цілей управління. Документація, що діє у фін-представницьких установах є повністю уніфікованою. Що стосується документації для б/о, то створити повністю уніфіковані системи документації на всіх ділянках поки що не можливо через різноманіття галузевих форм і методик обліку. Напр, для обліку ОЗ, фін.операцій створені єдині для всіх п-ств уніфіковані документи. Для з\п, обліку матеріалів розроблено галузеві типові форми док-ів, які пристосовуються до облікових чинних методик конкретної галузі.Вимого до уніфікації документації передбачають виділення документів 3-х частин: 1)заголовкової; 2) змістової; 2)оформлюваної.

 

Штрихове кодування інф-ції.

Система стрихового кодування інф-ї – це сукупність видів штрих. кодів і технічних засобів нанесення та зчитування з носіїв, а також попереднього оброблення даних.

Штр. код є одним із типів автоматичної ідентифікації, що використовує метод оптичного зчитування інф-ї. Вони ґрунтується на принципі двійкової системи числення, тобто інф-я запам’ятовується як послідовність нулів та одиниць. Широким лініям і широким проміжкам привласнюється значення 1, а вузьким – 0. І тому штр. кодування – це спосіб побудови коду за допомогою чергування вузьких і широких темних і світлих смуг.

Існують наступні видиштрихових кодів:

UPC— універсальний товарний код, розроблений у США і застосовується в країнах Америки;

ЕАN— товарний код, створений у Європі на базі UРС.

В Україні діє варіант ЕАN-13. Структура коду наступна:

ХХХ — позначають країну виробник;

ХХХХ— код підприємства-виробника;

ХХХХХ— код продукту;

Х— остання цифра є контрольною


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!