Формування собівартості продукції на підприємствах ресторанного господарства.



Оцінка собівартості прямих і непрямих витрат має передбачати розподіл непрямих витрат пропорційно до видів діяльності (функцій), які породжують витрати протягом виробничого циклу, використовуючи кілька баз розподілу – методика системи обліку витрат на основі видів діяльності (за функціями «АВС»). Суть методу в тому: витрати підприємства, які обчислюють за видами (елементами і статтями) групують спочатку за функціями виробничо-господарської діяльності , а після цього відносять на собівартість конкретних виробів.

Отже узагальнена модель розподілу загально виробничих витрат підприємств ресторанного господарства матиме такий вигляд (*рис 11.2)

Рис.11.2. Модель розподілу загально виробничих витрат у підприємствах ресторанного господарства.

Урок 12

Облік фінансових результатів

Основні вимоги до визнання складу та оцінки доходів.

Класифікація доходів.

Облік доходів від звичайної діяльності.

Облік прибутків і збитків.

Основні вимоги до визнання, складу та оцінки доходів.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи від звичайної діяльності підприємства та її розкриття у фінансовій звітності визначається П(С)БО №15 «Дохід»

Доходи– збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів чи зменшення зобов’язань, які сприяють зростанню власного капіталу.

Критерії визнання доходів: 1) не відбувається вилучення капіталу; 2) операція призводить до збільшення активу чи зменшення зобов’язань; 3) оцінка результатів може бути достовірно визначена.

Доходи відображаються в звітності згідно з принципами:

1) нарахування полягає в тому, що результати господарських операцій визнаються, коли вони відбуваються і відображаються в бухгалтерському обліку та фінансових звітах тих періодів, до яких вони відносяться;

2) принцип відповідності доходів і витрат застосовується одночасно з принципом нарахування, за ним всі витрати визнаються у Звіті про фінансові результати на основі прямого зв’язку між ними та отриманими доходами.

Доходами не визнаються: 1) сума ПДВ, акцизів, інших податків і платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету та позабюджетних фондів; 2) сума надходжень за договором комісії на користь комітента, принципала; 3) сума попередньої оплати продукції; 4) сума авансу в рахунок оплати продукції; 5) сума завдатку під заставу або в погашення позики, якщо це передбачено відповідними договором.

З метою визнання доходу та визначення його суми розрізняють дохід: від реалізації товарів, інших активів придбаних з метою продажу; реалізації послуг; використання активів підприємства іншими фізичними та юридичними особами, результатом яких є отримання процентів, дивідендів, роялті (платежі за використання нематеріальних активів підприємства (патентів, авторського права, програмних продуктів)).

Дохід від надання послуг визначається трьома методами:

1) вивчення виконаних послуг. Полягає в оцінці ступеню завершеності наданих послуг на підставі вивчення виконаних;ї

2) визначенням питомої ваги обсягу послуг, наданих на визначену дату, в загальному обсязі послуг, які повинні бути надані;

3) визначенням питомої ваги витрат, які несе підприємство у зв’язку з наданням послуг в загально очікуваній сумі витрат. Сума здійснених витрат включає тільки ті витрати, які відображають обсяг наданих послуг на цю дату.

Класифікація доходів.

Доходи, витрати та фінансові результати поділяють за видами діяльності внаслідок яких вони виникають, а також на прибутки (збитки) від звичайної та надзвичайної діяльності.

Діяльність підприємств є:

1) звичайна –будь-яка діяльність підприємства, а також операції, які її забезпечують або виникають внаслідок здійснення такої діяльності. Вона включає:

- основну операційну діяльність – операції пов’язані з виробництвом або реалізацією послуг;

- іншу операційну діяльність – реалізація іноземної валюти, операційну оренду активів, створення резервів сумнівних боргів та інше;

- інвестиційна діяльність – придбання і реалізація тих необоротних активів, які не є складовою частиною еквівалентів грошових коштів;

- фінансова діяльність – діяльність, яка призводить до змін розміру і складу власного та позикового капіталу.

Надзвичайна діяльність.

Відповідним чином класифікуються і доходи.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 568; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!