Задачі зв’язку в механізованому батальйоні.



У загальному випадку задачі зв'язку в бою визначаються:

- призначенням системи управління,

- розв'язуваними військами бойовими задачами,

- умовами організації і ведення бойових дій.

Слід зазначити, що в наступальному (оборонному) бою бойовий порядок мб (тб) складається з підрозділів першого ешелону, другого чи ешелону резерву, вогневих засобів і засобів протиповітряної оборони, що залишилися в безпосереднім підпорядкуванні командира батальйону, та батальйонного тилу.

Першою задачею зв'язку в бої механізованого (танкового) батальйону є забезпечення командиру і штабу стійкого зв'язку з вищестоящим штабом і своєчасною передачею сигналів і команд на приведення підрозділів у бойову готовність (і висування з вихідного району), прийом розвідувальної інформації про супротивника і безупинне управління елементами бойового порядку, а саме:

- підрозділами першого ешелону (у складі не менш двох посилених рот, призначених для рішення найближчої задачі);

- другим ешелоном (складом до роти), призначеним в основному для розвитку успіху першого ешелону;

- резервом батальйону (силами від взводу до роти), призначеними для рішення задач у ході бою;

- вогневими засобами (доданим артилерійським дивізіоном, батареєю і штатною мінометною батареєю й ін.), що виконують задачі в інтересах батальйону в цілому;        

- зенітними підрозділами (зенітним ракетним взводом і ін.), призначеним для боротьби з низьколетячими літаками і повітряним десантом.

Цю задачу часто називають зв'язком командування.

Бій у глибині оборони супротивника характеризується нерівномірністю просування підрозділів і відбувається в складній безупинно мінливій обстановці. Другий ешелон (резерв) батальйону, як правило, просувається в предбойовому порядку за підрозділами першого ешелону на видаленні 1,5-2 км і вводиться в бій звичайно в проміжках між чи ротами через фланг однієї з рот.

При цьому командир батальйону звичайно по радіо уточнює:

- останні відомості про супротивника;

- положення підрозділів першого ешелону;

- рубіж введення в бій і час виходу з нього;

- найближчу задачу і напрямок подальшого наступу;

- засоби посилення;

- місця і час їх прибуття; задачі штатної і доданої артилерії;

- порядок підтримки вогнем і взаємодії з підрозділами першого ешелону і сусідами.

Успіх у сучасному бої батальйону досягається спільними зусиллями всіх елементів бойового порядку мб (тб), сусідів, що підтримують підрозділи родів військ і спеціальних військ. Тому зв'язок повинний забезпечити своєчасний обмін інформацією між взаємодіючими підрозділами.

Цю другу задачу зв'язку часто називають зв'язком взаємодії.

Широке застосування на поле бою бойових вертольотів і літаків ставить перед зв'язком задачу забезпечення своєчасної передачі сигналів оповіщення про повітряного супротивника, про взаємне впізнання, а також про радіоактивне, хімічне і бактеріальне зараження, про безпосередню погрозу застосування супротивником зброї масового ураження.

Крім цього, узгодження зусиль підрозділів родів військ у бої по меті, місцеві і часу жадає від зв'язку забезпечити передачу сигналів точного часу і передачі метеоданих. Цю третю задачу зв'язку часто називають зв'язком оповіщення.

При сучасній оснащеності батальйонів озброєнням і технікою - тилове і технічне забезпечення може стати одним з основних факторів боєздатності підрозділів.

Для рішення задач технічного забезпечення в кожному батальйоні є відділення технічного обслуговування, що звичайно включає: командира, старшого механіка, старшого майстра по ремонті електро- і спецобладнання, майстра по ремонті озброєння, радіомайсра, старшого водія-механіка а водія-слюсаря.

У мб (тб) поточний ремонт машин у ході бою виробляється, як правило, на місцях виходу з чи ладу в найближчих укриттях. На час бойових дій зі складу сил і засобів обслуговування батальйону і доданих засобів полку створюються батальйонні ремонтні групи (Ремг) чи ремонтно-евакуаційні групи (РЭГ), що розміщаються в бої за бойовим порядком мб (тб).

Для виконання задач тилового забезпечення в мб (тб) є взвод забезпечення із запасами матеріальних засобів і медичний пункт батальйону (мпб).

Взвод забезпечення складається з автомобільного і господарського відділення.

Для виконання задач тилового забезпечення в мб (тб) розгортається:

- батальйонний пункт бойового харчування,

- заправний, продовольчий і медичний пункти.

Зв'язок у батальйоні повинен забезпечувати стійке управління підрозділами тилового і технічного забезпечення в бої. Цю четверту задачу зв'язку часто називають зв'язком тилу і технічного забезпечення.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!