ОРГАНІЗАЦІЯ СПІВПРАЦІ КЕРІВНИКА ТА СТУДЕНТА



Державний вищий навчальний заклад

«Запорізький національний університет»

Міністерства освіти і науки України

 

 

С.М. Гребенюк, І.В. Зіновєєв, Н.І.–В. Манько, О.Г. Спиця

 

МАТЕМАТИКА

 

Методичні вказівки до написання курсових,

кваліфікаційних і дипломних робіт

 

 

                                   

Затверджено

вченою радою ЗНУ

Протокол №     від     р.

 

Запоріжжя

2011


УДК: 51(076)

ББК: В1я73

М34

 

 

Гребенюк С.М., Зіновєєв І.В., Манько Н.І.–В., Спиця О.Г. Математика: методичні вказівки до написання курсових, кваліфікаційних і дипломних робіт для студентів напряму підготовки «Математика». – Запоріжжя: ЗНУ, 2011. – 47 с.

 

Методичні рекомендації містять ґрунтовні пояснення щодо вибору теми, методики та етапів роботи над написанням дослідницької праці, структури та правил оформлення курсових, кваліфікаційних і дипломних робіт. Наводиться вичерпна кількість додатків, що ілюструють наведені правила.

Методичні рекомендації призначені для студентів напряму підготовки «Математика».

 

 

Рецензент: С.І. Гоменюк

Відповідальний за випуск: Н.І.–В. Манько

 

 


ЗМІСТ

 

 

Вступ…………………………………………………………………………………….. 1 Організація співпраці керівника та студента під час написання курсової, кваліфікаційної та дипломної робіт…………………………………….. 1.1 Графік підготовки курсової роботи………………………………………….. 1.2 Графік підготовки кваліфікаційної та дипломної роботи………………….. 1.3 Етапи наукового дослідження………………………………………………... 1.4 Порядок захисту кваліфікаційних і дипломних робіт………………………. 1.5 Процедура захисту кваліфікаційної та дипломної робіт……………………. 2 Структура курсових, кваліфікаційних і дипломних робіт………………………... 3 Оформлення курсових і дипломних робіт…………………………………………. 3.1 Загальні вимоги до тексту…………………………………………………..... 3.2 Побудова роботи, нумерація………………………………………………..... 3.3 Зміст та оформлення структурних елементів роботи……………………...... 3.3.1 Титульна сторінка……………………………………………………... 3.3.2      Реферат…………………………………………………………………. 3.3.3 Зміст…………………………………………………………………..... 3.3.4 Перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів…………………………………………………................................... 3.3.5 Перелік посилань……………………………………………………… 3.3.6 Ілюстрації……………………………………………………………… 3.3.7 Таблиці…………………………………………………………………. 3.3.8 Примітки……………………………………………………………..... 3.3.9 Виноски………………………………………………………………… 3.3.9 Формули та рівняння………………………………………………..... 3.3.10 Посилання……………………………………………………………… 3.3.11 Додатки………………………………………………………………… Список літератури………………………………………………………………………. Додаток А. Приклад оформлення титульного аркуша…………..………………….. Додаток Б. Приклад оформлення завдання на роботу……………..…………………. Додаток В. Приклад оформлення реферату……………………..…………………….. Додаток Г. Приклад оформлення змісту…………..………………………………....... Додаток Д. Приклад оформлення переліку умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів…………………………………. Додаток Е. Приклад нумерації розділів, підрозділів й пунктів …………………....... Додаток Ж. Приклад оформлення ілюстрацій………..…………...………………...... Додаток К. Приклад оформлення бібліографічного опису………..…………………. 4   7 7 7 8 10 11 13 14 14 16 17 17 18 19   19 19 19 20 22 22 23 24 25 26 28 32 36 38   39 40 41 42

ВСТУП

    Методичні вказівки встановлюють обов’язкові вимоги до оформлення курсових, кваліфікаційних і дипломних робіт для студентів напряму підготовки «Математика».

Вказівки складені відповідно до основних діючих положень Державної системи стандартизації [1 – 11].

Метою нового національного ДСТУ є уніфікація складання бібліографічного опису на міжнародному рівні, найбільш повне злиття встановлених ним правил бібліографічного опису документів із базовим принципом Міжнародного стандарту бібліографічного опису (ISBD – International standard bibliographical description).

Об’єктами опису є всі види опублікованих і неопублікованих документів на різноманітних носіях. У новому стандарті змінені правила пунктуації та правила застосування великих і малих літер. Розширена кількість обов’язкових елементів бібліографічного опису. Обов’язковими елементами опису тепер також є: перші відомості про відповідальність у всіх областях (області назви та відомостей про відповідальність, області видання, області серії); додаткові відомості про видання; ім’я видавця, розповсюджувача тощо; основна назва серії та підсерії; Міжнародний стандартний номер серіального видання, що було надано серії чи підсерії (ISSN); номер випуску серії чи підсерії; окремі примітки в описі певних видів документів (в описі електронних ресурсів – примітки про джерело основної назви, примітки про системні вимоги).

    В області назви та відомостей про відповідальність уперше введено новий елемент – загальне позначення матеріалу. Це факультативний елемент, який доцільно зазначати в описі для інформаційних масивів, що вміщують відомості про документи різних видів. Загальне позначення матеріалу наводиться після основної назви у квадратних дужках із великої літери: [Текст], [Електронний ресурс], [Відеозапис], [Звукозапис], [Ізоматеріал], [Карти], [Комплект], [Кінофільм], [Мікроформа], [Мультимедіа], [Ноти], [Рукопис].

