ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

 

КАФЕДРА

КреативнОї педагогіки

і інтелектуальної власності

 

КРЕАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

«ДИДАКТИЧНИЙ ПРОЕКТ КРЕАТИВНОГО НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ»

 

Для студентів

Всіх інженерно-педагогічних спеціальностей

 

 

Харків

2012

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

 

КАФЕДРА

КреативнОї педагогіки і інтелектуальної власності

 

 

 

КРЕАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

«ДИДАКТИЧНИЙ ПРОЕКТ КРЕАТИВНОГО НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ»

 

Для студентів

всіх інженерно-педагогічних спеціальностей

 

Затверджено Науково-методичною Радою Української інженерно-педагогічної академії Протокол №  

від                             2012 р.

 

 

Харків

2012


УДК 378.608.3

 

 

Креативні технології навчання: Методичні вказівки до виконання курсової роботи «Дидактичний проект креативного навчання майбутніх фахівців» / Упоряд. Н.П.Рубан. - Харків: УІПА, 2012. - 22 с.

 

 

Анотація:Приведені зміст курсової роботи «Дидактичний проект креативного навчання майбутніх фахівців», вимоги до її оформлення, методичні вказівки щодо виконання розділів курсової роботи та рекомендована література.

 

 

Рецензент:М.І. Лазарєв, д. пед. н, професор

 

Відповідальний випусковий: Сухіна Н.С.

 

 

© Рубан Н.П., 2012

© УІПА, 2012


ЗМІСТ

  Вступ 6
1. ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТ 8
2. ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ 8
3. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ 9
4. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИКОНАННЯ РОЗДІЛІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ  10
4.1. Складання вступу до курсової роботи 10
4.2. Виконання першого розділу «Проблеми креативного навчання майбутніх фахівців певної (заданої) галузі» 11
4.3. Виконання другого розділу «Мета і зміст креативного навчання. Побудова «дерева рішень» як змісту навчання» 12
4.4. Виконання третього розділу «Організація навчального процесу (методи, засоби і форми креативного навчання)» 15
4.5. Виконання третього розділу «Розробка евристичних питань» 18
4.6. Складання висновку до курсової роботи 19
4.7. Складання списку використаних джерел 19
5. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА 20

ВСТУП

Необхідність докорінної перебудови існуючого промислового виробництва України у зв’язку з інтеграцією у світовий розподіл праці висуває більш високі вимоги до підготовки сучасних інженерів. Промислове виробництво держави вимагає оновлення як технічного обладнання, так і промислових технологій.

Сучасна промисловість в Україні, щоб бути конкурентоспроможною на світовому ринку повинна швидко розвиватися, оснащуватися передовими технологіями і технікою. Державний стандарт вищої освіти (ДСТВО) зосереджує увагу професійної освіти на формуванні здатностей майбутніх інженерів до активної діяльності, до праці у всіх її формах, в тому числі і до творчої професійної праці. Ці вимоги обумовлюють необхідність забезпечення відповідної творчої підготовки у майбутніх інженерів до плідної продуктивної праці та розв’язання складних виробничих завдань.

Прийнято вважати, що освіта – це передача новому поколінню досвіду і знань попереднього. Так побудовано більшість педагогічних систем, що діють в сучасних вищих навчальних закладах. У традиційному навчанні студент спочатку «опановує знання», а потім застосовує їх, в тому числі і творчо. Велика кількість навчальних елементів технічних дисциплін – об’єктів, процесів, зв’язків викликають проблему засвоєння їх навіть на репродуктивному рівні, не говорячи про творчий.

Зміст навчання за традиційними методиками в основному подано рецептурно, описано переважно існуючі процеси та апарати хімічних виробництв, практично відсутній навчальний матеріал з вдосконалення існуючих та створення нових об’єктів, використовуються переважно пояснювально-ілюстративні та репродуктивні методи навчання, а засоби навчання у більшості на фізичному рівні. Це обумовлює проблему якості формування знань майбутніх фахівців на творчому рівні.

Загальноприйняте розуміння основного складника змісту технічної освіти як засвоєння студентом досвіду минулого у вигляді великої кількості технічних об’єктів, а не процесу їх створення, також вступає сьогодні в суперечність з потребою людства у розробці нових об’єктів техніки та потребою студента у творчій самореалізації. Таким чином, виникає необхідність у розробці таких методик навчання студентів, що дають можливість студентам отримати досвід творчої діяльності.

