Фактори, які визначають організацію зв’язку в мб.



основними факторами, які визначають організацію зв’язку в наступальному (оборонному) бою батальйону можуть бути:

1. Супротивник, характер його дій;

2. Бойовий склад і засоби посилення батальйону;

3. Поставлені батальйону бойові задачі, їхня глибина, ширина смуги наступу (оборони), передбачуваний темп наступу;

4. Прийнята система управління підрозділами в бою;

5. Наявність і стан сил та засобів зв'язку;

6. Місцевість у смузі наступу (оборони) батальйону;

7. Гідрометеоумови, пора року та час доби;

8. Радіаційна, хімічна та ін. обстановка;

9. Наявність часу на організацію зв'язку.

43.Що розробляєтьсяся в графічній частині(на карті)плана організації звязку:

План зв'язку включає:

-графічну частину відпрацьовується на карті;

-схему радіозв'язку;

-пояснювальну записку.

В графічній частині(на карті) звичайно розробляєтьсяся:

- лінія зіткнення військ;

- розмежувальні лінії;

- рубежі оборони і задачі частини (підрозділу);

- рубіж введення в бій другого ешелону;

- місця розгортання ВЗ ПУ старшого штабу, підлеглих і взаємодіючих частин (підрозділів), запасні місця розгортання ПУ і їхнього переміщення в ході бою;

- стаціонарна мережа зв'язку в смузі дії частини;

- місця розміщення пунктів ФПЗ;

- місце розміщення і переміщення резерву зв'язку;

- місця розгортання засобів РЭБ супротивника;

- зона РР і РП;

- схема проводового зв'язку;

 

 

№1 Відстань між р/станціями (км)

Відстань між основними лініями на карті

(довжина, км/висота, м)

Н (м.) Зв’язок

2

28,5

3,5 6,5 16,5 23,5 25,7    

16,2

-

150 150 157 160 160    

4.

Управління військами. Основні принципи управління військами.

Під управлінням військами розуміється цілеспрямована діяльність командирів, штабів, начальників родів військ і служб з підтримки постійної бойової готовності частин і підрозділів, підготовці їх до бою і керівництва ними при виконанні поставлених задач.

Управління військами в бою включає велике коло задач, що вирішують командир, штаб і інші органи управління при підготовці та й у ході бою.

Основними принципами управління є:

· єдиноначальність.

· централізація управління з наданням підлеглим ініціативи у визначенні способу виконання поставлених задач.

· твердість і наполегливість у проведенні прийнятих рішень і планів у життя.

· висока організованість, оперативність і творчість у роботі командира штабу.

На сучасному етапі розвитку засобів збройної боротьби виріс обсяг і змінився зміст роботи командирів і штабів, підвищилися вимоги до застосовуваних рішень. Виросла потреба в науковому передбаченні розвитку обстановки, різко загострилася боротьба за попередження противника в діях.

Усе це висуває високі вимоги до управління, основними з який є стійкість і безперервність, оперативність і скритність.

Стійкість і безперервністьуправління складається в постійному впливі командира і штаб на дії військ в інтересах успішного виконання поставленої задачі в будь-яких умовах обстановки, тобто досягається комплексом організаційно-технічних заходів.

Оперативністьуправління складається в здатності командирів і штабів виконувати покладені на них задачі в обмежений термін, тобто полягає в знанні обстановки і реагуванні на її зміни.

Схованеуправління військами складається в забезпеченні збереження в таємниці від противника всіх заходів, проведених командирами, штабами і військами при підготовці та й у ході бою.

У сучасних умовах обмін інформацією між органами й об'єктами управління може здійснюватися особистим спілкуванням командирів (начальників) обміном документів за допомогою рухомих засобів зв'язку, сигнальними засобами, та технічними засобами зв'язку.

Система зв’язку механізованого батальйону.

Система зв'язку батальйону - це частина системи управління підрозділами, що являє собою сукупність взаємозалежних і погоджених по цілям вузла зв'язку КСП батальйону і ліній прямого зв'язку.

До складу системи зв'язку входять:

- вузол зв'язку КСП батальйону;

- лінії прямого зв'язку між пунктами управління;

- резерв зв'язку.

Система зв'язку батальйону повинна мати високу бойову готовність, стійкість, мобільність, пропускну здатність і задовольняти вимогам відносно її розвідзахисту. Вона повинна забезпечувати потреби управління підрозділами батальйону при перебуванні пунктів управління (командирів) як на місці, так і під час руху. Основу системи зв'язку батальйону складає вузол зв'язку КСП і лінії прямого зв'язку, розгорнуті від нього.

Вузол зв'язку КСП мб являє собою організаційно - технічне об'єднання сил і засобів зв'язку, що розгорнуті на КСП батальйону для забезпечення управління.

Він призначений для забезпечення зв'язку командиру і начальнику штабу механізованого батальйону з командиром і начальником штабу полку, командирами підлеглих і доданих підрозділів, а також внутрішнього зв'язку на командно-спостережливому пункті.

Вузол зв'язку є частиною командно-спостережливого пункту батальйону. Він розвертається силами і засобами взводу зв'язку.

Лінії прямого зв'язку призначені для обміну інформацією безпосередньо між командирами (пунктами управління). Для їхнього розгортання використовуються радіозасоби, що встановлені на бронетехніку, переносні радіостанції ультракороткохвильового діапазону, а також провідні засоби (кабель П-274М, телефонні апарати , комутатори П-193М).

Резерв зв'язку призначений для рішення задач, що виникають раптово. Він організовується за рахунок штатних сил і засобів зв'язку взводу зв'язку і використовується в ході бою за рішенням начальника зв'язку батальйону.

ВИСНОВОК: Таким чином, для виконання задач, що стоять перед зв'язком у механізованому батальйоні, організується система зв'язку. Склад її елементів, розгалуженість і можливості повинні задовольняти потреби управління підрозділами в будь-яких умовах бойової обстановки.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1309; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!