Класифікація та характеристика торгових посередників.



Торгові посередники - це дистриб’ютори, оптові та роздрібні торговці, дилери, маклери, брокери, які приймають товар від виробників і передають його в розпорядження покупців через канали розподілу.

Брокери - не є власниками продукції і не можуть розпоряджатися нею. Вони виступають як посередники при укладанні угод, не перебувають у договірних відносинах з жодною із сторін, що беруть участь в угоді, і діють лише на основі окремих доручень.

Дилери - це посередники, які купують товар за договором поставки і повністю їм розпоряджаються після повної оплати.

Дистриб’ютори - оптові і роздрібні посередники, які ведуть операції на певній території і протягом встановленого терміну.

Маклери – посер-ки при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних біржах, а іноді і при укладанні страхових, фрахтових, житлових і інших договорів.

Комісіонери - не є власниками продукції, що продається. Комісіонер зобов’язаний забезпечити збереження товару, і відповідає за збиток, заподіяний продукції з його вини.

 

46. = 47. Класифікація цільової аудиторії на потенціальних покупців, торгових посередників і радників різних типів.

Покупці класифікуються в такий спосіб: 1)Покупці товарів фірми. 2)Покупці товарів фірми-конкурента. 3)Потенц. покупці (вони могли б зробити покупку, але поки не можуть зробити цього з різних причин). 4.)Абсолютні неспоживачі (вони не мають можливості купити або їм заважають якісь складні обставини). Торгові посередники - це дистриб’ютори, оптові і роздрібні торговці, дилери, маклери, брокери, які приймають товар від виробників і передають його в розпорядження покупців через канали розподілу. Радники - це особи, які завдяки своєму авторитетові, соц-ному стану, професії можуть справляти вирішальний вплив на придбання товару (послуг) іншими особами. До радників належать: 1.Пропоненти - особи, які прямо пропонують вибір специфічних товарів і послуг (учителі, лікарі, архітектори, інженери). Вони, як правило, нав’язують іншим свій власний вибір. 2.Власне радники, які не нав’язують свого вибору, але їх рекомендації як професіоналів і знавців справляють значний вплив на інших. Такими радниками можуть бути також торгові посередники. 3.Лідери, яких наслідують або через їх соц-ний статус (впливові особи, зірки), або тому, що бажають увійти до тієї ж соц-ної групи. 4.Інституційні суб’єкти впливу (органи держ-ї і виконавчої влади, асоціації споживачів). Вони частіше відштовхують від покупки, ніж сприяють їй.

 

Обґрунтування необхідної класифікації реклами.

Сучасна реклама має наукову основу. Вона володіє науковими засобами, створеними психологією і соціологією. Рекламні засоби розміщено в систему точної наукової класиф-ї. Нею охоплено всі складові рекламування: рекламодавців, спож-в, об’єкти реклами, рекламні засоби і носії, соціальні і виробничо-ек-чні умови комерційної дія-ті, і саму рекламу. Маркетологи розрізняють 2 поняття: реклама як процес (рекламування) і реклама як продукт (рекламне звернення). Зарубіжні спеціалісти створили цілу систему класифікації реклами і як процесу, і як продукту. Реклама поділяється на групи за такими ознаками: -вид реклами; -мета отримання прибутку; -способи передавання інф-ї; -метод передавання інф-ї; -предмет рекламування; -хар-р взаємодії; -суб’єкт рекламування; -цілі рекламування; -тип рекламодавця.

 

Обґрунтування необхідності класифікації покупців /споживачів.

На різні групи споживачів реклама впливає по-різному. Тому під-ва більше не орієнтуються на якогось усередненого індивіда. Весь рекламний процес спрямовано на конкретну людину, яка входить до певної групи подібних до неї людей. Реклама більше не обіцяє людині задовол. якихось глобальних бажань. Вона пропонує саме те, що цінує в даний момент конкретна група споживачів або країна в цілому. Люди купують товари, виходячи з різних мотивацій і різних факторів, які на цю мотивацію впливають. Для повнішого дослідження потреб окремих індивідів і груп здійсн. умовний розподіл покупців (сегментацію ринку). Що краще враховано конкретні особливості та умови, то більш ефективною буде маркетингова програма і < витрати на неї. Оптимізація товарного асортименту з урахуванням цільових груп споживачів також веде до значного зниження витрат на рекламування. Правильна сегментація ринку дає можливість фірмі із невеликими ресурсами ефективно конкурувати навіть з визнаними ринковими лідерами. Споживач – основна особа в маркетингу. Уся політика маркетингу полягає, врешті-решт, у спрямуванні дій безпосередньо на кінц-го споживача. Широкий спектр засобів рекламування створ. з однією метою – найефективнішим способом залучити кінц-го споживача та максимально задовол. його запити. Усі інші об’єкти рекламного впливу (наприклад, торгівля) є лише допоміжними, і вплив на них здійснюється тільки для посилення тиску на споживача.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 303; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!