Управління підготовкою: порівняння превентивного підходу з діями постфактум



Превентивний підхід Реактивний підхід
Позитивне відношення до планування Реакція на виявлений брак знань, умінь,
підготовки здібностей
   
Використання відомого структурованого Використання ситуативно вироблених
процесу процесів або повна їх відсутність
   
Передбачення і планування потреб Проведення навчання після виявлення
підготовки проблем у підготовці
   
Розробка і використання системи управління Непоінформованість про наявний потенціал
знаннями знань
   

 

 

Підготовка впродовж життєвого циклу ІТ

 

В рамках загального процесу управління життєвим циклом (IT lifecycle) в MSF і MOF розроблено рекомендації по виробленню IT - стратегій на основі використання моделі архітектури підприємства. Модель архітектури підприємства (enterprise architecture - EA)

 

забезпечує планування корпоративного розвитку підприємства з урахуванням чотирьох основних аспектів: 1) бізнесу, 2) програмних продуктів, 3) інформації і 4) технологій.

 

При плануванні архітектури підприємства (EA planning) облік поточного і бажаного стану знань, умінь і здібностей проводиться аналогічно до інвентаризації всіх інших ресурсів підприємства . В ході цього процесу існуючий професійний потенціал розглядається під час пріоритезації портфеля проектів (portfolio of projects). Навики, отримані в ході реалізації одного проекту, можуть лягти в основу розробки подальших проектів. Тому важливо

 

141


належним чином впорядкувати проекти і передбачити своєчасне досягнення необхідного професійного рівня.

 

На фазі розробки (developmentphase)моделіEA-процессаIT-служба підприємстваповинна забезпечити відповідність усіх проектних кроків бізнес-потребам підприємства. При цьому проектні групи повинні знаходитися на відповідному професійному рівні і мати можливість справитися з проектними завданнями і принести відчутну бізнес-віддачу.

 

Основна діяльність по управлінню підготовкою на фазі стабілізації (stabilizing phase) EA-процесса – забезпечення зворотного зв'язку. Окремі проекти дають можливість оцінити правильність припущень, зроблених на етапі планування архітектури підприємства, і побачити ефективність зроблених кроків. Виявлення цієї інформації і її використання в подальших циклах планування архітектури підприємства є основою установки на безперервне вдосконалення ("continuous improvement" mindset).

 

Необхідно завжди виділяти належний час на розвиток професійних навиків, що потрібні для роботи над проектами, і на аналіз отриманого досвіду. Навчання – це ітеративний процес. Тільки постійне самовдосконалення дозволяє організації отримати повну віддачу від впровадження процесу Управління підготовкою.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!