Терміни зберігання бухгалтерських документів в архіві підприємства



Типи документів бухгалтерського обліку Термін зберігання, років
Бухгалтерські звіти й баланси організацій та пояснювальні записки до них:  
А) зведені річні Постійно
Б) річні Постійно
В) квартальні 3
Первинні документи і додатки до них, що фіксують факт виконання господарських операцій і є підставою для бухгалтерських і податкових записів (касові, банківські документи, повідомлення банків і переказні вимоги, виписки банків, наряди на роботу, табелі, акти про приймання, здавання і списання майна й матеріалів, квитанції і накладні з обліку товарно – матеріальних цінностей, авансові звіти) 3
Особові рахунки робітників та службовців, студентів 75
Розрахункові (розрахунково – платіжні) відомості (в тому числі на машинних носіях) 5
Інвентарні картки та журнали обліку основних засобів 3
Довіреності на одержання грошових сум і товарно – матеріальних цінностей (у тому числі анульовані довіреності) 3
Облікові регістри (головна книга, журнали – ордери, розроблювальні таблиці) 3
 Допоміжні та контрольні книги, журнали, картотеки, касові книги, оборотні відомості 3
Книги обліку депонованої зарплати, журнали реєстрації виконавчих листів 3
Журнали, книги реєстрації рахунків, касових ордерів, довіреностей, платіжних доручень 3
Документи (протоколи засідань інвентаризаційних комісій, інвентарні описи, акти, звіряльні відомості) про інвентаризацію 3

 

Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства.

Після закінчення встановлених термінів зберігання, документи, що мають особливо важливе значення, передають на безстрокове зберігання до державного архіву, а інші документи підлягають знищенню спеціальною комісією за актом з відповідною відміткою в архівній книзі 

Урок 5

 

Форми бухгалтерського обліку.

  1. Облікові регістри, їх класифікація та значення.
  2. Журнально – ордерна форма обліку.
  3. Автоматизована форма обліку.

 

Облікові регістри, їх класифікація та значення

Всі господарські операції після їх оформлення первинними документами записуються до облікових регістрів.

Обліковий регістр – це спеціальна таблиця, призначена для відображення документально оформлених господарських операцій у системі рахунків, накопичення та зберігання облікової інформації.

Облікові регістри – це носії спеціального формату (паперові, машинні) у вигляді відомостей, журналів, книг, журналів – ордерів, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку. Інформація, що міститься в облікових регістрах, використовується для оперативного управління, економічного аналізу діяльності підрозділів і підприємства в цілому, а також для складання звітності. Запис у регістрах виконується на підставі первинних облікових документів, які фіксують форми виконання господарських операцій і розпоряджень на їх проведення, накопичують і систематизують інформацію первинних документів. Інформація до облікових регістрів переноситься після перевірки первинних документів за формою і змістом.

Регістри бухгалтерського обліку мають містити: назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.

Облікові регістри складають щомісяця і підписуються виконавцями та головним бухгалтером або особою, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства. Аналітичні дані в облікових регістрах мають узгоджуватися з даними синтетичного обліку на останнє число місяця. Інформація про господарські операції за певний період в облікових регістрах переноситься у згрупованому вигляді до бухгалтерської звітності підприємства. У бухгалтерському обліку використовуються різні регістри (рис 5.1.), а саме:

1. За своїм зовнішнім виглядом облікові регістри поділяються на: книги (застосовують для ведення записів із синтетичного й аналітичного обліку, в них всі листки зброшуровано, пронумеровано, на останній сторінці вказано кількість сторінок, з підписом керівника і головного бухгалтера, а також скріплено печаткою – касова книга, Головна книга), картки (вони не скріплюються між собою і зберігаються у спеціальних ящиках. Картки аналітичного обліку поділяються на картки кількісно – сумового обліку, контокорентної форми (для обліку розрахунків), та багатографні (для обліку витрат виробництва)), й окремі листки (мають стандартний формат, кожний з них призначений для обліку певних операцій і залежно від цього має специфічний зміст – журнали – ордери, відомості).

2. За обсягом змісту регістри поділяються на регістри синтетичного обліку (це регістри, в яких облік ведуть зам синтетичними рахунками – Головна книга, Журнал – ордер), аналітичні облікові регістри (це регістри, в яких облік ведеться за аналітичними рахунками, дані подають у натуральних, трудових та вартісних вимірниках – книги, картки) та комбіновані регістри систематичного обліку (поєднують синтетичні і аналітичні записи – Журнал – ордер).

 

Рис. 5.1. Облікові регістри

 

3. За видами бухгалтерських записів облікові регістри поділяють на хронологічні (призначенням їх є реєстрація операцій у порядку хронологічної послідовності їх виконання та оформлення – касова книга), систематичні (в яких виконується групування однорідних операцій на синтетичних і аналітичних рахунках – Головна книга), комбіновані (в яких одночасно поєднується хронологічний і систематичний записи)

4. За будовою облікові регістри поділяють на односторонні (подають дані про господарську операцію, суму якої записують за дебетом або за кредитом відповідного рахунка), двосторонні (складаються з двох частин: в одній подають дані про дебетові обороти на рахунку, а у другій – про кредитові обороти на цьому рахунку – Головна книга), багатографні  (це регістри, в яких одна з граф, найчастіше дебетова, поділена на кілька граф – Журнал – ордер), шахові (побудовані за принципом шахової дошки, записи в них роблять у клітинці, що на перетині стовпчика і рядка таблиці, які відповідають дебетовому і кредитовому обороту на відповідних рахунках).

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 522; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!