Дайте визначення поняття «туристичним ресурсам» та охарактеризуйте кожну групу.



Туристичні ресурси – це сукупність природно – кліматичних, оздоровчих,

історико – культурних, пізнавальних та соціально – побутових ресурсів відповідної території, які задовольняють різноманітні потреби туриста. Або під туристичними ресурсами розуміють об’єкти природи, історії, культури, поточні події, явища, які можуть бути використанні при створенні та реалізації туристичного продукту

Природні туристичні ресурси, що визначаються як «потенційний туристський капітал», до яких відносяться клімат, повітря, пейзаж, моря, озера, ріки, гори, ліси і т.д. Іншими словами, дані туристичні ресурси можна визначити як природно-кліматичні. Особливістю природних ресурсів є те, що вони не відновлюються в міру споживання чи відновлюються десятиліттями або навіть сторіччями, наприклад ліси.

Історико – культурні туристичні ресурси – це сукупність пам’яток матеріальної та духовної культури, які створені в процесі історичного розвитку суспільства на певній території, мають пізнавальну цінність і можуть бути використанні для туристичної діяльності.

Соціально – економічні створені працею людини для надання послуг, які охоплюють інфраструктуру району й усі підприємства з прийому та обслуговування туристів. Такі ресурси можна назвати ще економічними зручностями подорожі й оцінити в такий спосіб рівень розвиненості сфери послуг для прийому й обслуговування туристів.

 

Законодавче та правове забезпечення туристичної діяльності. Мета та

Основні напрями.

Україна є туристичною країною і моє достатньо розвинуте туристичне законодавство. Особливе місце в ньому займає Закон України "Про туризм", прийнятий 15 вересня 1995 року. Метою Закону є створення правової бази для становлення туризму як високорентабельної галузі економіки та важливого засобу культурного розвитку громадян, забезпечення зайнятості населення, збільшення валютних надходжень, захист законних прав та інтересів туристів і суб’єктів туристичної діяльності, визначення їх обов’язків і відповідальності. Дія Закону поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з наданням туристичних послуг, а також на громадян, які їх отримують.

Українська держава проголошує туризм одним з пріоритетних напрямів розвитку національної культури та економіки і створює сприятливі умови для туристичної діяльності. Вказаний туристичний Закон передбачає зміст і основні напрями розвитку туристичної в галузі.

Охарактеризуйте основні види природних туристичних ресурсів.

Природні ресурси, як і географічні, завжди були основою для розвитку туризму. Природні ресурси мають численні функції; однієї з найважливіших є можливість їхнього використання як засіб відновлення фізичних і духовних сил людини. Природні туристичні ресурси варто розглядати як ресурси, що активно використовуються для збереження чи підтримки здоров'я індивідуума. До них можна віднести як окремі компоненти природи, так і природний комплекс у цілому.

Усі природні ресурси варто розглядати з погляду їх рекреаційного або туристського потенціалу. Однак ступінь використання природних ресурсів може бути різним і залежить переважно від спеціалізації регіону.

З природних рекреаційних ресурсів можна виділити бальнеологічні, фітолікувальні, ландшафтні, кліматичні, водні, пляжні ресурси та спелеоресурси.

 

Охарактеризуйте водні туристичні ресурси.

Водні ресурси - Україна відносно добре забезпечена водно-рекреаційними ресурсами. Країна має добре розвинену річкову сітку, до складу якої входить близько 73 тис. річок, у тому числі 14 з них мають довжину понад 500 км. Загальний об'єм стоку всіх річок становить 210 км3. Більшість річок України належить до басейну Чорного й Азовського морів. Річки мають переважно дощове і снігове живлення та, здебільшого, рівнинний характер. Найбільшими річками України є: Дніпро, Дністер, Дунай, Південний Буг, Сіверський Донець, Західний Буг, Прип'ять, Десна, Ворскла, Оріль, Черемош, Прут, Стрий.

На річках Карпат і Кримських гір часто трапляються пороги і водоспади, які є туристичними атракціями. Найвідоміші з карпатських водоспадів: Гук (у підніжжі Говерли), Манявський (на р. Манявці), Шипіт (на р. Шипіт), Яремчанський (Яремча); найгарніші кримські: Учан-Су та Джур-Джур.

Значні запаси водних ресурсів України зосереджені в озерах, яких нараховується понад 20 тис, у тому числі ЗО озер площею понад 10 км2. Також в Україні створено понад 1057 водосховищ та понад 27 тис. ставків. Територією України вони розподіляються нерівномірно.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 593; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!