III.12.1. Панель інструментів Рисование (Рисювання)



Панель інструментів Рисювання (Рис. 1.) є вбудованою панеллю інструментів Word і за умовчанням не відображається на екрані. Щоб відобразити її, натисніть кнопку Рисювання на панелі інструментів Стандартна.

Рис. 1.

Кожній кнопці на панелі інструментів Рисованиепоставлене у відповідність певна дія.

Основним засобом цієї панелі є список Автофігури, що розкривається. У його категоріях представлені заготівки для створення ліній, прямих і кривих, простих геометричних фігур, фігурних стрілок і виносних ліній, креслярських елементів для блок-схем і функціональних схем і іншого (Рис. 2.).

Рис. 2.

На панелі інструментів Рисованиерозташовані кнопки, що дозволяють наРисювати лінії, стрілки, прямокутники і овали, кнопки, задаючі стиль, колір ліній і ін.

Створення і зміна фігур. При створенні і редагуванні об'єктів використовують наступні прийоми і засоби.

1. Об'єкти створюють шляхом їх вибору безпосередньо на панелі Рисованиеабо з категорій списку Автофігура. Якщо вибрати який-небудь інструмент Рисювання і перемістити покажчик миші у вікно документа, покажчик миші перетвориться на хрестик. Якщо натиснути ліву кнопку миші і переміщати її покажчик, то при цьому почнеться Рисювання об'єкту. Рисювання об'єкту завершується, якщо відпустити ліву кнопку миші. При Рисюванні об'єктів використовується вибраний раніше колір і стиль ліній. Об'єкт Рисюється в шарі над текстом і перекриває решту всіх об'єктів.

2. Після того, як процес Рисювання закінчений, графічний об'єкт залишається виділеним. Навколо нього з'являються маркери зміни розміру. Поки об'єкт залишається виділеним, його можна змінювати. Їх розмір редагується шляхом перетягання маркерів виділеного об'єкту в полі документа.

3. Всередину Автофігури можна додати текст. Для цього необхідно з контекстного меню подати команду Додати текст. Після чого усередині Автофігури з'явиться точка вставки.

4. Зручним засобом, що спрощує створення геометричних фігур, є допоміжна координатна сітка. Командою Действия ® Сетка відкривають діалогове вікно Прив'язка до сітки. У нім задають крок сітки і спосіб відображення горизонтальних і вертикальних ліній. Прапорець Прив'язати до сітки забезпечує точне позиціонування вузлових точок фігур у вузлах координатної сітки. Він зручний, якщо створюються прості геометричні фігури. При редагуванні готових фігур прив'язка до вузлів сітки може створювати незручності – в цьому випадку її відключають або виконують переміщення об'єктів при натиснутій клавіші {Alt}.

5. Після завершення процесу створення фігури можна провести її форматування (тобто додаткове налаштування її параметрів) .Толщина контурної лінії і колір заливки об'єкту відносяться до властивостей об'єкту. Всі властивості об'єктів можна редагувати в діалоговому вікні Формат автофігури (Рис. 3.), яке відкривається командою Формат>автофігура, або через контекстне меню об'єкту або за допомогою панелі інструментів Рисювання. Крім того можна створювати тіні і тривимірні ефекти, а також змінювати перспективу тривимірного об'єкту, обертаючи його.

6. Поворотом об'єкту можна управляти дискретно і безперервно. Для повороту фігури використовують кнопку Вільне обертання на панелі інструментів Рисование. Для повороту на фіксований кут значення кута вводять в поле лічильника Поворот на вкладці Розмір діалогового вікна Формат автофігури.

7. Взаємодія Рисьованого об'єкту з навколишнім текстом може бути достатнє складним. Так, наприклад, текст може обтікати Рисюнок по заданій схемі, але він може лежати і поверх Рисюнка, і під ним. Вибір методу взаємодії Рисюнка з текстом виконується на вкладці Положення в діалоговому вікні Формат автофігури.

Рис. 3.

Не дивлячись на те, що при Рисюванні ви працюєте зі всією сторінкою, а не з окремим абзацом, створюваний Рисюнок буде прикріплений до одного з абзаців (за умовчанням - до найближчого). При виділенні графічного об'єкту поряд з абзацом, до якого прикріплений об'єкт, з'являється Рисенький якір (символ прив'язки об'єкту).

Рис. 4.

За умовчанням Word не відображає символи прив'язки графічних об'єктів. Щоб зробити їх видимими, необхідно вибрати команду Сервис ® Параметры, розкрити вкладку Вид і встановити прапорець прив'язку об'єктів.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 884; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!