У бібліографічний опис документа введена нова область бібліографічного опису: за областю видання розташована область специфічних відомостей для особливих видів публікацій або розміщених на специфічних носіях (картографічні, нотні видання, стандарти та технічні, патентні документи, електроні ресурси).

У нашій роботі наведені численні приклади бібліографічного опису різноманітних документів та їх складових частин з урахуванням усіх нових правил.

Успішне оволодіння навичками дослідження та творчої роботи бакалаврами, спеціалістами й магістрами допомагає їм надалі порівняно легко включитися в професійну діяльність, використовуючи на практиці наукові знання, отримані за роки навчання.

Відповідно до Положення про організацію навчального процесу в вищих навчальних закладах України, курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення та удосконалення знань, отриманих студентами за час навчання. Кваліфікаційна, дипломна робота – самостійна творча робота, у деяких випадках є поглибленою розробкою теми курсової роботи студента-випускника, демонструє його здатність до професійної діяльності як спеціаліста.

    Курсоваробота– це дослідницько-реферативна робота, яка дозволяє студентові виробити перші практичні навички наукової праці. Курсову роботу зі спеціалізації або з методики викладання студенти математичного факультету денної форми навчання виконують на 2 і 3 курсах, а заочної – на 3 та 4 курсах навчання. Під час виконання курсових робіт у студентів формуються елементарні навички наукової роботи:

• вміння реферувати наукову літературу на задану тему;

• володіння певними методами дослідження у визначеній галузі математики;

• здатність правильно документувати й оформляти результати досліджень у процесі виконання роботи.

Курсова робота є закономірним підсумком теоретичної, науково-практичної роботи студента протягом певного періоду навчання. Тому процес написання курсової роботи – важливий і відповідальний етап підготовки фахівця-математика. Мета курсової роботи – закріпити та поглибити теоретичні й практичні знання студентів за спеціальністю, сформувати навички проведення самостійної наукової роботи, навчити основних методів наукового дослідження, формулювання конкретних наукових висновків, дати практичні рекомендації за обраною темою.

Виконання курсової роботи передбачає:

• поглиблене вивчення, систематизацію та закріплення отриманих за конкретний період навчання теоретичних знань у галузі математики та методики її викладання;

• виявлення здатності студента вибирати та аналізувати наукову або практичну проблему, робити теоретичні висновки та узагальнення, вміти застосовувати знання при вирішенні конкретних наукових і практичних завдань;

• напрацювання та розвиток навичок самостійної роботи та оволодіння методикою наукових досліджень;

• визначення рівня підготовленості студента до викладання математики.

Студенти обирають теми курсових робіт із запропонованого кафедрою списку тем. Вони також можуть самостійно пропонувати чи обирати тему в межах визначеної для курсової роботи дисципліни та зазначених викладачем напрямів. Роль викладача полягає в консультаціях щодо точного формулювання теми та пошуку бібліографії. Після узгодження теми затверджуються на засіданні кафедри. В окремих випадках тема може бути уточнена або змінена після затвердження. Підставою для зміни формулювання чи уточнення назви теми є письмова заява студента й відповідне рішення кафедри.

Виконання кваліфікаційної та дипломної робіт – завершальний етап підготовки бакалавра, спеціаліста й магістра. При написанні такої роботи студенти застосовують свої вміння використовувати набуті ними знання для вирішення конкретних наукових завдань:

• вести бібліографічний пошук за заданою науковою темою, критично аналізувати наукову літературу й формулювати наукову проблему;

• обирати методики роботи й планувати дослідження для розв’язання наукової проблеми;

• отримувати достовірний і достатній для досягнення мети роботи матеріал, аналізувати його й робити логічні висновки;

• правильно оформляти результати дослідження у вигляді завершеної наукової роботи.

Темакурсової, кваліфікаційної або дипломної роботи має бути лаконічною, визначати предмет дослідження й конкретизувати умови його вивчення.

Предмет дослідження міститься в межах об’єкта. Об’єкт дослідження – це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і обране дослідження. Об’єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне й часткове. В об’єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Власне предмет дослідження визначає тему наукової роботи.

Роботу студента над курсовою роботою оцінюють за результатами її захисту на засіданні кафедри або перед призначеною її завідувачем комісією. Основні положення кваліфікаційної та дипломної роботи бакалавра, спеціаліста й магістра студент захищає на засіданні Державної екзаменаційної комісії. До захисту студента допускає завідувач кафедри після подання відповідно оформленої завершеної роботи, схваленої науковим керівником.

Захист відбувається у формі наукової доповіді тривалістю 5-7 хв. для курсової і 10-15 хв. для кваліфікаційних та дипломних робіт. Студент відповідає на запитання членів комісії, на зауваження, висловлені при обговоренні й у відгуку рецензента.

Загальна оцінка виконання студентом курсової та кваліфікаційної й дипломної роботи враховує:

• досягнення студентом сформульованої мети виконання роботи;

• вміння переконливо доносити до слухачів результати власних досліджень і брати участь у науковій дискусії;

• володіння технічними засобами ілюстрації наукової доповіді;

• вміння правильно оформити завершену роботу.

Далі описано загальні вимоги до структури, змісту основних розділів при оформленні курсових, кваліфікаційних і дипломних робіт бакалаврів, спеціалістів і магістрів напряму підготовки «Математика».


ОРГАНІЗАЦІЯ СПІВПРАЦІ КЕРІВНИКА ТА СТУДЕНТА


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 359; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!