Приведіть визначення поняття структури управління.



Структура туризму визначає місце трудових колективів і окремих працівників у туристичних регіонах, організаціях і підприємствах. У більш широкому змісті під структурою управління туризмом розуміють упорядковану сукупність взаємозалежних елементів, що забезпечують функціонування їх як єдиного цілого. Власне кажучи, мова йде про логічні взаємини рівнів управління і функціональних служб, які за допомогою менеджменту будуються таким чином, щоб досягти стратегічних цілей туристичної галузі.

 

177.Горизонтальний і вертикальний поділ праці: поясніть сутність цих понять.

Горизонтальний поділ праці. Горизонтальні відносини мають узгоджений характер і є, як правило, однорівневими. Горизонтальний поділ праці — це якісна і кількісна диференціація трудової діяльності. Власне кажучи, це поділ усієї роботи на складові компоненти, тобто розчленовування загального трудового процесу на частини, відособлені види діяльності зі спеціалізацією виробництва і виконавців. Такий поділ праці проводиться, як правило, за функціональною, галузевою і кваліфікаційною ознакою.

Функціональний поділ праці знаходить відображення насамперед у спеціалізації працівників за видами діяльності. У даному випадку відокремлюються окремі функції і виділяються відповідні працівники для їхнього виконання.

Поділ праці за галузевою ознакоюпов’язаний зі спеціалізацією й обмеженням у виконанні конкретних трудових операцій і процедур — наприклад, спеціалізація менеджера по рекламі і т.д.

Кваліфікаційний поділ праціґрунтується на тому, що при визначенні видів трудової діяльності виходять зі складності робіт і необхідної для їх виконання кваліфікації. У такому випадку не повинний порушуватися принцип, відповідно до якого жоден працівник високої кваліфікації не повинний робити роботу, що може виконати працівник меншої кваліфікації. Порушення цього принципу підвищує вартість робіт і веде до марнотратства людських ресурсів.

Вертикальний поділ праці. Оскільки робота в організації поділяється на складові частини, хтось повинний координувати роботу групи для того, щоб вона була успішною. Вертикальні зв'язки — це зв'язки підпорядкування, і необхідність у них виникає при ієрархічності управління, тобто при наявності декількох його рівнів

 

178.Опишіть алгоритм проектування організаційної структури управління.

Процес проектування організаційної структури складається з трьох основних етапів:

Перший етап — аналіз організаційних структур. Аналіз діючої структури управління покликаний встановити, якою мірою вона відповідає вимогам, які ставляться до організації, тобто наскільки ця структура раціональна з огляду встановлених оціночних критеріїв.

У результаті аналізу можна виявити «вузькі» місця в діяльності організації. Це можуть бути: велика підпорядкованість управління, дублювання роботи, відставання в розвитку організаційної структури від змін, що відбуваються в зовнішньому середовищі.

Другий етап — проектування організаційних структур. Усі моделі проектування організаційної структури управління відповідно до використовуваних методів можна умовно об'єднати три стадії: аналітичну (вивчення існуючих вимог до їхньої побудови), проектну (проектування (моделювання) цих структур) і організаційну (організація упровадження вже спроектованих структур).

Третій етап — оцінка ефективності організаційних структур. Ступінь досконалості організаційних структур виявляється у швидкодії системи управління організацією і високими кінцевими результатами її діяльності. Оцінка ефективності управління може бути зроблена за рівнем реалізації завдань, надійності й організованості системи управління, швидкості й оптимальності прийнятих управлінських рішень.

Поняття і класифікація методів менеджменту.

Метод управління — це сукупність прийомів і способів впливу на об'єкт управління для досягнення визначених цілей.

Спрямованість методів управління завжди одна — на людей, що здійснюють різні види трудової діяльності. У конкретному методі управління певним чином поєднуються (взаємодіють) і зміст, і спрямованість, і організаційна форма. У зв'язку з цим можна виділити наступні методи управління:

організаційно-адміністративні, засновані на прямих директивних указівках;

економічні, які обумовлені економічними стимулами;

соціально-психологічні методи, які застосовуються з метою підвищення соціальної активності співробітників.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 384; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!