Поняття, цілі та завдання рекламного менеджменту.



Рекламний менеджмент – це система процесів – аналізу, розробки, планування, практичної реалізації і контролю ефективності рекламних заходів, спрямованих на досягнення маркетингових цілей.

До поняття рекламногоменеджментувходять ЗАВДАННЯ:

1. визначення потреби в рекламуванні товару;

2. проведення досліджень споживачів, товарів та ринку продавців;

3. розроблення стратегічних планів рекламної діяльності (визначення цілей та концепції рекламної кампанії, асигнувань на неї, видів та носіїв реклами);

3. розроблення стратегічних і тактичних планів проведення рекламної кампанії (визначення завдань, розрахунки кошторису витрат на проведення окремих заходів, вибір жанрів та форм рекламного звернення, а також засобів масової інформації для його розміщення);

4. створення рекламного звернення;

5. визначення ефективності використання засобів масової інформації для розміщення рекламного звернення.

Сутність рекламного менеджменту полгає в управлінні рекламною діяльістю для досягнення наступної мети(Цілі):

створення позитивного іміджу фірмі і популярності її товарів.

інформування про споживчі властивості рекламованого товару і його переваги перед товарами фірм конкурентів

інформування про місця можливого придбання товарів

створення системи інформаційно – сервісних послуг

забезпечення стабільного збуту товарів і притоку покупців

залучення оптових покупців, ділерів і корпоративних клієнтів

забезпечення тривалого і ефект-го функц-я фірмі в конкретному сегменті ринку.

 

Принципи реклами.

Реклама — цілеспрямований інформативний вплив опосередкованого характеру на споживача для просування товарів та послуг на ринок

Принципи реклами

1. законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди.

2. Реклама не повинна підривати довіру суспільства до реклами та повинна відповідати принципам добросовісної конкуренції.

3. Реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами

пристойності.

4. Реклама повинна враховувати особливу чутливість дітей і не завдавати їм шкоди.

 

Реклама — одна із важливіших складових маркетингу.

Без реклами неможливе формування широких ринків продажу товарів, перетворення потенційно існуючих потреб певної цільової аудиторії на інтенсивний попит. Реклама — цілеспрямований інформативний вплив опосередкованого характеру на споживача для просування товарів та послуг на ринок.

Основне завдання реклами — спонукати до купівлі даного товару певного споживача (покупця). Тому рекламодавці мають знати, чи реклама створила, підтримала, поглибила імідж підприємства та його товару чи послуги, чи спонукала реклама товару купувати його, чи створила реклама коло постійних клієнтів тощо.

Характеризуючи роль реклами в сучасному суспільстві, важливо відмітити її багатогранний вплив. Часто її роль оцінюють як п’яту владу.

Реклама тісно пов’язана практично з кожним етапом маркетингової діяльності і з життєвим циклом товару. В умовах, коли ринок насичений товарами, впливати на споживчий попит можна, використовуючи маркетингові комунікації.

Основним об’єктом, з яким працює реклама, є товар, якість якого чи підтверджує, чи спростовуй рекламне звернення. В рекламі товар виступає перед покупцем деяким комплексом відчутних і невідчутних складових, які задовольняють потреби споживача.

Ціна, з точки зору реклами, містить в собі витрати на виготовлення товару, прибуток як приз за надання товару споживачеві та деяку очікувану привабливість товару, яку доводить до споживача рекламне звернення.

Канал розподілення — це базовий механізм доставки товару, споживачу, одержання оплати і обслуговування (при необхідності) товару. Двома головними суб’єктами каналу розподілення є оптовики та роздрібні торговці, кожний з яких використовує рекламу по-своєму, на свій власний розсуд, застосовуючи класичні прийоми створення та доведення рекламного звернення до конкретного покупця.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 226; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!