Розглянемо, що в вітчизняній педагогіці і психології розуміють під визначеннями що пов’язані з творчою діяльністю. Під творчістю розуміють діяльність або результат (суб’єктивний або об’єктивний) діяльності людини, що визначається деякою новизною, значимістю і корисністю. В процесі навчання технічних дисциплін важливо отримати досвід творчої діяльності, і при цьому немає вимог щодо нового, значимого і корисного результату. Тому, при професійній підготовці майбутніх інженерів виникає інтерес щодо здібність до творчості, або творчої активності. В вітчизняній педагогіці і психології саме «креативність» розглядають як здібність, що відображує властивість індивіду створювати власний зміст навчання, тобто здібність до творчості. Дане визначення характеризує креативність як психічний стан, як стан мислення конкретної особистості, на відміну від творчості як виду діяльності. Таким чином, виникає необхідність цілеспрямованої, послідовної передачі методології творчої діяльності і творчого досвіду: знань, умінь, навичок, способів розв’язання навчальних- і професійно-творчих задач майбутнім фахівцям певної галузі в спеціально організованих умовах, тобто креативного навчання майбутніх фахівців.

Творчі здібності – це уміння створювати нове на основі попереднього досвіду. Вони пов'язані з емоціями, мисленням і особою людини і включають цілий ряд навиків і властивостей. Щоб творчі здібності були повноцінними і принесли людині користь, не можна пропустити жодну ланку в довгому ланцюзі їх формування. Основний «будівельний матеріал» творчих здібностей – це досвід.

Основною метою даної курсової роботи є дослідження і використання креативних технологій при підготовці спеціалістів та робітників за заданою професією. 

Курсова робота відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні творчих  умінь у студентів. Виконання курсової роботи повинне забезпечити освоєння умінь у студентів до творчого рівня.

Представлені методичні вказівки покликані допомогти студентам усвідомити мету і завдання курсового проектування, а також організувати свою роботу.


ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТ

Тема курсової роботи видається викладачем кафедри креативної педагогіки і інтелектуальної власності. Завдання до другого розділу на курсову роботу видається викладачем і формулюється таким чином: «Розробити дидактичний проект креативного навчання майбутніх фахівців певної (заданої) галузі для заданої теми».

 

 

ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Вступ

Розділ 1. Проблеми креативного навчання майбутніх фахівців певної (заданої) галузі

Розділ 2. Мета і зміст креативного навчання. Побудова «дерева рішень» як змісту      навчання

Розділ 3. Організація навчального процесу (методи, засоби і форми навчання)

Розділ 4. Розробка евристичних питань

Висновки

Список використаних джерел

 

Виконання курсової роботи будується таким чином: видана викладачем частина завдання виконується студентами самостійно, а його захист і корекція – на заняттях в аудиторії. Спланований викладачем обмін думками дозволяє затвердитися студентам у правильності отриманих висновків, ознайомитися з можливими іншими підходами до рішення тих або інших проблем, перевірити свої знання, уміння.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсову роботу друкують на аркушах білого паперу формату А4 (210 ´297 мм). Всі аркуші повинні мати такі поля: ліве, верхнє і нижнє – 20 мм, праве – 15 мм, шрифт – Times New Roman – 14 пт, міжрядковий інтервал – 1,5.

Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи та підрозділи.

Заголовки структурних частин курсової роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «ДОДАТКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ» друкують великими літерами. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень їх розділяють крапкою.

Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 1 інтервал.

Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.

Нумерацію сторінок подають арабськими цифрами у верхньому правому куті сторінки без крапки в кінці.

Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок, але номер сторінки не ставлять (наведено в додатку).

Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Ілюстрації починають словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу.

Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка: наприклад:

Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва розміщуються послідовно під ілюстрацією.

Таблиці нумерують послідовно в межах розділу. В правомк верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка: наприклад: «Таблиця 1.2» (друга таблиця першого розділу). При перенесенні частини таблиці на іншу сторінку слово «Таблиця»  і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова «Продовж. табл. » і вказують номер таблиці: наприклад: «Продовж. табл. 1.2».


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 128; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!