III.13.1. Панель інструментів Equation Editor Формула



У верхній частині панелі знаходяться кнопки, за допомогою яких можна вибирати математичні символи. За допомогою кнопок в нижній частині можна вибирати шаблони і набори, що містять такі символи, як дроби, інтеграли, суми і тому подібне Після клацання на будь-якій з кнопок палітра, що розкривається, представляє спектр можливого вибору. У окрему палітру зібрані близькі за призначенням математичні символи. Деякі палітри містять одиночні «готові до вживання» символи, інші включають зв'язки математичних символів з порожніми місцями або слотами.

Слот – це пунктирна рамка, в яку поміщаються елементи формули. У міру додавання тексту, чисел або символів слот розширюється. Або слот – це поле, в якому знаходиться частина формули. Кількість слотів у формулі залежить від її структури. Наприклад, дріб має два слоти: для чисельника і для знаменника. За допомогою миші або клавіші {Tab} можна переміщати курсор із слота в слот. Слоти шаблонів заповнюються числами, змінними або виразами у міру побудови формули. Шаблони формул – це готова структура, що складається з символів і слотів.

Для того, щоб відтворити який-небудь з математичних символів або шаблонів формули:

1. На панелі інструментів необхідно натиснути кнопку для вибору необхідного набору символів або шаблонів (Рис. 20.). З'явиться палітра, що містить необхідні символи або шаблони (на Рис. 20, це шаблони інтегралів).

2. Потім вибрати в ній необхідний елемент.

Рис. 20.

3. Для створення формули потрібно послідовно вибирати шаблони і символи з відповідних палітр і вставляти їх в слоти. Деякі елементи формул, наприклад, звичайні символи англійського алфавіту, вводяться за допомогою клавіатури. Відносне розташування символів, їх розміри і інтервали між символами у формулі встановлюються автоматично. Проте всі ці параметри можуть бути настроєні і уручну.

4. При створенні формул можна використовувати два підходи до побудови: перший – формула будується в тій же послідовності, в якій вона записувалася б ручкою на папері; другий – підхід базується на можливості «вкладати» – вставляти один шаблон в інший. Це дозволяє спочатку повністю створити «скелет» формули, а потім заповнити слоти необхідними символами.

5. Дуже часто у формулах використовуються акценти. Акценти – це додаткові елементи, які додаються до шаблонів або символів, такі як риски, крапки, стрілки векторів, тильди і тому подібне Для додавання акценту необхідно помістити курсор праворуч від елементу, до якого потрібно додати акцент, з палітри акцентів вибрати потрібний. Палітра акцентів:

 

Приклад.

Потрібно створити формулу:

Пропонується перший варіант побудови формули.

1. Завантажити редактор формул.

2. У слоті, що з'явився, на клавіатурі набрати послідовно символи: F(x)=

3. На панелі інструментів вибрати шаблон дробу

4. У слот чисельника вставити 1, а в нижній слот вставити шаблон кореня, після чого в слот під коренем послідовно ввести 2, а потім (, клавішею <(> вивести курсор із слота під коренем вправо від дробу

5. Вставити шаблон певного інтеграла

6. Заповнити слоти меж інтеграла відповідними символами +(, -(, а в слот під інтегралом ввести послідовно символи f(x) e, потім вибрати шаблон верхнього індексу --

7. У слот шаблону верхнього індексу ввести символи ixy, після чого вивести курсор із слота індексу клавішею <(> вправо від виразу і ввести символи dx

Для виходу з редактора необхідно перемістити покажчик миші в будь-яке місце поза формулою і клацнути кнопкою миші, або натиснути клавішу <Esc>. Формула готова.

Створення і редагування матриць. На панелі інструментів в палітрі Шаблони матриць міститься декілька шаблонів для матриць і векторів певних розмірів. Палітра Шаблони матриць:

 Проте в Редакторові формул можна створити матрицю довільного розміру (використовуючи шаблон   ) і набудувати її характеристики, такі як кількість рядків і стовпців, їх висота і ширина, тип розділових ліній. Для цього використовується діалогове вікно Матриця (Рис. 21.), що з'являється автоматично після вибору вказаного шаблону або яке можна викликати командою Формат ® Матрица.

Рис. 21.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!