Порядок складання звіту про використання коштів, наданих на відряджені або під звіт.



Підзвітна особа в установлені терміни (3 дні по приїзду з від­рядження) повинна надати в бухгалтерію «Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт», до якого додаються виправдні документи: транспортні квитки, квитанції готелів тощо. В бухгалтерії перевіряють правильність вказаних витрачених сум, за­конність витрат, достовірність прикладених документів. Перевірений бухгалтером Звіт затверджується керівником в триденний термін. Залишок невикористаних коштів повертається в касу в тій валюті м якій був виданий аванс.

Невнесена в касу заборгованість працівників по підзвітних сумах за наказом керівника стягується із зарплати. В іноземній валюті така заборгованість стягується в сумі, еквівалентній потрійній сумі, пере­рахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день пога­шення заборгованості.

При звітуванні за отриманий аванс пізніше ніж 3 банківські дні від­повідно до Наказу ДПА України № 440 від 19.09.2003 року «Порядок складання звіту про використання коштів, наданих на відрядження і під звіт» стягується штраф в сумі 15% невідзвітованої суми, а якщо під­звітна особа не надала звіт і після 1 числа наступного місяця, то крім того невідзвітована сума оподатковується, як доход цієї особи за став­кою 15 %. При неповерненні в установлені строки залишку підзвітної суми в іноземній валюті, з підзвітної особи стягується сума збитку ек­вівалентна потрійній сумі іноземної валюти в перерахунку у гривні за обмінним курсом НБУ на день погашення заборгованості. Стягнута сума штрафу перераховується до бюджету. У разі несвоєчасного повер­нення підзвітних сум установа має право видати наказ про їх утриман­ня із зарплати працівника керуючись статтею 127 КЗпП.

При придбанні установою за готівку матеріальних цінностей, оплати послуг готівка під звіт надається в термін на один день. На наступний день невитрачені кошти необхідно здати в касу, а на про­тязі трьох наступних днів — скласти та надати Звіт про використання коштів про придбані матеріальні цінності чи оплату робіт і послуг, до якого додаються накладні, акти виконаних робіт, касові чеки, по­даткові накладні інші виправдні документи. Звіт здається в бухгал­терію, а матеріальні цінності — до складу для оприбуткування або ж матеріально-відповідальній особі структурного підрозділу. Терміни та порядок звітування за цими операціями аналогічний як і для від­ряджених працівників.

 

 

Синтетичний та аналітичний облік розрахунків з підзвітними особами.

 

Облік розрахунків з підзвітними особами ведеться на рахунку 362 «Розрахунки з підзвітними особами»,

По дебету цього рахунку фіксуються суми, видані під звіт, а по кредиту списання витрачених підзвітних сум чи внесення їх до каси. Цей рахунок активно-пасивний, а тому залишок визначається по кожній особі, а загальний – розгорнуто: по дебету і кредиту ра­хунку 362.

В балансі бюджетних установ дебетове сальдо показується у скла­ді оборотних активів, а кредитове – у складі зобов’язань установи.

Аналітичний, облік розрахунків з підзвітними особами ведеть­ся по кожній окремій підзвітній особі в меморіальному ордері № 8 («Накопичувальна.відомість по розрахунках з підзвітними особами» ф. № 386). В цій відомості перевірені звіти записуються позиційним способом по кожній підзвітній особі, що дає можливість визначити залишок заборгованості по кожній особі та в цілому по установі. Ви­датки відображають за КЕКВ. Окремі меморіальні ордери відкрива­ються по спеціальному і загальному фонду.

В установах з незначною кількістю підзвітних осіб використову­ють картки ф. 292 (книга 292).

 

Кореспонденція рахунків за операціями по відображенню розрахунків з підзвітними особами

№ з/п

 

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Дт Кт
1. Видані, кошти з каси у підзвіт 362 301,302
2. Затверджено Звіт про використання коштів, нада­них на відрядження 801,802, 811,812, 813   362
3. Повернені невитрачені кошти в касу 301,302 362
4. Нараховано і утримано штраф при несвоєчасному звітуванні за отриманий аванс 661 642
5. Стягнено з зарплати неповернену підзвітну суму в її іаомній валюті: сума боргу за курсом на дату утримання   утримана сума штрафу (подвійна сума за офіційним курсом НБУ на дату утримання) 661     661 372     642
6. Оприбутковані на склад придбані за готівку цінності 22,23 362
7. сума ПДВ по придбаних за готівку матеріальних цінностей списується на видатки загального фонду (при придбанні за кошти загального фонду)     801,802     362
8. Сума ПДВ по придбаних ТМЦ за кошти спеці­ального фонду відноситься на податковий кредит (установа є платником ПДВ)     641     362
9. Сума ПДВ по придбаних ТМЦ за кошти спеціаль­ного фонду списується на видатки установи (уста­нова не є платником ПДВ)   811-813   362

 

Одним з поширених напрямків видатків за КЕКВ 1140 є прид­бання проїзних квитків. Умови щодо забезпечення працюючих про­їзними квитками повинні бути передбачені в колективному догово­рі. Наказом керівника визначається коло осіб, яким надаватимуться квитки, умови надання маршрутного листа, а також призначається особа, відповідальна за видачу, зберігання та облік проїзних квитків.

 

№ з/п

 

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Дт Кт
1. Придбані проїзні квитки 331 364
2. Видані підзвітній особі для користування 362 331
3. Списано на видатки по закінченні терміну користування проїзними квитками на підставі акта на спи­сання 801,802, 811-813 362

 

Зазначені господарські операції відображають у «Меморі­альному ордері  № 8 – Накопичувальна відомість за розрахунка­ми з підзвітними особами» т.ф. № 386 (бюджет), записи в якому здійснюють лінійно-позиційним методом, поєднуючи синтетич­ний та аналітичний облік. При цьому методі в одному рядку записують як суму виданого авансу окремій підзвітній особі, так і суму витрат згідно із затвердженим авансовим звітом, виводять залишок на кінець звітного періоду за підзвітною особою або за установою. При видачі одній особі декілька разів авансів протя­гом місяця її прізвище буде повторюватися у накопичувальній відомості відповідно до кількості отриманих авансів. Загальні підсумки накопичувальної відомості (за вирахуванням операцій з руху коштів у касі) переносять до книги Журнал-головна.


МОДУЛЬ 4


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 495; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!